Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

- wszelkie ploty o tym jak to ciężko jest dostać (zwłaszcza rozgłaszane przez tych, którzy nigdy się nie starali) - włożyć między bajki - jak się nie ma nic na sumieniu i naprawdę się jedzie w celach turystycznych, to trzeba podejść do tego spokojnie i na pewno się dostanie;

Powiedz to tym, którzy wiz nie dostali i nie mieli nic na sumieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiesz, każda sytuacja jest inna, ale to czego ja się nasłuchałam od "znawców" tematu to też przesada w drugą stronę - że nie wiadomo jak sprawdzają i wizy można nie dostać kompletnie z byle powodu. Znam tylko jedną osobę, która wizy nie dostała - siostra mojej znajomej. Skończyła 1 klasę LO i chciała jechać do Stanów, bo "uwielbia podróże" - dostała pytanie o to, gdzie była w Europie - była tylko w Czechach i na Słowacji. Jakbym była konsulem, to przyznaję, że też by mi to "nie zgrało" - jak tak uwielbia podróże, to czemu się nie ruszy po Europie, jak to jest 1) tańsze, 2) łatwiejsze, 3)bliższe. Konsul jej powiedział, żeby się starała trochę później. Fakt, może krzywdzące, ale czasem niestety jeden szczegół sprawia, że historia się nie trzyma kupy, albo ten kto się stara wygląda na totalnie zestresowanego, jakby od wyniku zależało jego życie - a w przypadku wizy turystycznej to raczeh niemożliwe (co innego imigracyjna - tu się zgadzam, ze życie może od tego zależeć).

Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie odmowy są zasadna - pewnie nie. Ale podejrzewam, że znaczna część z tych 10% to osoby, które coś "przekombinowały", albo mają kogoś nielegalnie. Inna rzecz, że trochę kijowo ponosić konswkwencje tego, że ktoś z rodziny naruszył prawo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? :) Nie wiedziałam. W takim razie nie wiem jaka jest różnica między tymi, co dostają żółte numerki a tymi, co dostają zielone.

wydaje mi sie, ze zadna. Ja zauwazulem, ze Pan raz dawal zolte raz zielone w zaleznosci jakie mial przy sobie ;) i ochroniarz wzywal do srodka wg koloru numerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce polecieć do USA odwiedzić wujka, który jest już na emryturze i jest tam legalnie. W tym roku zdawałem mature i złożyłem podanie na studia. Stąd moje pytanie, wyniki mam dopiero pod koniec lipca i jestem na 100 % pewien, że się dostane, czy musze czekać i wziać ze sobą papier, że się dostałem na studia czy mogę już iść do konsula i po prostu powiedzieć, że się dostałem i zaczynam studia od października? czy może sprawdzić, że jeszcze nie było wyników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zapłaciłam przez SOFORT - tutaj był mały problem, bo po kilknięciu mnie przekierowało na stronę gdzie się wpisywało kody do przelewu z mojego banku i nie odpisałam sobie oczywiście numeru transakcji, ale na szczęście strona była zapisana w historii przeglądarki ;)...

To jest bardzo cenna uwaga, dla osób które zapomniały zanotować sobie numeru transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo cenna uwaga, dla osób które zapomniały zanotować sobie numeru transakcji.

Dlatego to napisałam - a nuż komuś pomoże :) Mimo że ten sam numer jest też potem w historii przelewów na koncie, ale jak komuś zależy na czasie, żeby zarejestrować się tego samego dnia co się zapłaciło, to nie musi czekać aż się ta transakcja pokaże w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...