Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

Cześć, czytuję forum od jakiegoś czasu i w końcu mam kilka informacji, którymi chcę się podzielić. Mam też kilka pytań, ale to później.

TSC: 13.01.2015 NAO1,
6.07.2015 NAO2

Codziennie sprawdzaliśmy daty na visajourney, czekalibyśmy jeszcze około trzech tygodni (ostatnio sprawdzałam "z przyzwyczajenia")
Myślę, że udało się dostać NAO2 trochę szybciej dlatego, że narzeczony wysłał i list i maila do kongresmana z pytaniem, czy mogliby "przypatrzeć się" naszej sprawie. Wiedzieliśmy, że po 5. miesiącach można tak zrobić, kwestia była taka - nie napisać wprost o przyspieszenie, bo mogą wysłać sprawę na koniec kolejki. Po kilku dniach dostał prośbę o skan NAO1 i cztery dni później dzwonił w nocy z dobrymi wiadomościami. :)

Teraz już dostał list z oficjalnym potwierdzeniem, a moje pytanie brzmi: co dalej?

Na forum znalazłam kilka informacji o badaniach, tłumaczeniach i tym podobnych, jednak część z nich to informacje sprzed kilku lat plus kilka uległo zmianie. Chciałabym mieć pewność, że wszystko robimy tak jak to powinno wyglądać. Mam już zaśw. o niekaralności, pełny akt urodzenia, kopię wszystkich papierów, które narzeczony wysłał w grudniu, uzbierało się też sporo zdjęć, listów od narzeczonego i jego rodziny, kart pokładowych, ogólnie sporo dowodów bycia razem.

Jak mogę dowiedzieć się, czy dokumenty przyszły już do Ambasady w Warszawie? Czy muszę dostać oba pakiety informacyjne, by umówić się na rozmowę z konsulem?

Chciałabym się upewnić, czy mogę już wypełnić DS-160 i wnieść opłatę wizową?

Dziękuję za informacje i życzę wszystkim cierpliwości w oczekiwaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vgll - Spokojnie :) Jesteście już na ostatniej prostej. Po otrzymaniu NOA2 wasza sprawa wędruje sobie do National Visa Center. Zostaniecie o tym powiadomieni i otrzymacie nowy numer do śledzenia sprawy. Chociaż patrząc po swoich doświadczeniach, wiem, ze z tymi aktualizacjami sprawy na stronie rożnie bywa :)

Jak tylko wasza sprawa będzie gotowa w Ambasadzie, ty otrzymasz pakiet informacyjny. Na ten moment nic oczywiście nie odsyłasz (kiedyś tak sie robiło). Jak już masz swój pakiet na spokojnie najpierw umów się na badania (mogą być rożne wolne terminy). Dopiero potem wypełni DS-160 i wybierz sobie datę wywiadu w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roelka - dziękuję za odpowiedź! :)

"Różnie bywa"? Czytałam tu, że wiele osób musi do nich dzwonić i dopraszać się o jakąkolwiek informację w sprawie tej aktualizacji. (Mam nadzieję, że to wyjątki, a nie reguła)

Planuję zrobić tygodniową wycieczkę do Warszawy i załatwić badania i ambasadę za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam takie pytanie, kiedy po wyslaniu petycji I-129F do Dallas ma sie informacje dotyczaca tego, w ktorym Service Center bedzie sie obslugiwanym?

Tak - jak dostaniesz NOA1 to pierwsze 3 litery case number beda wskazywaly na service center.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! A powiedz mi jeszcze czy te NOA zarowno 1 jak i 2 dostaje sie tylko w formie papierowej na podany adres czy wysylaja rowniez info na email? Pytam, bo poki co nie jestesmy z z chlopakiem u niego w domu i zastanawialam sie czy powinnismy raz na jakis czas podjechac i sprawdzic skrzynke. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dolaczylismy tej formy do petycji. Takze rozumiem, ze NOA1 dostaniemy w formie listu na podany w petycji adres a majac tam podany numer mozemy juz sprawdzac wszystko na stronie. Szkoda ze nie pomyslalam o tym wczesniej, no ale coz. Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...