Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Z Rodziną 2011


miloszmilko33

Rekomendowane odpowiedzi

Praca na kampusie jest dla dzieciaków które nie mają wydatków... Sam SSN absolutnie nic nie da - nie dostaniesz żadnej sensownej pracy która pozwoliła by Ci wyżywić rodzinę (nie wspominając o normalnym życiu) i nie będziesz miał żadnej szansy na zmianę statusu na taki który pozwolił by znaleźć sensowną pracę.

Poczytaj o e-verify - każdy sensowny pracodawca tego używa. AHa - i wyższe wykształcenie z Polski nie jest takie bezużyteczne jak Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Milosz moze zacznij od lektury dzialu emigracja-zielona karta,praca w USA i moze cos znajdziesz dla siebie

jak np loteria wizowa,moze Ci sie uda wygrac a mozesz wyslac az 2 zgloszenia -jesli bedzie sie kwalifikowac Twoja zona jako glowny aplikant

jak wygrasz i zostaniesz zaproszony na rozmowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę kasy tak powiedzmy z $20-30k i wizja prowadzenia wlasnego biznesu cie nie przeraza moglbys sprobowac sie starac o wize E2 - musialbys zalozyc lub kupic firme w USA i zainewestowac w nia te $20-30k w zaleznosci jaka to firma (nie jest to dokladnie okreslone jaka to musi byc kwota, musi byc "substantial investment") i potem aktywnie ja prowadzic. Pogooglaj o wizie E2 jak chcesz wiedziec wiecej. Nie jest to proste, trzebaby do tego jakiegos prawnika wizowego wynajac, ale wykonalne, a ogromna zaleta jest to ze jak E2 dostaniesz bedziesz mogl bez problemu sprowadzic najblizsza rodzine (zona i dzieci do 21 lat bodajze).

Szczerze mowiac bardzo cie rozumiem, sam tez marze o USA i Sillicon Valley, sam zamierzam wkrotce przeniesc firme ktora prowadze teraz w Polsce do USA i startowac o wizę E2. Chociaz San Fran to nie jest najlepsze miejsce dla kgoos z rodzina moim zdaniem - ja bym raczej wybral San Jose - jakies 30 mil od SF - troche tansze, mniejsza przestepczosc, korki itp... przynajmniej z opini ktore wyczytalem w necie... generalnie poza tym jesli nie masz jakichs szczegolnych umiejetnosci albo duzej kasy to trudno legalnie byc w USA. W ostatecznosci sprobuj tak jak mowili przedmowcy - jakiegos europejskiego kraju, najlepiej UK, Irlandia jak znasz angielski, albo Kanada - taka wersja "demo" USA :) Wiem że USA mimo swoich problemow ciągnie jak magnes, ale nielegalnie zwlaszcza z rodzina to nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To SZALEŃSTWO. Tak Ci odpowiem na Twój pomysł.Jesteś dorosłym wykształconym człowiekiem a plany masz zupełnie szalone,bo tylko tak mogę Ci odpowiedzieć na Twój pomysł.Masz dwójkę malutkich dzieci i chcesz z całą rodziną wyemigrować nielegalnie.Szanse na zalegalizowanie pobytu w USA są minimalne a w Twoim przypadku żadne.A czy masz wystarczająco pieniędzy na prywatne ubezpieczenie medyczne? W Stanach miliony ludzi całymi latami nie mogą zalegalizować pobytu i szans raczej nie widać.Bez pozwolenia na pracę pozostanie Ci najwyżej ciężka praca na budowie oczywiście przy szczęściu ,że ją znajdziesz.Zapomnij o prawie jazdy a co za tym idzie o samochodzie.Zapomnij o podróżach gdziekolwiek po USA o innych nie wspominam.Pytasz gdzie szukać pracy i mieszkania.Zobacz sobie najpopularniejszą polską stronę www.bazarynka.com

