Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

hej,
probowałem sciagnąć druk opłaty wizowej z tej strony http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-paymentinfo.asp no i nie wczytuje mi mimo że wgrałem aktualnego Adobe i włączyłem w preferecjach Acrobat Javascript....
No to pomyslałem że zrobibe przelew online http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-paymentinfo.asp dla 2 osob , i tu mam pyt bo na poczatku pyta sie mnie o nr paszportu ale tylko jednej osoby a co z druga? a jakie bedzie potwierdzenie ze druga osoba tez zapłaciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.

Jestem tu nowa, ale już od jakiegoś czasu czytam to forum i chcę opisać Wam swoje wizyty wzwiązku ze staraniami o wizy turystyczne w konsulacie w Warszawie. Pierwszy raz byłam sama 18 09 2013. Stres wiadomo, wniosek wypełniłam w biurze podróży :) dokumentów i zaproszeń - żadnych, poszłam na żywioł (wiedziałam do kogo i czym ta osoba zapraszająca się zajmuje, osoba z rodziny niestety jest nie do końca legalnie), a reszta zgodnie z prawdą. Wizytę ustaliłam sobie tydzień po złożeniu wniosku bo nie spieszyło mi sie. Weszłam około godziny 9 wizyta miałabyć na 9.30. Kolejki żadnej, praktycznie z marszu weszłam do środka. W poczekalni parę osób. Trafiłam na sympatycznego Konsula :) zapytał do kogo? w jakim celu? na jak długo?coś tam cały czas wpisywał i.... wstał i poszedł sobie gdzieś zostawiając mnie przed okienkiem samą :) wrócił może po koło 5min zadał jeszcze pytanie kiedy ostatnio widziałam się z osobą zapraszającą ? co z moimi dziećmi -kto z nimi zostanie ( ponieważ mój były mąż osiedlił się legalnie i już na zawsze w kraju europejskim) i padły słowa: "No dobrze dostanie Pani wizę na 10 lat" Zaskoczenie i oszołomienie lekkie (bo 20 lat temu dostałam 2 razy odmowę:))Godzina 10.20 byłam już na zewnątrz. Radość ogromna, ale zarazem następny stres, kolej na dzieci. Dokładnie miesiąc po otrzymaniu wizy pojechałam ze swoimi synami do konsulatu. Chłopcy nieletni 17 i 13 lat. weszłam z nimi do środka jako opiekun. Do okienka podeszliśmy we troje miła Pani konsul poprosiła o paszporty i zanim zaczęła zadawać pytania już coś na wnioskach napisała. Standardowe pytania do kogo? na ile? czy jestem ich matką i czy lecę z nimi? Paszporty do odebrania tam gdzie Pani zaznaczyła, wizy na 10 lat. Żadnych dokumentów i pytań o zgodę drugiego rodzica na wyjazd ( a tego obawiałam się bardzo). Chłopcy szczęśliwi bo jakieś widoki na przyszłość.

Na razie mamy turystyczne, ale złożyłam aplikacje w DV2015 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki na przyszlosc? Zdajesz sobie sprawe, ze to wiza turystyczna? Wyjazd na wakacje i tyle. No chyba, ze mialas na mysli fajny przyszlosciowy wyjazd turystyczny. :)

Dla mnie wakacje, ale młodzi zrobią co zechcą :) mają 10 lat, ale jeszcze mamy w zanadrzu szansę na GC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice mają w pietek spotkanie w konsulacie w warszawie
wszystkie dokumenty maja juz przyszykowanie tylko zastanawia mnie jedna rzecz

Wymagane dokumenty na spotkanie z konsulem to miedzy innymi:
-potwierdzenie zapisu na spotkanie

-potwierdzenia wzniesienia bezwrotnej opłaty

Moi rodzice umawiali sie na spotkanie telefonicznie:
i na potwierdzeniu o zapisie na spotkanie ktory przyszedł mailem sa punkty
APPLICANT DETAILS

-CONSULAR APPOINTMENT DETAILS

-DANE O DOSTARCZENIU DOKUMENTÓW

OPŁATA WIZOWA MRVcz - czy to znaczy że w dtym jedneym dokumecie jest potwierdzenie zapisu na spotkanie i odrazu potwierdzenie wzniesienia opłaty?

czy oni jeszcze muszą wydeukować dodatkowe potwierdzenie o opłącie?

zczi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych dokumentów i pytań o zgodę drugiego rodzica na wyjazd ( a tego obawiałam się bardzo). Chłopcy szczęśliwi bo jakieś widoki na przyszłość.

Na razie mamy turystyczne, ale złożyłam aplikacje w DV2015 :)

Dowiedz się dokładnie, bo wydaje mi się, że takie pytanie może paść na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...