Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie (tak, mam ich całe stado i ciągle się mnożą ><) - jaki biliet kupowaliście, gdy lecieliście do USA na K1 - w jedną czy w dwie strony?

Kupiłam bilet w obie strony, bo był dużo tańszy niż ten w jedną (o ok. 6.000 PLN), z zamiarem, że tego powrotnego nie wykorzystam.

Jednak teraz zastanawiam się, czy nie będę przez to miała jakiś problemów np. czy nie obciążą mnie różnicą w cenie itd, gdy się nie pojawię.

Kupowałam w United - obsługiwany na trasie tam przez LH, na trasie powrotnej przez United i LH.

Czy mieliście z tym jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz anulować podróż w drugą stronę.

A możesz wykorzystać bilet na odwiedziny w Polsce ;)

Możesz też nie robić nic, ale na visajourney czytałam, że ludzie miewali problemy, bo teoretycznie opuścili Stany, choć nigdzie nie wylecieli. Może więc bezpieczniej znulować bilet w drugą stronę i już :)


Tylko w jedną. Przecież lecisz z zamiarem pozostania.

Ale bilety na loty w dwie strony są zwykle dużo tańsze, niż w jedną (nie dotyczy tanich linii lotniczych), więc nie ma też sensu przepłacać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie (tak, mam ich całe stado i ciągle się mnożą ><) - jaki biliet kupowaliście, gdy lecieliście do USA na K1 - w jedną czy w dwie strony?

Kupiłam bilet w obie strony, bo był dużo tańszy niż ten w jedną (o ok. 6.000 PLN), z zamiarem, że tego powrotnego nie wykorzystam.

Jednak teraz zastanawiam się, czy nie będę przez to miała jakiś problemów np. czy nie obciążą mnie różnicą w cenie itd, gdy się nie pojawię.

Kupowałam w United - obsługiwany na trasie tam przez LH, na trasie powrotnej przez United i LH.

Czy mieliście z tym jakieś doświadczenia?

Tak - zadzwon po prostu i scanceluj jak juz bedziesz na miejscu. "No show" jest zwykle niemile widziany przez linie lotnicza a moze (rzadko ale zdarza sie) prowadzic do tego o czym pisze Joanna. Kupowanie biletow w jedna strone przy ich cenach jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, nie planowalabym na twoim miejscu zadnej konkretnej daty na powrot do Polski. Co prawda Advance Parole (bez czego ze Stanow lepiej nie wyjezdzaj) mozesz dostac po 2- 4 miesiacach od zlozenia dokumentow AoS, ale nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ilon - cywilny planujemy na 9 października. :)

A religijny będzie pewnie w przyszłym roku, o ile się uda. Zastanawiam się czy nie będę miała z tym problemu, bo nie należę do najbielszych owieczek.

Czy wiecie jak to jest z uzyskaniem ślubu kościelnego w USA?

Kzielu jest chyba protestantem, ale jeżeli chodzi Ci o ślub w Kościele rzymskokatolickim to wcale tak łatwo nie jest. Generalnie KK w Stanach lubi mieć minimum ROK na przygotowanie pary do ślubu, w związku z tym będziesz miała niechętnych księży, jeżeli zaczniesz planować ślub na 6 miesięcy wprzód (chyba, że masz jakąś szczególną sytuację). Reszta zależy od archidiecezji. My (aplikujemy o K1) musieliśmy zrobić (Archidiecezja w Newark).

- pre-Cana (w naszym przypadku online, zajęło nam to około 40 godzin pracy)

- test kompatybilności, tzw. marriage inventory

- obowiązkowe rekolekcje, tzw. marriage retreat

A tak to te same wymagania prawa kanonicznego, czyli musisz być ochrzczona, mieć wszystkie sakramenty etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu jest chyba protestantem,

To jest gigantyczny overstatement :) Poza tym ze bralem w kosciele Luteranskim i slub i uwazam ze oni generalnie sa spoko goscie i calkiem z sensem mowia (w porownaniu do rzymskokatolickiego) to specjalnie nie mam nic wspolnego z zadna religia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...