Skocz do zawartości

Problem Z Uzyskaniem Obywatelstwa Usa Po Tacie Obywatelu


izza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiesz co myślę, że to nie jest kwestia trudności tematu tylko po prostu znajomości... zresztą w sumie wychodzi na to samo, jak czegoś nie wiemy to nam się to wydaje trudne. Nie miałam styczności nigdy z takim tematem i tylko może mi się wydawać, że pomimo tego iż dziecko nabywa obywatelstwo po jednym z rodziców (mam tu na myśli twojego męża), to urodziło się w Polsce i w pierwszej kolejności załatwiałabym Certificate of Citizenship a dopiero potem paszport. Paszport wyrabiasz na podstawie konkretnych dokumentów które muszą wskazywać na obywatelstwo twojego dziecka, a z tego co napisałaś to sprawa nie jest załatwiona przez was do końca, więc nie dziwi mnie, że robią trudności. Nie mogą wyrobić paszportu amerykańskiego komuś kto ma udokumentowane, że jest rezydentem USA, a nie obywatelem, Ja na twoim miejscu zapytałabym Kariny, albo innego adwokata bo moje wywody są czysto teoretyczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wyrobic paszport bez koniecznosci posiadania aktu naturalizacji, odbywa sie to na podstawie tych dokumentow ktore im zalaczylam. Akt urodzenia dziecka i akt naturalizacji ojca. Jest to wystarczajace. Tylko ze u nas problemem jest ten cholerny akt ktory wg nich (rozmawialam z National Passport Center) - Pani ktora miala wszystkie dokumenty przed soba, (oddzwonila do mnie) uwaza ze ten potrzebuje wiecej dokumentow potwierdzajacych ze ojciec dziecka to jego ojciec. Ze wg niej ten akt urodzenia to za maly dowod, bo byly w nim zmiany itp. . Proponowala mi albo testy DNA ha ha ha albo doslanie jej dokumenty z instytucji publicznych na ktorych beda dane zarowno M jak i dziecka. Spakowalam koperte, wysylam wszystko co mam. Jezeli nie wystarczy to zaczne od aktu naturalizacji, ale wtedy obawiam sie ze bedzie taki sam problem, tak jak tutaj, ten zagmatwany akt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spakowalam koperte, wysylam wszystko co mam. Jezeli nie wystarczy to zaczne od aktu naturalizacji, ale wtedy obawiam sie ze bedzie taki sam problem, tak jak tutaj, ten zagmatwany akt.

Napisz jak się sprawa zakończyła i czy udało ci się wszystko pomyślnie załatwić, oczywiście jeśli będziesz miała chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akt naturalizacji moze sie kiedys przydac. Np przy sponsorowaniu przyszej zony ;)

Denerwuje mnie tylko fakt ze za te badania musialabym placic sama. Dlaczego mam wywalac kilkaset dolarow jak mam akt urodzenia na ktorym jest napisane jak wol ze maz jest ojcem dziecka.

Widac za przykladem trefnych "birth certificates" z Puerto Rico amerykanskie urzedy staly sie ostrozniejsze w uznawaniu takich dokumentow , ktore byly wydane poza USA. Maja prawdopodobnie specjalne okolniki dotyczace sposobu traktowania klientow takich jak Ty. Jesli urzad radzi aby tato poplul ( czy tam co innego zrobil) w probowke to trudno - zaplaccie te "kilkaset dolarow" i problem bedzie z glowy. Oczywiscie zakladam, ze Twoj obecny malzonek to faktycznie tato malucha.....hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko nie jest obywatelem od urodzenia, bo w chwili narodzin ojciec nie miał obwatelstwa. Dziecko może natomiast uzyskac obywatelswo automatycznie jesli ojciec się naturalizował, prawdopodobnie o to wam chodzi. Ponieważ dziecko było nieślubne, mają prawo żądać dowodu ojcostwa, czyli testu DNA.

Szczerze mowiąć odpuścilabym sobie ciuciubabkę. Złóż papiery o naturalizację na siebie, mały dostanie obywatelstwo z automatu (o ile będzie jeszcze nieletni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...