Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

A za co mogą mnie cofnąć?

Jak ostatnim razem byłam w USA na turystycznej nie pracowałam, nie przesiedziałam mojego zezwolenia na pobyt, nie zrobiłam nic niedozwolonego... Jedynym problemem wtedy mogłoby być nie wykorzystanie pierwszego biletu powrotnego, ale z drugiej strony wciąż kupiłam następny żeby wyjechać zanim mój dozwolony czas minie.

Teraz jedyny powód zawrócenia, jaki mi przychodzi do głowy to brak szczególnych powodów, żeby wrócić do Polski poza tym, że cała moja rodzina tu mieszka. Nie planuję imigrować na turystycznej, chcę poczekać aż dostanę k1, ale mogą mi nie uwierzyć... Poza tym planuję przyjechać na dwa miesiące, a nie dwa tygodnie. Ehhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam ten sam dylemat. Dziś ja i mój narzeczony z teksasu złożyliśmy, za pośrednictwem prawnika w USA, dokumenty do USCIS. Mam zamiar przyjechać do niego z początkiem maja na swojej wizie turystycznej, by większość procesu oczekiwania spędzić razem. Mam wielką nadzieję, że urzędnik na lotnisku wbije mi 6 m-cy tak jak to zrobił w grudniu 2014. ;) Wtedy spędziłam w USA 2 tygodnie, teraz chcę wykorzystać maksymalnie czas, który będzie mi dany.

Liczę, że nasz proces oczekiwania na NOA2 to będzie nie więcej niż pół roku, ale z tego, co widać po Waszych historiach, może być różnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamietaj, ze tak czy siak bedziesz musiala wrocic do Polski na interview i badania :P Urzednik moze tez miec male "ale" widzac ze przylatujesz na wizie turystycznej czekajac na wize K1. Moze ci powiedziec, ze chcesz ominac procedury i po prostu zostac juz na turystycznej z zamiarem wziecia slubu (skoro i tak to planujecie). A to juz visa fraud :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, pamiętam, ale dzięki za uwagę. :P

Visa fraud popełnić nie zamierzam, czego ewidentnym dowodem powinna być informacja, że jestem w trakcie procesu K-1. Z tego, co nas poinformowała nasza amerykańska prawniczka, sporo osób wjeżdża na turystycznej czekając na K-1 i wszystko jest ok, więc jestem dobrej myśli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze ci powodzenia, chociaz i tak to bedzie zalezalo od humoru urzednika na lotnisku. Jeden nie bedzie robic problemu, drugi powie, ze znudzilo ci sie czekanie na K1 i postanowilas wczesniej przyjechac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...