Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Cover letter music zaadresowac do Dallas a hie do swojego District office. Ja kazde zdjecie podpisalam data i gdzie bylo zrobione/jaka okazja. I wsadzilam do osobnej malej koperty w kolejnosci on jastarszego do najnowszego i koperte podpisalam "Proof of relationship - pictures" i dopielam do wsyztkich form. Jesli chodzi o zdjecia wizowe to mussz podpisac ja imienie i nazwiska i data urodznia na odwrocie. Skype, nie musza byc wszystkie rozmowy. Ja tylko wydrukowalam historie rozmowow weekendowych. Ale tez to nie musi byc historia cotygodniowa. Maili zadnych nie drukowalam i nie zalaczalam. Tylko zdjecia, skype historie, i proof ze mieszkalismy razem w Chicago do wrzesnia 2013. To wszystko wystarczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czyli zakładam, ze letter of intent (czy jak to sie tam nazywa), ze planuje wziąć ślub w ciagu 90 dni tez adresowac do Dallas? Dobrze wiedzieć przed wysłaniem papierów, dziękuje :)

A zdjeć, kopi paszportów, rozmów i innych takich, to im tyle nawysylam, żeby nie było żadnych wątpliwości ;)

A jak wyglada taki prof, ze mieszkaliscie razem w Chicago? Umowa wynajmu czy coś...? Bo my w sumie teraz razem mieszkamy, ale wynajem jest na mnie, wiec nie wiem jak bym to mogła udowodnić... I w związku z tym pytanie, czy domicile jest potrzebne tez na K1, czy tylko na CR1? Bo chwilowo oboje siedzimy w Polsce, żeby sie nie rozstawać na długie miesiące czekania na wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 dni od wlotu do USA a nie od napisania listu. Czyli jak juz wjedziesz do USA masz tylko 90 dni na slub i zmiane statusu.

Moj narzeczony ma dom w Chicago w ktorym razem mieszkalismy. Moje konta bankowe i inne moje rachunki sa zadresowane na nasz adress w Chicago i moj SSN tez wykazal ze tam mieszkalam. Ja mieszkalam w USA od 2002-2003 i 2005 roku az do 2013. Wydrukowalam jeden moj bank statement z banku amerykanskiego z adresem w Chicago jako proof ze tam mieszkalam. Jak robia backgroud check to tez wyszlo w moich danych wszystko, ze tam mieszkalam i nadal mam tam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 90 dni od wjazdu do Stanów, to był taki skrót myslowy :) Ale też musze wpisać Dallas/Luisville jako filing location.

Takich cudów jak wyciągi z banku z adresem czy SSN nie mam (jeszcze), bo mimo, że mieszkaliśmy razem, to jednakowoż na wizie turystycznej, więc miałam status gościa, a nie lokatora... Ale cyknę jeszcze jakąś fotkę dziś czy jutro, żeby dorzucić też coś świeżego.

I bierzemy się za drukowanie kopii skajpów i innych maili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko adresuj na Dallas. Ja nawet na Luisville nie wysylalam tylko na ich zwykly adres P.O. Box zwykla poczta a nie kurierem tylko poprosilam o registered mail and return receipt. Tez doszlo szybko wyslalm w piatek w poludnie i juz bylo odebrane i podpisane we wtorek i zaplacilam tylko 9 dolarow.

Na Luisville wysylasz jak chcesz wszystko nadac kurierem jak zwykla poczta to na P.O. Box. Kurier bedzie drozszy.

Zycze Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dokladnie nie znam sie na tym, ale po prze-googlowaniu znalazlam takie informacje: (Wybacz to kopiuj wklej :P )

"Can a U.S. citizen or lawful permanent resident (LPR) petitioner who is not domiciled (living) in the United States be a sponsor?

No. The law requires that sponsors be domiciled (live) in any of the States of the United States, the District of Columbia, or any territory or possession of the United States."

"How is domicile determined?

Domicile is a complex issue and must be determined on a case by case basis. To qualify as a sponsor, a petitioner who is residing abroad must have a principal residence in the U.S. and intend to maintain that residence for the foreseeable future. Lawful permanent resident (LPR) sponsors must show they are maintaining their LPR status."

"Many U.S. citizens and lawful permanent residents reside outside the United States on a temporary basis, usually for work or family considerations. "Temporary" may cover an extended period of residence abroad. The sponsor living abroad must establish the following in order to be considered domiciled in the United States:

He/she left the United States for a limited and not indefinite period of time,

He/she intended to maintain a domicile in the United States, and

He/she has evidence of continued ties to the United States.
An American citizen or LPR spouse or dependent who has maintained a residence in the U.S. and/or whose spouse/parent works in one of the categories listed below would also qualify as a sponsor."

Na VJ widzialam tez, ze osoby w takiej sytuacji dolaczaja do petycji dowody na domicle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowenie wszystkich,

Mam jedno pytanko. Wypelnilam formularz DS-160 i zapisalam sie na rozmowe. Z abasady dostalm pakiet 18 czerwca jakie dokumenty trzeba wypelnic i przyniesc ze soba na rozmowe. Formularz DS-160 byl jedyna forma do wypelnienia. Natomiast w ten poniedzialek dostalam nastepny list z ambasady ale juz zalaczik po polsku byl inny. Byl on skierowany na wize imigracyjna a nie narzeczenska. Czy wypelnialiscie jakies inne formularze tj. DS-260 i czy wysylaliscie na miala? Ja z tego co sie orientuje to tylko DS-160 sie juz tylko wypelnia. Przynosiliscie jakies inne wypelnione formularze na rozmowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypelniasz tylko DS-160 i nic im nie odsylasz na maila :) Ja tez nieco spanikowalam czytajac rozne informacje w internecie i wyslalam im DS-260 - potem powiedziano mi, ze niepotrzebnie i ze liczy sie tylko DS-160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...