Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

We wtorek (22) byłam razem z chłopakiem w Krakowie na rozmowie. Nie wiem, jak to wygląda czasowo zazwyczaj, bo to był mój pierwszy raz tam, ale całość zajęła nam około 3 godzin- mam namyśli od przybycia pod konsulat do jego opuszczenia.

Do pana konsula podeszliśmy razem, zapytał tylko czy jesteśmy parą i nie było z tym żadnego problemu. Potem już raczej standardowo- do kogo jedziemy, gdzie nasi przyjaciele mieszkają i tu się pan trochę zdenerwował, ponieważ za nic w świecie nie wychodziło mu pytanie 'na ile' chcemy tam jechać, zamiast tego zadał szereg innych pytań- ale słysząc odpowiedzi tylko kiwał głową, że nie o to mu chodzi. Szczerze powiedziawszy to chyba oboje w tym momencie odnieśliśmy wrażenie, że wszystko pozamiatane. No ale w końcu padło to właściwe pytanie. Potem pytał jeszcze czy często podróżujemy, kiedy ostatni raz byliśmy za granicą i czy to jest nasza pierwsza podróż razem. Następnie znowu zapytał o miejscowość, stan i planowaną długość pobytu (w sumie nie wiem, czy sprawdzał to, co powiedzieliśmy wcześniej, czy zapomniał o tym, co powiedzieliśmy :)), postukał w klawiaturę i poinformował nas, że wydaje wizy. Odebraliśmy je wczoraj (Wrocław)- na 10 lat.

Także tak wyglądała nasz pierwsza próba. W międzyczasie, gdy czekaliśmy na swoją kolej przed nami weszło 30 osób (przynajmniej według informacji na bileciku z numerkiem) i udało mi się zauważyć jedną osobę, która wyszła z rozmowy z paszportem, a 'czynne' były dwa okienka.

Także święta prawda, że nie ma się czym przejmować- dobre nastawienie, uśmiech na twarzy, pewność siebie i co ma być, to będzie. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby umówić się na spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej należy posiadać następujące informacje i dokumenty:

  • ważny paszport na podróż do Stanów Zjednoczonych z datą ważności przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych (chyba że na mocy umów z poszczególnymi krajami obowiązują zwolnienia w tym zakresie), Jeśli w paszporcie wymieniona jest więcej niż jedna osoba, wniosek musi złożyć każda osoba ubiegająca się o wizę,
  • potwierdzenie wniesienia opłaty MRV za rozpatrzenie wniosku o wizę,
  • stronę potwierdzającą złożenie formularza DS-160,
  • adres e-mail,
  • dokumenty wymagane z uwagi na kategorię wizy, jeśli dotyczy (takie jak zatwierdzenie petycji dla wiz, w przypadku których wymagana jest petycja. Więcej informacji o rodzajach wiz można znaleźć tutaj).

No i właśnie tutaj żadnego druku TNT nie ma i chciałem zapytać czy go sie dostaje już w Ambasadzie czy to jest jakoś zawarte w tym potwierdzeniu DS-160 czy jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod numerem 9. oczywiście kłębią się ludzie,na chodniku po drugiej stronie wejścia do konsulatu stoi młody chłopak i sprawdza dokumenty,woła wszystkich i się zaczyna. Zabrał od nas nasze paszporty, Confirmation(tylko pierwsze strony, te ze zdjęciem), coś na tym pisał i skontrolował jeszcze nasz DHL form.

O pogrubione mi chodzi -> że nie wiem o co chodzi :D

Chyba że coś się zmieniło i tego DHL form (tzn TNT form) juz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...