Skocz do zawartości

Problem Z Uzyskaniem Obywatelstwa Usa Po Tacie Obywatelu


izza

Rekomendowane odpowiedzi

Jackie ma racje. Problem jest w tym, ze takie sytuacje mialy miejsce w innych narodach (patrz: post makdonalda) i za kilkaset $ przybywalo tu 'legalnych' obywateli (dzieci), ktore mialy fabrykowane akty urodzenia jako dzieci US citizens... Osoba zajmujaca sie paszportami ma obowiazek takie cos sprawdzic i stad to cale zamieszanie.

Masz nastepujace wyjscia:

1. wysylasz co uwazasz za stosowne i czekasz co bedzie

2. kiedy Ty bedziesz miala obywatelstwo, wystapisz o paszport dla dziecka

3. robisz testy DNA, wysylasz wyniki do urzedu - koszty pokrywasz sama

4. wyrabiasz dziecku ceryfikat obywatelstwa - i to jest w miare dobry pomysl (nawet powiedzialabym, ze bardzo dobry..) tyle, ze kosztowny.. Taki dokument moze byc dziecku potrzebny w przyszlosci - sama mam wiele spraw gdzie mamy problem kiedy ktos ma paszport a nie certyfikatu obywatelstwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jackie ma racje. Problem jest w tym, ze takie sytuacje mialy miejsce w innych narodach (patrz: post makdonalda) i za kilkaset $ przybywalo tu 'legalnych' obywateli (dzieci), ktore mialy fabrykowane akty urodzenia jako dzieci US citizens... Osoba zajmujaca sie paszportami ma obowiazek takie cos sprawdzic i stad to cale zamieszanie.

Masz nastepujace wyjscia:

1. wysylasz co uwazasz za stosowne i czekasz co bedzie

2. kiedy Ty bedziesz miala obywatelstwo, wystapisz o paszport dla dziecka

3. robisz testy DNA, wysylasz wyniki do urzedu - koszty pokrywasz sama

4. wyrabiasz dziecku ceryfikat obywatelstwa - i to jest w miare dobry pomysl (nawet powiedzialabym, ze bardzo dobry..) tyle, ze kosztowny.. Taki dokument moze byc dziecku potrzebny w przyszlosci - sama mam wiele spraw gdzie mamy problem kiedy ktos ma paszport a nie certyfikatu obywatelstwa..

Zgadzam sie ze wszystkim oprocz punktu numer 3.

Dlaczegoz to mama ma placic za obciaganie od taty ?

Placi ten , od ktorego sie obciaga. Jest to chyba powszechnie przyjete. Moze oprocz tych "nite cowboyz" ;)

Tylko prosze mnie nie oskarzac o skrajny damski szowinizm ( feminizm)...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziekuja za wszystkie odpowiedzi. Wyslalam im dodatkowe dokumenty. Chcieli dokumenty urzedowe z 2002 roku na ktorych sa nazwiska syna i meza. Najwczesniejsze mialam z 2006 roku. Wyslalam wyrok z sadu o zaprzeczeniu ojcostwa.

Dzisiaj dostalam amerykanski paszport syna :)

Mam pytanie odnosnie tych dokumentow ktore im wyslalam, akt malzenstwa, naturalizacji, itp. Sa to wazne dokumenty, oryginaly. Nie dostalam ich z paszportem, kiedy powinnam dostac je spowrotem?

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tych dokumentow ktore im wyslalam, akt malzenstwa, naturalizacji, itp. Sa to wazne dokumenty, oryginaly. Nie dostalam ich z paszportem, kiedy powinnam dostac je spowrotem?

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi.

Jak miałbym zgadywać to nie dostaniesz ich wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...