Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Sonli, dnia 16 Wrze 2015 - 20:30, napisał:snapback.png

Ilon - cywilny planujemy na 9 października. :)

A religijny będzie pewnie w przyszłym roku, o ile się uda. Zastanawiam się czy nie będę miała z tym problemu, bo nie należę do najbielszych owieczek.

Czy wiecie jak to jest z uzyskaniem ślubu kościelnego w USA?

Kzielu jest chyba protestantem, ale jeżeli chodzi Ci o ślub w Kościele rzymskokatolickim to wcale tak łatwo nie jest. Generalnie KK w Stanach lubi mieć minimum ROK na przygotowanie pary do ślubu, w związku z tym będziesz miała niechętnych księży, jeżeli zaczniesz planować ślub na 6 miesięcy wprzód (chyba, że masz jakąś szczególną sytuację). Reszta zależy od archidiecezji. My (aplikujemy o K1) musieliśmy zrobić (Archidiecezja w Newark).

- pre-Cana (w naszym przypadku online, zajęło nam to około 40 godzin pracy)

- test kompatybilności, tzw. marriage inventory

- obowiązkowe rekolekcje, tzw. marriage retreat

A tak to te same wymagania prawa kanonicznego, czyli musisz być ochrzczona, mieć wszystkie sakramenty etc.

To jest troszke inaczej. Po pierwsze w USA nie ma rozdzielenia tak jak w Polsce na slub cywilny lub koscielny. I zdaje sie nie ma opcji slubu konkordatowego. Slub to slub. Moze go udzielic kazda uprawniona do tego osoba czy to urzednik, czy ksiadz, czy pastor, czy rabin czy Twoj kumpel, ktory wyrobil sobie papierek w Internecie. Pierwszym krokiem jest pojscie do Town Hall po marriage license a z tym dokumentem idziecie dalej do jednego z wyzej wymienionych. I koniec.

Ja z samego poczatku tez mialam podobny pomysl, no bo w Polsce tak sie czesto robi, ze najpierw cywilny i tylko zmiana nazwiska i wymiana dokumentow a ceremonia i wesele w innym terminie. No i sprytnie i po polsku kombinowalam, ze wziecie szybkiego "cywilnego" zaraz po wjezdzie do USA, a dopiero potem koscielnego przyspieszy moj proces imigracyjny i aplikowanie o Zielona Karte itp. Jednakze uslyszelismy w parafii, ze jak sie pobierzemy najpierw gdzies indziej, to potem biskup bedzie musial nam to jakos uznac (to convalidate marriage) i znowu bedzie proces. Mozesz o tym przeczytac tutaj http://www.americancatholic.org/Messenger/Feb2004/Feature2.asp

I tak jak pisala Ygritte przygotowanie przedmalzenskie w kosciele katolickim zajmuje zazwyczaj 6 miesiecy gdzie byscie nie poszli. Szczegoly roznia sie od diecezji do diecezji, bo my np. nie mielismy zadnych rekolekcji. Ale byl weekendowy kurs ze starym malzenstwem i byly przygotowania w parafii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

EOT z mojej strony, generalnie w rozmowy o religii nie specjalnie chce sie wdawac bo skonczy sie flame'm :) Powodzenia wszystkim ktorzy biora sluby w kazdym razie !

I otoz to. To nie jest miejsce na takie wycieczki i osobiste opinie. Pomagajmy sobie i informujmy odnosnie wszelkich aspektow imigracji do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z mojego doświadczenia Kościół Rzymskokatolicki w USA ma bardzo szczegółowe guideliney dotyczące przygotowania do sakramentów. Także jak ktoś pyta o ślub katolicki, to ja odpowiadam, co my MUSIELIŚMY zrobić (od siebie dodam, że oboje jesteśmy b. wierzący, więc nie było to aż tak bolesne ;) ) i że wcale nie było tego mało, i wydaje mi się, że więcej niż standardowo podczas nauk małżeńskich w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak wygląda medical w przypadku, gdy ktoś kiedyś chorował na depresję/nerwicę? Do tej pory nie sądziłam, że to może być jakikolwiek problem, a teraz zaczynam się martwić... Czy muszę iść do psychiatry i prosić o jakieś zaświadczenie przed medicalem? Nigdy nie miałam próby samobójczej, ani samookaleczenia się, ani hospitalizacji z powodu depresji, ot, leczenie farmakologiczne przez rok + wsparcie i teraz jest okej. Zaczynam się denerwować tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...