Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

olaolaola, kurde mogłabyś opisać dokładniej swoją sytuacje i wizyte w konsulacie? Ja ubiegałam się o wizę pod koniec sierpnia, w moje urodziny. Chciałam jechac do chłopaka na święta, ale nie zaczęłam jeszcze szkoły (dopiero w pazdzierniku) i wizy nie dostałam. Napisz na priv jak chcesz, proszę, bardzo ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

przepraszam jeśli te pytania już były, ale nie byłam w stanie czytać tych 30 stron:

1. jestem niepełnoletnia, czy podczas rozmowy z konsulem może/musi towarzyszyć mi rodzic?

2. gdy wypełniałam te wszystkie formularze i doszło do odbioru paszportu, była tylko opcja odbioru osobistego, a teraz przeczytałam gdzieś o jakichś kopertach DHL, czy w tym przypadku też muszę taką mieć? jeśli tak, to mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat, skąd to wszystko itp? a może wiecie czy nie da się zmienić tego odbioru osobistego na wysyłkę do domu?

dodam że spotkanie mam za tydzień i troszkę się tym wszystkim denerwuję... ale widzę, że większość dostaje wizy, więc jestem pozytywnej myśli! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zależy jak bardzo niepełnoletnia jesteś.

2) DHL już nie obsługuje ambasady USA, tylko TNT. Nie dostarczają paszportów do domu, ale trzeba odebrać w uprzednio wskazanym przez siebie puncie.

17 lat; w sumie wolałabym, gdyby ktoś mógł ze mną wejść do tej ambasady, żeby mnie "wesprzeć na duchu" podczas czekania, rozmowę mogę spokojnie przeprowadzić sama... boję się tylko, bo jestem dość nerwowa i łatwo się stresuję, boję sie, że zacznę się plątać i jedno wielkie G z tego wyjdzie, ale zobaczymy

w każdym bądź razie dziękuję za te odpowiedzi ;)

jeszcze w między czasie nasunęło mi się kolejne pytanie:

jadę z ciocią do jej znajomej, której nie znam, co jeśli zapytają mnie o nią? o to kim dla mnie jest, czym się zajmuje etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj w konsulacie ;) ogólnie było całkiem spokojnie, mało ludzi. konsul zadał mi kilka pytań:

1. jaki jest cel wizyty?

2. czy mam jakichś krewnych w stanach?

3. kim dla mnie jest znajoma, do której jadę

4. "uczy się pani w liceum, tak?"

5. kim są moi rodzice

krótko, zwięźle i na temat ;) wizę dostałam, na 10 lat, także ameryko, nadchodzę! :D pan w okienku (4) miły, uśmiechnięty, także jestem zadowolona

generalnie było naprawdę mało ludzi, razem za mną wchodziło tylko 5 osób (w tym 2 małżeństwa), a przed nami 4... widziałam tylko 2 wychodzące osoby - pana (chyba przed 40), który wizy nie dostał, oraz kobietę, która była przede mną i chyba też nie dostała, chociaż głowy nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...