Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam Pytanie, co z osobami nie będącymi w związku małżeńskim a partnerskim. Jeżeli mam dziewczynę/narzeczoną planuje ślub w przyszłości. Co gdy wylosuje wizę? Ona nie dostaje? Przy rejestracji wpisuje się jedynie małżonków.

Proszę o odpowiedź.

Takie pytanie już w tym wątku było zadane.

co do zycia bez slubu to sa plusy tego jak i minusy-jako malzonkowie po slubie mozecie wyslac 2 zgloszenia ,jako wolni tak samo ale wtedy nalezy po wylosowaniu ktoregos z Was zglosic do centrum Kentucky ze macie meza-zone aby razem isc na rozmowe i wyjechac razem bo dziecko i tak leci razem

wiele o tym pisalo na forum ale to bylo w latach 2007-2006 jak i pozniej i tam radze szukac informacji co do slubu i na ile przed rozmowa takie cos bylo mozliwe kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy to co pisze dareknow0 odnosnie case numer to prawda, ze im dalej tym gorzej

Przeglądając stare tematy: w DV2005 wylosowano 34610 osób z Europy, stad maksymalny CN dla Europejczyka to wlasnie 34610, a maksymalny numer jaki był zapraszany na interview to ok. 28000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przeczytałem, czy to że nie mam kogokolwiek w USA który może poręczyć za mnie majątkowo(ale w europie być może mam) dyskwalifikuje mnie?

A co jest napisane w instrukcji? Że jak należy udekumentować, że nie będzie się korzystało ze wsparcia finansowego USA?

This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.
Aby to udokumentować można posłużyć się kombinacją dokumentów przedstawiających stan majątkowy osoby ubiegającej się o wizę, gwarancją finansową Affidavit of Support (Formularz I-134) od krewnego lub przyjaciela mieszkającego na stale w USA oraz/lub ofertą pracy od pracodawcy w Stanach Zjednoczonych.

Czyli Ty sam musisz mieć odpowiednio dużo środków, żeby się tam przenieść i mieć środki na utrzymanie, nim znajdziesz pracę, i/lub ktoś w Stanach musi poręczyć, że będzie Cię utrzymywał do momentu aż nie znajdziesz pracy, i/lub musisz mieć pracodawcę, który Cię zatrudni.

Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xandi dodam do tego co wkleila Joanna ze mozesz wziasc slub po wylosowaniu ale wtedy musisz wpisac zone lub tez Ona Ciebie ze jestescie razem jak Wam przyjda papiery z centrum wizowego,ale nie radze czekac ze slubem do konca az do samej np rozmowy.

bo wedle przepisow tych co sa teraz takie zwiazki nie sa brane pod uwage i wtedy 1 osoba poleci do USA,ta ktora wygra.

Tak wiec pozostaje wziasc slub.

m46 masz na rozmowie z Konsulem pokazac ze nie bedziesz obciazeniem dla systemu socjalnego USA,ze znajdziesz prace a poswiadczenia moga jedynie cos pomoc ale licza sie te z USA,chyba ze ten ktos z Europy przesle Ci na dluzszy czas pare tys np euro abys mial co pokazac na rozmowie ,ale musi tez widac po Tobie ze to jest Twoja kasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś otworzyłem forum i marzenia wróciły. Czyli możemy aplikować na green card:) wiem, że to radość z falstartem ale nic nie poradze że w żołądku ścisneło:)

Długa droga przed marzycielami która czeka nas wszystkich i martwi mnie rozmowa z konsulem ale zaczynam żyć nadzieją. Wczoraj zakupiłem gazetke z modelem taksówki żótego forda crown, myślicie że to dobry znak?

P.S. Orientuje się może ktoś jak wygląda zapotrzebowanie w stanach na paramedyków?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly czytałem, wiem że musiałbym zdobyć amerykańskie certyfikaty, być może nawet udać się do szkoły w tym celu. Po 8 latach w tej pracy o zbliżonych standardach i wytycznych myśle, że dałbym rade. Wiem, że język angielski to podstawa. Moja narzeczona ma ciotkę w stanach legalnie, więc ewntualnie z tym potwierdzeniem gwarancji finansowej nie będzie problemu, gorzej z posiadanym majątkiem bo strasznie skąpy. Choć szanse są małe próbować trzeba w końcu w totka gram prawie rgularnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie zdjęć, a mianowicie tego fragmentu z instrukcji:

"Przed wysłaniem zgłoszenia, korzystając z linku sprawdzania

zdjęcia na stronie e-DV uczestnicy loterii mogą sprawdzić, czy ich zdjęcie spełnia wymogi"

Orientuje się ktoś czy ten link pojawia się dopiero w momencie wypełniania zgłoszenia czy może można to sprawdzić już teraz? Szukałam tego tutaj http://travel.state....plate_5330.html

ale nic nie znalazłam i nie wiem czy ja źle szukam czy po prostu to się pojawi w momencie wypełniania aplikacji?

Może ktoś jest tutaj mądrzejszy w tej sprawie ode mnie :unsure: i zna odpowiedź na to pytanie? :rolleyes:

Edit:

Chyba już wiem o co chodzi... wydawało mi się, że można pod tym linkiem załadować zdjęcie i sprawdzić czy system go nie odrzuci, a to tylko są instrukcje jak wykonać zdjęcie i wymogi co do niego, ehhh tak to jest jak się jest blondynką ;) . Cóż.... sztuczna inteligencja :P .

Z góry przepraszam wszystkie blondynki... w tym przypadku mam na myśli tylko siebie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...