Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wczoraj miałam spotkanie w Ambasadzie w Warszawie. Wszystko poszło dobrze. Pan konsul powiedział, że dostałam wizę i będzie do odbioru w ciągu 3 dni. Dziś weszłam na stronę, z której się umawiałam na spotknie i tam w historii spotkań w jednej rubryce jest napisanie "Is Dependent: false". Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miałem wizytę w Krakowie.

Pierwszy raz wizę dostałem na rok (czasy studenckie) parę lat temu, jednak tak się złożyło, że nie poleciałem i de facto wiza mi przepadła. Konsul usłyszawszy ode mnie, że nie byłem w USA mimo, iż miałem wizę (zadał pytanie co zwiedzałem i jak mi się podobało w Stanach), wyraził olbrzymie zdziwienie i na tym tak na prawdę rozmowa się skończyła. Stwierdził, że mam wizę. Wszystko trwało z 15s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich. Mam takie pytanko, sprawdzając co z moim paszportem po rozmowie z konsulem otrzymałam taką wiadomość na maila: "The current status of your passport is In Transit From Post.", o co w tym chodzi?

DO USA wybieram się z moim dziadkiem no i wczoraj zadzwonili do niego że jest paszport do odebrania na dzisiaj i byłam zdziwiona że ja jeszcze nie mam. Jednak jeśli sprawdzam u niego status paszportu, wyświetla się to samo "The current status of your passport is In Transit From Post.", czyli co to oznacza że ja też mogę np jutro sobie odebrać paszport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest wiza :) za drugim podejsciem udalo mi sie dostac. Powiedzialem prawde ze lece do dziewczyny , zostalem dokladnie przepytany o nia i o siebie. Pozniej Pani konsul zniknela na kilka minut wrocila zaczela znowu pytac. Po czym stwierdzila ze moja sytuacja nie jest najlepsza do otrzymania wizy ( brak stalego zatrudnienia ) ale ona daje mi szanse. Powiedziala tylko zebym jej nie zawiodl i wrocil na czas :) Wiza przyznana na 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę swoje spotkanie. Zaplanowane było ono na 9.00, ale pojawiłem się tam trochę wcześnie. Bardzo długa kolejka już na początku przed pierwszym okienkiem. Dostałem swój numerek i czekałem. W końcu się pojawił na tablicy, więc podchodzę. Trafiłem do jakiejś Pani konsul, troszkę starsza, ale wydawała się miła. Ogólnie nie rozmawialiśmy zbyt dużo. Zadała mi kilka pytań m.in. o to w jakim celu się tam wybieram, odpowiedziałem, że do wujka u którego mam zamiar przebywać. Gdzie pracuje mój tata oraz czym się zajmuje wujek. Dodatkowo czym się ja zajmuję, czy mam rodzeństwo. Wydaje mi się, że kilka podstawowych pytań. Oczywiście do tego można dodać, kiedy ostatnio byłem za granicą i gdzie. Cała rozmowa trwała około 10-15 min, dość długo , tak mi się wydaje, ale większość czasu Pani sprawdzała jakieś rzeczy na komputerze. Po tym powiedział, że to wszystko i że paszport wraz z wizą wbitą na 10 lat powinien być dostępny w punkcie TNT w ciągu 3-4 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...