Dzisiaj nawet imigracja legalna do USA to musi być dokładnie przemyślana indywidualnie przez każdego ale żeby myśleć o nielegalu z całą rodziną i malutkimi dziećmi to ??? A pomyslałeś o tym ,że nawet jak znajdziecie z żoną pracę nielegalnie to będą to stracone lata bo żadnej emerytury nie dostaniecie ani w Polsce ani w USA. Piszesz ,że znasz angielski to moja rada jest taka : znajdź jakiś kraj w Europie,jedź najpierw sam bez rodziny .Znajdź pracę ,wynajmij mieszkanie a wtedy ściągnij rodzinę.Będziecie legalnie ze wszystkimi prawami jak każdy normalny człowiek i nie będziesz musiał bać się każdego dnia ,że gdzieś Cię zatrzymają i deportują. http://www.seusa.inf...a-lotnisko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tutaj powiedzial o Kanadzie,jest taki program jak ten

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/working_holiday-vacances_travail.aspx?lang=pol&view=d

zona moze dostac oddzielne pozwolenie jak zlozy 2 wniosek a dzieci moga leciec z Wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Widzę że niektórzy z forumowiczów traktują moją wypowiedź jako chęć ucieczki z polski , proponują inne kraje Europejskie, lub uważają że chcę mieszkać nielegalnie w USA.

Jak już wcześniej napisałem - mogę żyć w Polsce dalej, praca w moim zawodzie to nie problem jeśli chodzi o Polskę , zarobki które otrzymuję są dużo powyżej przeciętnej, stać mnie i moją całą rodzinę na wygodne życie i wakacje dwa razy do roku ( zazwyczaj poza granicami kraju). Nie pisze tego po to aby się broń boże chwalić, staram się wam po prostu przedstawić sytuację z innej strony. Nie jestem człowiekiem który zdesperowany szuka lekkiego pieniądza i za nim pojedzie na kraniec świata, nie mam potrzeby jechać do Kanady, czy innych krajów Europejskich. Jak już wcześniej wspominałem chcę z żoną zrealizować swój plan , plan życia w Ameryce, zawsze tego chcieliśmy zawsze o tym marzyliśmy. Nie planuję również być tam nielegalnie, większość na forum tak to odebrała. Oczywiście mój wyjazd planowany będzie tylko częściowo legalny, jak i zmiany statusu w Usa z turystycznego na studencki, wszystko to wynika z faktu że przepisy w USA są takie a nie inne. Dlatego ja cały czas pytam jak zrobić to wszystko aby było legalnie, w miarę szybko i na wizach wyjazdowych turystycznych. Chcemy wyjechać po świętach więc na wizy E2 już trochę za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś częściowo legalnego. Albo cos jest legalne, albo nie :)

Żeby zmienić status z turystycznego na studencki trzeba mieć kasę na opłacenie studiów. To chyba macie, bo sam powiedziałeś, że jakieś tam pieniądze macie.

Z tym, że jako studenci możecie jedynie pracować 20 godzin tygodniowo, na kampusie.

Jeśli jakoś uda Wam się pracować więcej, to automatycznie łamiecie prawo.

Chyba, że zmienicie statusy na pracownicze (co też kosztuje i potrzebny jest do tego dobry prawnik, no i oczywiście pracodawca, który będzie się chciał w to bawić).

Oczywiście ani na statusie studenta (czy też pracowniczym) nie będziecie mogli wjechać z powrotem do USA (gdyby tak się stało, że będziecie musieli wyjechać). Aby wrócić do USA, będziecie musieli się starać o wizy.

Sam piszesz, że w Polsce nie jest Ci tak źle. Po co więc chcesz się pchać do USA praktycznie nielegalnie?

Znajdź sobie amerykańskiego pracodawcę w Polsce. Może po jakimś czasie uda Ci się przenieść do USA z jego pomocą. Legalnie.

Znajdź sobie teraz pracodawcę w Stanach, który będzie chciał Cię ściągnąć do siebie na odpowiedniej wizie. Legalnie.

Weź udział w loterii zielonych kart. Jak się uda to wyjedziesz. Legalnie.

Plan, który masz zaowocuje jedynie nielegalnym pobytem.

Ale oczywiście zrobisz, jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to dziwne ze jestes dobrze sytuowany i pchasz sie teraz na sile do USA i w dodatku chcesz to zrobisz wciagu najblizszego miesiąca.Rozumiem ze jest to wasze marzenie mieszkac w USA(moje równiez) ale chciec a móc to 2 inne sprawy.Proponuje poczekac jeszcze rok i w tym czasie wziąć udział w loterii o GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...