Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dostałam wizę na 10 lat. Spotkanie miałam we wtorek a już w piątek rano dostałam wiadomość, że paszport jest do odebrania:)

Bilety już mam kupione, teraz tylko czekać do czerwca i w drogę :)

Gratuluje:-) Ja czekam 3-ci miesiąc na odpowiedz i nic... dzwoniłam do ambasady i powiedzieli ze sprawa nie została jeszcze rozpatrzona:-0 moja podróż poślubna chyba będzie musiała być zaplanowana w inny zakątek świata (mąż jest obywatelem USA) ale na stałe mieszkamy w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę tak z nudów przeglądałam sobie różne wizowe tematy i zastanawiam się jakim cudem ja dostałam wizę turystyczną bez miliona wcześniejszych "konsultacji" :P Widzę tyle osób kombinujących z zaproszeniami, mijaniem się z prawdą do kogo się jedzie, etc etc. Ja zarówno we wniosku i na rozmowie mówiłam wszystko wprost - tak, wybieram się z chłopakiem (obywatelem) do Stanów poznać jego rodzinę i razem spędzić wakację; tak, zatrzymuję się u niego i on sponsoruje mój wyjazd. Nie miałam żadnych papierów na potwierdzenie tego. Co do związków z Polską miałam przy sobie jedynie papiery potwierdzające założenie tutaj działalności, żadnych wykazów dochodów czy innych cudów. Miły pan konsul z Krakowa jedynie na końcu zapytał czy przypadkiem nie planujemy się w Stanach pobrać. Ja pokręciłam głową, że jeszcze na tym etapie związku nie jesteśmy :P I wszystko pięknie, wiza turystyczna na 6 miesięcy. Po miesiącu byłam z powrotem w Polsce. To było dokładnie rok temu w kwietniu, a parę dni temu otrzymałam wizę narzeczeńską. ^_^ Wywiad w Warszawie, swoją drogą, również przyjemny - choć przy okazji tej wizy zakres zdobywania informacji jest troszkę szerszy. :'D

Także moja rada - mniej kombinowania. Mniej zastanawiania się. Zamiast tego lepiej zajrzeć na stronę ambasady i zapoznać się z procedurami. Po prostu mówcie prawde na swoich wywiadach, a jak dane wam będzie wyjechać to super. Jak nie, to widocznie tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład ja :)

Byłam w piątek na 10tą, jestem zaskoczona tempem całej procedury bo gdyby nie to, że musiałam lecieć dorobić zdjęcia, cały proces od stania na zewnątrz do otrzymania wisy trał może 25 minut :)

na rozmowę po zapłacie czekałam niecały tydzień, konsul zadał standardowe pytania, które każdy milion razy już na tym forum przeczytał, powiedział, że 'wszystko się zgadza' i w tym momencie juz zaczęłam się cieszyć wakacjami ;) Nie wiem tylko na ile tą wizę dostałam :rolleyes:

obecnie czekam na możliwość odbioru paszportu w siedzibie kurierskiej.

nie bójcie się bo nie ma czego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...