Skocz do zawartości

Wkrótce Do Stanów Zjednoczonych Bez Wiz?


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem to już kiedyś i napisze raz jeszcze: jeśli staje na granicy przed urzędnikiem i mówie że planuje pobyt przez 5-7 dni, pokazuje opłacony hotel, powrotny bilet na dokładną date, karte kredytową i 700 $ gotówki to urzędnik nie ma POWODU by mnie nie wpuścić ! Nie powie że "masz za małe związki z krajem"bo widzi przed sobą zwykłego turyste ! I przestańcie pie...ić farmazony jaki to ruch bezwizowy jest gorszy, bo idąc tym tokiem myślenia, łatwo dojść do wniosku że Amerykanie wyświadczają Polakom przysługe, zaganiając do konsulatów a karzą wszystkich objętych VWP ! Mowa jest o wizach TURYSTYCZNYCH i mam głęboko w d...ie wszystkich nielegalnych roboli którzy na tym mają stracić ! NIKT nie wyjeżdża turystycznie na pół roku !!! Osobiście, takiego "turysty", drugi raz też bym już do kraju nie wpuścił.

Utrzymywanie wiz dla Polaków a zniesienie ich dla wszystkich krajów na tym samym poziomie gospodarczym jest CHORE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mathew tylko ze nalezy o tym pisac jak kto jest z wizami a jak kto bedzie w ruchu bezwizowym aby nie wyszlo ze z wizami bylo lepiej a ruch bezwizowy jest zly,,,chociaz i tak jakby sie nie pisalo to pewna czesc osob tak bedzie pisac ze jest zle ..

to ze wiekszosc osob sie wpuszcza nie oznacza ze kazdego sie wpusci nawet jak bedzie sie miec kase,bilet itd i z tym sie nalezy liczyc.

poczytaj co napisala ostatnio Karina jak sie cofa ludzi z Europy Zachodniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli staje na granicy przed urzędnikiem i mówie że planuje pobyt przez 5-7 dni, pokazuje opłacony hotel, powrotny bilet na dokładną date, karte kredytową i 700 $ gotówki to urzędnik nie ma POWODU by mnie nie wpuścić ! Nie powie że "masz za małe związki z krajem"bo widzi przed sobą zwykłego turyste !

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak powinno byc -cierpi masa ludzi , polakow ktorzy nie moga sie spotkac z bliskimi i w ogole wjechac na terytorium USA poniewaz sa wizy...za przewinienia innych z przeszlosci cierpi wiele niewinnych osob , ktore wcale nie maja zlych intencji w obec panstwa amerykanskiego ;)...ehhhh bardzo smutne to tak jakby wiezienie dla niewinnych osob za zlo innych bo tak to personalnie sie odbiera ..wiec cos na ten temat....;)( ehh

Nie ma w tym ani jednego słowa prawdy.Obecnie 90% Polaków starających sie o promesy wizy otrzymuje je. To bardzo dużo.Nie otrzymują promes wiz osoby które w przeszłości nadużyły gościnności USA i przedłużyli sobie pobyt w USA czyli okłamali urzędnika konsularnego w momencie starania się o wizę .Druga grupa osób która często dostaje odmowę to osoby którzy mają najbliższych nielegalnie w Stanach. I to jest powód aby takim osobom nie dawać promes wizowych gdyż wiadomo że chcą oni dołączyć do grona nielegalnych .I wreszcie kolejna grupa ludzi którzy jadą pracować nielegalnie do USA a nie w celach turystycznych.Mam namysli osoby których często w Polsce nie mają co do garnka włożyć a w konsulacie opowiadają bajki o chęci zwiedzania Ameryki.

Gdyby kiedyś doszło do zniesienia obowiązku posiadania promesy wizowej to niewiele to zmieni bo grupa osób o której wyżej wspomniałem i tak do USA nie wjedzie .Selekcja będzie dalej obowiązywała.

A kto nie otrzyma akceptacji wjazdu do USA zobaczy kawałek lotniska w Stanach i wróci do Polski.Po co więc ta szarpanina o zniesienie promes wizowych.Przecież to nie będzie tak jak przy wyjeździe do Berlina czy Budapesztu.

Zyskają jedynie linie lotnicze bo będzie więcej wycieczek jednodniowych na trasie Polska-Usa(lotnisko)-Polska.

http://fronda.pl/ansbach1/blog/czy_zniesie..._jest_korzystne

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-czy-...laca,nId,311874

http://turystyka.wp.pl/wid,9828637,kat,1,t...z-,artykul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o 4 grupie, ktora nie dostala wizy za brak silnych stosonkow z polska. O to mi glownie chodzi, nie przedluzalam nigdy pobytu, nie mam nikog nielegalnie i nie mam zamiaru tam pracowac a wizy i tak nie dostalam i nie dostane dopuki nie zaczne pracy albo szkoly co teraz nie chodzi w gre gdyz ciagle podrozuje po innych krajach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co sie dziwic. osoba bezrobotna i bez szkoly jest wielkim ryzykiem zostania tam dluzej niz powinna. masz odpowiedz na pytanie dlaczego tez wizy nie dostalas. a na lotnisku jak ci sie zapytaja, gdzie pracujesz lub sie uczysz i powiesz, ze nigdzie to cie tak samo zawroca jak z ambasady tylko o 3000 tys lzejsza. przy ruchu bezwizowym bedzie kontrola bardziej szczegolowa niz w ruchu wizowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy osoby bezrobotne i sie nie uczace dostaja wizy?oczywiscie ze tak ale ten odestek jest maly ale sa tacy..

kolejna sprawa to na granicy sie pytaja co Pani robi w Polsce i wtedy co sie powie?podrozuje sie ,nie pracuje ani sie nie ucze -czy takie cos jest mozliwe aby podrozowac przez caly czas?pewnie moze i tak ale jak kto pokazac aby bylo wiarygodne to juz inna szkola .

kazdy tutaj sie wypowiedzial kto chcial i kazdy ma racje ..

I teraz od danych osob zalezy czy to bedzie dla nich plus czy tez minus takiej podrozy

nalezalo by sie spytac ludzi czy wiedza jak jest teraz z wizami a jak bedzie w ruchu bezwizowym .co tak naprawde sie zmieni,co bedzie na plus a co bedzie na minus .

bo mysle ze dla jednych cos co jest plus dla innych bedzie minus i na odwrot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa bo tylko uczacy i pracujacy jezdza do usa turystycznie.A celnik bedzie weryfikowal na lotnisku pod wykrywaczem klamstw i wymagal papierow zatrudeniena zeby wjechac na teren usa turystycznie.Dolar tak swietnie stoi ze nie ma co jak tylko jechac do usa na zarobek na 3 miesiace.

Moze jeszcze akt chrztu mam ze soba zabrac,jak myslicie ?

Ludzie zejdzcie na ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian a skad wiesz kto i jak bedzie odpowiadal,na kogo sie trafi?taki jestes pewien ze kazdy kto powie ze nie pracuje,nie uczy sie latwo i przyjemnie wjedzie?

jesli to bedzie wiekszosc to bedzie jakis % zawrocen za takie cos

jesli bylbys pare razy na rozmowie to bys sam zobaczyl ze nie ktore osoby nie powinny klamac,oszukiwac lub tez lepiej sie powinny przygotowac do rozmowy ..

bo nie kazdy potrafi przekonac kogos do siebie.

ja np nie mialem z wizami zadnego problemu a to byly czasy kiedy nie bylo latwo o takie cos ale w innych dziedzinach juz mam problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...