Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pisząc "widoki na przyszłość" miałam na myśli , iż będą mogli pojechać ze mną i sami ( mają na to 10 lat, przez ten czas osiągną pełnoletność) zobaczyć i zadecydować co dalej ze swoim życiem będą robić , a to wcale nie oznacza nielegalny pobyt.

A ten sarkazm o głębokim współczuciu odnośnie rodziców ,naprawdę niepotrzebny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmialo tak jakbys sugerowala ze tam zostana.

Poza tym mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze maksymalnie beda mogli tam byc przez 6 miesiecy a jak beda jezdzili za czesto jezdzili to straca wizy. Poza tym ze beda mogli zobaczyc jak wyglada US, w zaden sposob nie umozliwia im to podjecia jakiejkolwiek decyzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadoma co do okresu max 6miesięcy, o częstych wizytach też przeczytałam. Jak pisałam wcześniej, ojciec osiedlił się legalnie i na stałe w jednym z krajów europejskich więc na decyzje gdzie? i jak? będą mieli czas,a kto wie może okażą się Wielkimi Patriotami i w kraju ojczystym będą budować swoją przyszłość :) Najważniejsze, że mają okazję pojechać i zobaczyć,a z każdym rokiem młody człowiek myśli dojrzalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj byłam z 22 osobami. wszyscy wizy dostali. :)

było tak śmiesznie, że konsul opowiadał głównie o sobie i swoim pobycie w Polsce i nauce polskiego. całej grupie zadał tylko 3 pytania. reszcie osób podbijał dokumenty i pytał się czy ładnie mówi po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja wizyta razem z chłopakiem była chyba jedną z ostatnich odbytych w 2013 roku.

Przypomnę, że w maju byłam tam sama na pierwszym spotkaniu i dostałam odmowę ze względu na słabe więzi z Polską (wówczas nawet nie sądziłam, że moja pozycja w kraju musi być aż tak ważna).

Byliśmy 30.12 i przed wejściem spędziliśmy ponad pół godziny min. dlatego, że uparte kobiety chciały wejść z torbami, twardo walcząc z ochroniarzem, niestety na swoją niekorzyść.

Na miejscu było już luźniej, wszystko mieliśmy gotowe, w tym dodatkowe zdjęcia które warto również mieć ze sobą. W kolejce przed nami było ok. 40 osób ale na 3 okienka poszło szybko... a ja modliłam się, żeby nie trafić na konsula z którym miałam już przyjemność rozmawiać :P

Przyjął nas miły, łysawy Pan, zadał standardowe pytania dokąd lecimy, czy mamy rodzinę w USA, co nas łączy i co robimy w PL. Mój chłopak pracuje legalnie za granicą i nie stanowiło to problemu. Natomiast do mnie ze względu na drugą wizytę miał trochę więcej pytań, jednak moja sytuacja trochę się polepszyła więc spojrzał na to lepszym okiem niż jego poprzednik.

Miałam chwilę wątpliwości kiedy odszedł na chwilę od stanowiska .... jednak wrócił i z uśmiechem stwierdził, że mamy wizy na 10 lat ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,jestem nowym obywatelem forum . Mam do Was pytanie ,otóż moja siostra z mężem mają stałe obywatelstwo i siedzą w stanach pracując legalnie .Otrzymałem od siostry zaproszenie na wakacje i chcę starać się o wizę .Moje więzi z krajem to własna działalnośc gospodarcza we własnym lokalu od 01.03.2012 + zatrudniony pracownik ,mieszkanie nad Rodzicami i opieka nad nimi .Posiadam dwa konta bankowe i zapisane na swoje imię tzn. internet domowy, NC+, telefon za które płacę rachunki.Pytanie jest takie czy lepiej jest wziąść na rozmowę z konsulem potwierdzenie o prowadzeniu prywatnej działalności ,wyciąg z kont bankowych .Czy wystarczy tylko opowiedzieć o tym nie pokazując dowodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz troche tych zwiazkow z Polska ,pamietaj ze odpowiedzi sie licza i zachowanie Twoje a nie wyciagi z kont bankowych czy tez ze masz wlasna firme

ile to osob mialo konta,wlasne firmy a zostalo nielegalnie w USA .

zaproszenie nie jest wymagane ,pamietaj ze wszystkie te dokumenty mozesz pokazac jak zostaniesz poproszony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...