Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a nielegalny pobyt tzn zostalas jako turystka?..

jesli tak to nie ma co wysylac zgloszenia bo nim dostaniesz waiver-jesli to Twoja kolejka minie.

dokladnie jak napisales ...wjechalam tutaj legalnie 7 lat temu i nadal tutaj jestem. Pomyslalam , ze to moze jest jakas okazja na zmiane mojego statusu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do dziecka ribes to tutaj jest wyjatek ,nie musisz go umieszczac poniewaz on juz ma staly pobyt-to samo z dziecmi co maja obywatelstwo USA.

a co do inzyniera to ciekawe pytanie ..

jenu mozesz wyslac z USA a wtedy w pkt podajesz ze jestes w USA lub tez poczekaja az wrocisz ale pamietaj do kiedy mozna wysylac zgloszenia :)

izabella mozez legalizowac pobyt ale po slubie z obywatelem lub tez moze bedzie amnestia..Teraz przy loterii bys musiala dostac waiver aby cos z tego wyszlo.

haneczka a teraz sa pytania takie co dane osoby maja-gdzie pracuja-jakie maja skonczone szkoly itd

takie cos tez sie bierze pod uwage ,plus te zabepieczenia a mieli np wyciagi z konta ,nie ma zadnego problemu aby bank Ci obliczyl z np z euro do dolary ile tego moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

Mam kilka pytan zwiazanych z loteria.

Chcialabym sie upewnic czy jak zostane wylosowana i zaroszona na rozmowe, a zrezygnuje z GC (w przeciagu roku moze duzo rzeczy sie wydarzyc), to nie ponosze zadnych konsekwencji (finansowych, pozniejszego ubiegania sie o wiza np. turystyczna, albo nie zdobede odpowiednich srodkow finansowych/poreczycieli, aby okazac przy rozmowie konsulowi etc.). mam kilku znajomych w usa, ale oni nie sa na tyle bogaci zeby za mnie reczyc, krotko mowiac zyja z dnia na dzien....

Po drugie przebywalam w usa dwukronie w przeciagu ostatnich 7 lat - pierwszy pobyt: rok, a drugi 6 mies (wrocilam w lipcu tego roku). Czy to bedzie mialo jakis niesatywny lub pozytywny skutek przy rozmowie z konsulem.

A po trzecie ukonczylam studia mgr i obecnie jestem na etapie poszukiwania pracy, np cos znajde, ale za jakis czas zostane zwolniona na skutek szalejacego kryzysu (hipoteza) i przy rozmowie z konsulem przy dluzszym bezrobociu mojej osoby bedzie, to mialo jakis negatyny wyraz w spojrzeniu na moja osobe?

No i j. ang też nie grzeszę :)

Bede wdzieczna za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze latwiej bedzie odpowiedziec co do tej rezygnacji oraz pobytu w USA

nie ma zadnej kary przewidzianej z tego tytulu ze dostajesz papiery a Ich nie odsylasz,dostajesz zawiadomienie na rozmowe a nie jedziesz,dostajesz wize w paszport a nie lecisz ..bo co do wizy turystycznej to znasz zasady jakie sa ,ze masz pokazac swoja osoba ze lecisz turystycznie-sa osoby ze rezygnuja z GC i dostaja wizy turystyczne.

Co do pobytu to legalnie wszystko bylo,nie mialas nic z prawem w USA?jesli tak to moze to byc jakis plus w rozmowie ale i tak nalezy pokazac ze sobie damy rade w USA i mozesz miec cos od tych znajomych a mozesz tego nie miec i wize otrzymac.

a co do pracy to zalezy chyba od danego Konsula.oraz samej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dziecka ribes to tutaj jest wyjatek ,nie musisz go umieszczac poniewaz on juz ma staly pobyt-to samo z dziecmi co maja obywatelstwo USA.

a co do inzyniera to ciekawe pytanie ..

jenu mozesz wyslac z USA a wtedy w pkt podajesz ze jestes w USA lub tez poczekaja az wrocisz ale pamietaj do kiedy mozna wysylac zgloszenia :)

izabella mozez legalizowac pobyt ale po slubie z obywatelem lub tez moze bedzie amnestia..Teraz przy loterii bys musiala dostac waiver aby cos z tego wyszlo.

haneczka a teraz sa pytania takie co dane osoby maja-gdzie pracuja-jakie maja skonczone szkoly itd

takie cos tez sie bierze pod uwage ,plus te zabepieczenia a mieli np wyciagi z konta ,nie ma zadnego problemu aby bank Ci obliczyl z np z euro do dolary ile tego moze byc.

Niestety slub z obywatelem wogle nie wchodzi w gre ( jestem jestem tutaj z mezem i synem ) a co do amnesti to zawsze jest glosno przed wyborami ...pozniej wszystkie obietnice umieraja smiercia naturalna :( niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odp.

tak, wszytko bylo legalnie, wracalam w pore, teraz nawet o kilka miesiacy wszesniej niz powinnam :). Mam nawet SSN, ciagle aktulane konto w banku z kilkunastoma $$$ :P

To w sumie spoko, ze nie ma zadnych konsekwecji jak sie zerezygnuje z wylotu na gc. no chyba ze jak

sie pojdzie na rozmowe zablui ladne kilkaset $$$ a potem cos wyskoczy i sie nie leci (no albo nie dostanie sie wizy) hehe :/.

A co do dlugiego bezrobocia, to masz racje, zalezy od konsula, jeden przymknie oko, a drugi bedzie sie czepiac...

Ogolnie, to nie mam traumatycznych wspomnien z konsulami, zawsze mialam swietnych :).

pozdrownienia dla rodaka z lubelszczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ktore maja bliskie numery te moga liczyc na rozmowe ,o tych numerach juz wspomnial darek w swoim poscie :)

kiedys ktos pisal na forum ze te osoby co byly w USA moga miec lepiej ale nie ma tak ze maja wize w kieszeni ;)

nalezy dobrze sie przygotowac i tyle :)..ile osob dostalo wizy a nie byli i nie mieli nikogo w USA :)

a co to znaczy dobrze się przygotować:)

ogolony i schludnie ubrany to się wieee:) a angielski i tak musze podszlifować na euro:) i co więcej??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie przygotowac tzn miec papiery -wyciagi z konta,cos wiedziec co sie bedzie robic w USA :)

jak mozna zdobyc I-134 to mozna wziasc,do tego moze byc oferta pracy .

bo co do ubrania to chyba nie trzeba o tym mowic ;)

jest cos opisane na forum o rozmowach,,warto wpisac loteria-loterie,do tego 2006,2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...