Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Moja dzisiejsza wizyta w konsulacie w Krakowie. Wizyta umówiona na 9.45, na miejscu byłem ok.9. Przed wejściem kolejka 25 osób, wszyscy zmarznięci i wkurzeni że trzeba czekać na zewnątrz (komentarze typu - tacy przyjaciele Polaków a musimy tu stać na mrozie). Przypomniały mi się słowa pani minister " sorry, taki mamy klimat " ;) Wyszło dwóch panów którzy sprawdzali dokumenty, jeden z nich podszedł do mnie i kolegi ( który porusza się przy pomocy kul ) zabrał nam paszporty, potwierdzenie ds 160, potwierdzenie przelewu i zaprosił do środka. W środku przeszliśmy przez bramkę kontrolną, po czym ów pan zaprowadził nas do korytarza gdzie były tylko dwa okienka i powiedział, że za chwilę ktoś do nas przyjdzie. Po 5 min, Stanley zaprasza nas do okienka:

cel podróży ? turystyczny

czy pierwszy raz wybieracie się do stanów ? tak

co chcecie zobaczyć ? LV, LA, SF

W międzyczasie sprawdzanie dokumentów i odciski palców, a po chwili " wszystko w porządku, paszporty przyjdą w ciągu kilku dni " ;)

Wszystko poszło sprawnie i miło, wchodźcie jak po swoje i wychodźcie szczęśliwsi ;) Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

też byłem w piątek na 9:45, zimno, tłoczno, jakieś 45 minut zanim podeszło się do okienka.

rozmowa trwała 2minuty, 3 podstawowe pytania i przyznana wiza. Pan z okienka 4 bardzo miły.

jeżeli ktoś ma uregulowaną sytuację w PL, nie ściemnia, pewnie odpowiada na pytania, i nie trafi na jakąć babę z problemami osobowościowymi to na bank ma wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury, kazdy kto choć troche sie tym interesuje, kto raz był, ma znajomych którzy sie starali powie ci jedno i to samo : JEDNA WIELKA LOTERIA. Moim zdaniem oni mają z góry narzucane na każdy dzien - dzisiaj 80 % uwalcie reszcie przepuscie, nastepnego dnia na odwrót. Znam osoby które maja super prace w Polsce, firmy męża zone wykształceni jak cholera i nie dostali bo zapewne zechca amerykanom zabrac prace przy sprzataniu ulic. I na odwrót jak pisałem : baba która nigdy w zyciu nie pracowała, paredziesiat tys. długów w Polsce i tylko chciała uciec z Polski by ją komornik nie złapał i dostała bez problemu, wiec sorry kazdy ci to powie : loteria zalezy na kogo trafisz i jakie na dzisiejszy dzień dostali wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moja wizyta /rodzinna/ w ambasadzie-Warszawa to ok.30 minut od wejścia do wyjścia ,Pytanie gdzie pracuję do kogo jedziemy i jak długo wizyta .3 wizy bez problemu .Żona była 5 razy w USA ja miałem wizę ale nigdy nie byłem ,dziecko nie miało nigdy wizy .Miło sympatycznie .Nie widziałem aby ktoś wychodził bez wizy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, od dluzszego czasu poczytuje Wasze forum jeszcze nie miałem okazji na nim dyskutować, ale przyszedl czas kiedy i ja wybieram sie do konsulatu i chciałem zapytać o kilka kwestii.

Kwestia dotycząca dokumentów, czy poza aplikacja ta z kodem kreskowym oraz potwierdzeniu wplaty potrzebuje cos jeszcze? Znajoma która była jakiś czas temu potrzebowała zdjęcia czy ten temat jest dalej aktualny?

Mam 23 lata jestem studentem na politechnice, czy potrzebuje zabrać potwierdzenie studiowania?

Nie ukrywam że jestem trochę zestresowany macie jakieś dobre rady na wizyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wziasc zdjecie,czasami prosza o nie aby je zeskanowac .bo te co przeslales moze byc nie dobre .

co do indeksu to pamietaj aby pokazac to jak padnie pytanie.a co do reszty to jak czytasz forum dobrze to wiesz co moze Cie spotkac,jakie mozesz miec pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...