Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja na spotkaniu byłam 7.03,w Warszawie.Umawiałam się dwa dni wcześniej. Ogólnie wrażenia bardzo dobre, może troszkę niepotrzebnie stresowałam się przezywając wszystkie posty wyżej:) Miałam być na 8:30, przyszłam ok. 15 min wcześniej, nie czekałam przed ambasadą, od razu weszłam. Rejestracja przebiegła szybko i sprawnie, przede mną było może 15 osób. Miałam problem z odciskami palców, bo chyba taka moja natura,że są mało widoczne. Na wniosku umieściłam chłopaka jako osobę towarzyszącą, więc poszliśmy na rozmowę razem (mimo że on miał na 11:00 spotkanie). Na rozmowę czekałam jakieś 20 min, przede mną było 12 osób. Nie zauważyłam, kto dostał wizę, a kto nie. Wiem,że jeden chłopak przede mną nie miał tego szczęścia, ale on ogólnie wyglądał dość podejrzanie. Konsul pytania kierował głównie do mojego chłopaka, pewnie dlatego, że rok temu był na Work&Travel. Pewnie dlatego też rozmowa prowadzona była po angielsku. Ja tak naprawdę dostałam jedno pytanie i szczerze mówiąc zawiesiłam się trochę, konsul odpowiedział za mnie. Rozproszył mnie jego ładny akcent haha. Wizy przyznane, nie padła informacja na jak długo. Jeśli miałabym coś doradzić,to: dużo uśmiechu, pozytywne podejście, wszystkie dokumenty sprawdzone trzy razy, wrzucone w jedną koszulkę, jeśli ktoś jest studentem: wydruk ocen/indeks, prosił nas też o legitymacje studenckie. Warto też stosować się do zasady odpowiadania krótko i zwięźle, chociażby jednym słowem, jeśli to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! mam dosłownie dwa pytanka co do wizyty w ambasadzie w Wawce:

1. Czy można gdzieś zostawić swoją torbę (jadę z Gdańska, więc jakiś mini bagaż zabieram ze sobą), może jest tam jakaś restauracja czy biuro obok?

2. Dla pewności :) Na rozmowę mam zabrać ze sobą:

  • Potwierdzenie zapisu na spotkanie
  • Potwierdzenie złożenia podania
  • Potwierdzenie wykonania przelewu z banku
  • Paszport
  • Zdjęcia do wizy

To wszyściutko?

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka słów na gorąco z dzisiejszej wizyty w konsulacie.
31.03 poniedziałek godzina 9:00 stawiliśmy się z 2 przyjaciół pod konsulatem USA w warszawie, wszystko poszło bardzo sprawnie. Na początku przejście przez bramkę. Potem sprawdzenie dokumentów przez 2 miłe Panie ( i tu jak i później o dziwo wymagali tylko potwierdzenia wypełnienia wniosku DS-160 i oczywiście paszport nic więcej żadnego potwierdzenia przelewu czy potwierdzenia umówienia na spotkanie). Jako że będziemy podróżować w 3 do następnego okienka podeszliśmy wszyscy razem - tu Pani zebrała potwierdzenia wniosku DS-160 i paszporty, pobrała odciski palców i wydała nam numerek. Następnie czekaliśmy jakieś 10 min na rozmowę z konsulem. Sama rozmowa - normalnie bajka - przemiła Pani Konsul zaczęła od pytania kim dla siebie jesteśmy czy rodzina czy może para itp. Odpowiedzieliśmy że jesteśmy grupą przyjaciół następnie zadała 3 pytania: w jakim celu jedziemy, na jak długo, co chcemy zwiedzić, czym się zajmujemy, oraz kto funduje wyjazd. Po czym oznajmiła że otrzymaliśmy wizę na 10 lat. Było szybko, sprawnie, i przede wszystkim bardzo ale to bardzo miło. Także nie ma co się stresować jeżeli jedzie się typowo turystycznie wiza to czysta formalność. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - 9 kwietnia mam rozmowę z konsulem. Do USA wybieram się z koleżanką (w moim wniosku wpisana jako osoba z którą będę podróżować), koleżanka czeka obecnie na nowy paszport (koniec ważności poprzedniego), nie ma jeszcze wizy. Czy to źle że zapisałam się na rozmowę z konsulem bez niej? Czy powinnyśmy na rozmowę iść razem dopiero jak koleżanka będzie miała paszport i złoży swój wniosek wizowy? Będę wdzięczna za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam spotkanie w Ambasadzie w Warszawie. Wszystko poszło dobrze. Pan konsul powiedział, że dostałam wizę i będzie do odbioru w ciągu 3 dni. Dziś weszłam na stronę, z której się umawiałam na spotknie i tam w historii spotkań w jednej rubryce jest napisanie "Is Dependent: false". Co to oznacza?

Ja również mam napisane na stronie konsulatu: Is Dependent false, czekam na decyzje z artykułu 221(G) , zastanawiam się co to może oznaczać, Justyna22 dostałaś wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam napisane na stronie konsulatu: Is Dependent false, czekam na decyzje z artykułu 221(G) , zastanawiam się co to może oznaczać, Justyna22 dostałaś wize?

Dostałam wizę na 10 lat. Spotkanie miałam we wtorek a już w piątek rano dostałam wiadomość, że paszport jest do odebrania:)

Bilety już mam kupione, teraz tylko czekać do czerwca i w drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanko. Otoz jestem w trakcie umawiania sie na wizyte z konsulem i w kroku 3 jest napisane

Proszę wybrać kategorię wizową zgodną z celem Państwa wyjazdu.

SWT Wszyscy inni Studenci Wizy załogowe

co mam zaznaczyc jesli chce jechac w odwiedziny do siostry , z gory dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...