Skocz do zawartości

Ślub Na Turystycznej


Aleksandra82

Rekomendowane odpowiedzi

wbiłam już do głowy, że po 2 miesiącach, teraz będę się tylko martwić o wpuszczenie w ogóle i brak znaczka 'no aos'.

Masz pełne prawo martwić się o więcej - jeśli urzędnik nabierze podejrzeń że świadomie użyłaś wizy turystycznej w celu imigracyjnym to możesz dostać zakaz ubiegania się o stały pobyt do końca życia. Ryzyko nie jest wielkie, ale na Twoim miejscu zastanowiłabym się dwa razy. Tym bardziej że K1 dostaniesz bez problemu. Parę miesięcy czekania jeszcze nikogo nie zabiło :(

Wiele osób na tym forum otwarcie przyznaje się do przekrętów które uszły im na sucho, ale raz na jakiś czas pojawia się wątek pełen rozpaczy i wołania o pomoc, spowodowany sytuacją gdy USCIS dobrze wykonało swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jezeli musisz to ryzykuj ale rob to z glowa;

wlec na turystycznej- na I-94 nie moga ci wbic No Aos!!!

Odczekaj kilka mc 4-5-6 i wez spontaniczny slub!!! Podkreslam spontaniczny ; np Swiadectwo urodzenia nie biez z polski zwracaj na date wystawienia dokumentu zeby nie bylo np z przed wylotu tylko przed samym slubem!!! Urzednik nie bedzie sie przygladal np twojej nie legalnej pracy; tylko aspektu czy wzielas spontaniczny slub i czy on jest rzeczywisty!!!

Gromadz wspulne dokumenty (czym wiecej tym lepiej na 2 nazwiska i duzo zdjec) Powinno sie wszystko zamknac w 6 miesiecy jezeli nie bedziesz miec problemow. Podkresle zwracaj uwage na detale, data na dokumentach, jak sie poznaliscie, gdzie dlaczego i po co :( Mozesz poczytac sobie moje posty zwiazane z moimi doswiadczeniami z urzedem meigracyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalna pewna droga to K1

slub na turystycznej nie jest zabroniony, ale wowczas powinnas wyjechac z US i zalatwiac sprawy skladajac K3, albo CR-1

mozesz zaryzykowac AOS na turystcznej, decyzja nalezy do ciebie

ja bralam slub na turystycznej,i przeszlam AOS

time line:

Nov02/09- Mailed I-130, I-485, I-765, I-131

Nov03 - Applications received

Nov12 - NOA

Nov23 - FP notice received

Dec07 - FP done

Dec28/09- Initial Interview Notice

Jan07/10 - AP received

Jan11 - EAD received

Jan14 - Applied for SSN

Jan22 - SS received

Jan26 - Interview

Feb3 - Welcome Letter received:-D

Feb09/10 - Green Card received:-D

wezcie slub po 2-3 miesiacach od przylotu, jest niepisany przepis 30/60/90!

ja wzielam slub po 5 miesiacach od przylotu, miesiac przed koncem wizy turystycznej

zalatwialam wszytkie papiery sama, bez prawnika, ale zajmuje to troche czasu, razem z badaniami lekarskimi ok miesiaca

wszystkie papiery wyslij jeszcze zanim skonczy ci sie turystyczna, jesli je przyjma, jestes juz legalnie

i czekasz na AP, z ktorym mozesz wyjechac, bez niego nie ruszaj sie za granice!

jesli sukienke, o ktorej wspomnialas wieziesz z Polski, to mozesz miec problem na granicy, jesli ja znajda, moga cie nie wpuscic!

polecam ci fora:

http://www.visajourney.com/forums/forum/13...-tourist-visas/

i

http://forums.immigration.com/forumdisplay...40-I-485-Issues

i

oczywiscie oficjalana strona uscis.gov

wszytkie papiery, oprocz lekarza, mozesz zaczac wypelniac wczesniej, tyle ze daty wstaw po slubie

naprawde zajmuje to troche czasu, jest tego spora kupka;-)

wiec czytac o calym procesie zacznij juz teraz

good luck

:-)

jakbys potrzebowalala pomocy z papierami pisz na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja pozwolę sobie zapytać z ciekawości:

Czy będąc na wizie turystycznej w USA (na granicy urzędnik dał mi pozwolenie na powiedzmy 3 miesięczny pobyt) i biorąc ślub z powiedzmy kilka lat młodszą dziewczyną (po 20-ce), to czy muszę wracać do Polski i załatwić tutaj jakieś formalności, czy raczej mogę już pozostać legalnie w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camilus pytasz o cos co jest wyjasnione wyraznie w tym watku oraz w innych \

Nie ma takiego czegos jak zalatwianie papiery bezproblemowo w USA,jak urzad sie polapie ze taki miales zamiar starajac sie o wize i wjezdzajac na tej wizie do USA to sie pozagnasz z USA i GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

21 września ryzykujemy :rolleyes: proszę o trzymanie kciuków żeby A. mnie w ogóle wpuścili, B. nie wbili NO AOS ;]

fretki w końcu lecą ze mną lufthansą, ale niestety nie w kabinie, a w ocieplanym luku bagażowym, więc jakbym miała mało stresu to jeszcze to dochodzi na dokładkę.

zapomniałam dodać, że już dofrunęłyśmy. Nikt mi niestety nie przypomniał, że w tych przeklętych celnych druczkach jak wół widnieje napis czy wwożę "animals or animal by-products" i w związku z tym, mimo, że Pan oficer fretków nie widział, posłuchał sobie o nich i ich hodowli z 15 minut =] co zabawniejsze, utknęłyśmy w NJ/NY na dłużej, bo nasz bilet powrotny do Londynu jak się okazało nie obejmował fretek, a nie miałam 1200$ na cargo i w ten oto piękny sposób siedzimy w USA póki mi wiza turystyczna nie wygaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...