Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno czytalas forum,posty a pytasz sie o loterie wizowa i jej wplyw

jesli dokladnie czytalas-nie mam czasu aby szukac konkretne posty to kazda osoba co wyslala zgloszenie powinna wyjsc bez wizy ;)

a jak jest to widac po tym forum..sa osoby ze nie wyslaly zgloszenia i nie dostaly wizy a sa takie ze wyslaly i dostaly wize :)

I tak to nalezy widziec a nie ze wyslanie zgloszenia i masz pod gorke ;)

Podaj adres hotelu-motelu :) powiecie co chcecie zwiedzac,jakie macie plany na przyszlosc w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przedstawiłam sytuację tak, jak chcę ją przedstawić konsulowi :) Nie byłoby chyba dobrym pomyslem zwierzanie się jemu z tego, że od 10 rż marzę o tym, żeby zamieszkać w Stanach.

W prawdzie jeszcze nie zapłaciłam za bilety, ale muszę to zrobić w ciągu 2 dni.

Ja też składałem aplikację o GC , a rok później wizę otrzymałem. Sly6 ma rację :)) czytałaś forum a kupiłaś bilet przed pójściem do ambasady??

Przynajmniej jakieś światło w tunelu.

Znalazłam wczoraj bilety za 1200zł w obie strony 2 tyg przed Bożym Narodzeniem i stwierdziłam, że z wizą jakoś pójdzie, no bo czemu nie. Potem

zaczęłam czytać forum :/ Pogrzebię jeszcze głębiej, bo nie rzuciły mi się w oczy posty o dostaniu wizy po aplikacji na GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj byłem w konsulacie w Krakowie, otrzymałem numerek 37 i czekałem ok godziny na swoją kolej. Rozmowa trwała może trochę podan minutę a bardzo życzliwy Pan konsul zapytał tylko jaki jest cel wizyty, gdzie mieszka osoba do której jade i czy studiuje. Z tego co widziałem to większość osób odchodziła z wizami. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w poniedziałek w Warszawie. Miałej ważną jeszcze przez dwa lata poprzednią wizę, występowałem o nową z uwagi na zmianę paszportu. Pani obsługująca na górze, zaprowadziła mnie na dół, bezpośrednio do okienka. Dziewczyna za szybką wzięła stary i nowy paszport i powiedziała, że za trzy do pięciu dni będzie do odbioru. Zero pytań, zero odpowiedzi. Calość ok 3 minut. Tutaj uwaga dla osób spełniających kryteria do ubiegania się o wizę bez rozmowy z konsulem. Przede wszystkim co być może logiczne, ale czasami prawo ma niewiele wspólnego z logiką osoby, które mają wizę są traktowane tak samo jak osoby którym nie minął termin 12 miesięcy od upływu ważności poprzedniej wizy. Po drugie - termin oczekiwania na wizę w trybie przekazania dokumentów do ambasady, bez fizycznego udania się do przyjaciół wynosi około dwóch tygodni. Taką informację dostałem przynajmniej w infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - nie musiałeś występować o nową wizę tylko dlatego, że paszport stracił ważność.

Daj znać, na ile dostałeś nową wizę, okay?

Wiem. Za dwa lata i tak musiałbym wystąpić, więc postanowiłem zrobić ją od razu wraz z nowym paszportem. Na ile nie wiem, bo nie dostałem jeszcze paszportu, podejrzewam że na 10 lat, tak jak poprzednią. Na stronie widzę tylko tyle, że jest wydana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli w śledzeniu przesyłki po wpisaniu numeru paszportu widnieje komunikat: "Passport has been received from the consular section, and is currently being processed for delivery" to mogę jutro spokojnie jechać odebrać? ponieważ zależy mi na czasie a informacja o tym, że paszport jest do odbioru może pojawić się troche później;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...