Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej :)

Mam kilka pytan zwiazanych z loteria.

Chcialabym sie upewnic czy jak zostane wylosowana i zaroszona na rozmowe, a zrezygnuje z GC (w przeciagu roku moze duzo rzeczy sie wydarzyc), to nie ponosze zadnych konsekwencji (finansowych, pozniejszego ubiegania sie o wiza np. turystyczna, albo nie zdobede odpowiednich srodkow finansowych/poreczycieli, aby okazac przy rozmowie konsulowi etc.). mam kilku znajomych w usa, ale oni nie sa na tyle bogaci zeby za mnie reczyc, krotko mowiac zyja z dnia na dzien....

Po drugie przebywalam w usa dwukronie w przeciagu ostatnich 7 lat - pierwszy pobyt: rok, a drugi 6 mies (wrocilam w lipcu tego roku). Czy to bedzie mialo jakis niesatywny lub pozytywny skutek przy rozmowie z konsulem.

A po trzecie ukonczylam studia mgr i obecnie jestem na etapie poszukiwania pracy, np cos znajde, ale za jakis czas zostane zwolniona na skutek szalejacego kryzysu (hipoteza) i przy rozmowie z konsulem przy dluzszym bezrobociu mojej osoby bedzie, to mialo jakis negatyny wyraz w spojrzeniu na moja osobe?

No i j. ang też nie grzeszę :)

Bede wdzieczna za odp. :)

Przebywanie w USA w przeszłości ma istotne znaczenie do otrzymania wizy imigracyjnej.Jeśli ktoś wcześniej przebywał w USA nielegalnie ( przedłużył wizę turystyczną) to regułą jest ,że otrzyma odmowę.Istotne jest aby mieć czyste konto.W końcu wszystkie te dokumenty będą ciągnąć się za nami aż do momentu uzyskania amerykańskiego obywatelstwa.

Należy pamiętać ,że podobnie jak w przypadku ubiegania się o wizę turystyczną również w momencie otrzymania zaproszenia na interview do wizy imigracyjnej musimy najpierw wpłacić pieniążki w kasie konsulatu a decyzja zapada po rozmowie.W przypadku rodziny 4 osobowej to już są niemałe koszty.Wystarczy ,że główny aplikant ( ma coś za uszami) i cała rodzina nie jedzie ( a kasa przepada).

Na podstawie własnego doświadczenia myślę jednak ,że planowanie na obecnym etapie i przygotowywanie się do interview jest przedwczesne.Jak ja wylosowałem kiedyś GC to sprawdziłem w internecie ile Polaków wtedy wysłało zgłoszenia i ilu zostało powiadomionych o wylosowaniu. O ile dobrze pamiętam wówczas wyszło mi ,że co 64 Polak został wylosowany.Potem z tych wylosowany część wogóle się nie załapała bo miała odległy Case Number.Czyli jak widzicie należy uruchomić wyobraźnie i ustawić w jednym rzędzie 64 osoby ,zobaczyć jaka długa to kolejka i pomyśleć ,że tylko jeden z tej kolejki będzie miał szanse na interview .

Proponuję zrobić tak jak ja kilka lat temu .Wysłałem przez internet swoje zgłoszenie i całkowicie zapomniałem o tym fakcie .Wogóle nie wierzyłem ,że będę miał szanse.Po kilku miesiącach w skrzynce znalazłem powiadomienie o wylosowaniu i wtedy przypomniałem sobie ,że wysyłałem zgłoszenie.Martwienie się na obecnym etapie co będzie jak wylosuję jest naprawdę przedwczesne bo może się tak okazać ,że z miłych forumowiczów akurat nikt nie wylosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojt 20 tutaj jest wlasciwe miejsce na to pytanie ;)

w Ambasadzie dostaje sie wize na pobyt staly z loterii i masz czas na wyjazd -wjazd na teren USA 6 miesiecy,po tym terminie wiza jest nie wazna

co wazne ze glowny aplikant musi wjechac jako 1 lub tez moze towarzyszyc mu zona-dziecko-dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do powiadomienia to teraz nic sie takiego w skrzynce nie znajdzie chyba ze papiery do wypelnienia ;)

teraz jak wyslemy zgloszenie dostaniemy specjany numer i ten numer nalezy zachowac do 1 maja 2012 ,wtedy tez kazdy wpisze swoj numer i zobaczy czy wygral :)

od takie zmiany sa w loterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek to jasne że planowanie na tym etapie byłoby szaleństwem, to są luźne rozmowy i czysta ciekawość jak to może wyglądać.

wychodze z założenia że fora są do tego by rozmawiać, wiem że szanse są bardzo małe, ale czy to znaczy że powinienem dać odpuścić ????

ja to traktuje jako swoistą zabawe która być może okaże się lepszą przyszłością, a o ie znaczy że właśnie rzuciłem robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem!!! tylko kolega z ny napisal, ze jak sie przedluza np turystyczna, to odmowa jest bardziej prawdopodobna.

wiem, ze o wszytkim dezyduje konsul, tylko chce mniej wiecej wiedziec, co mogloby byc przy takich czy innych zalozeniach....

darek to jasne że planowanie na tym etapie byłoby szaleństwem, to są luźne rozmowy i czysta ciekawość jak to może wyglądać.

wychodze z założenia że fora są do tego by rozmawiać, wiem że szanse są bardzo małe, ale czy to znaczy że powinienem dać odpuścić ????

ja to traktuje jako swoistą zabawe która być może okaże się lepszą przyszłością, a o ie znaczy że właśnie rzuciłem robote.

DOKLADNIE! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do powiadomienia to teraz nic sie takiego w skrzynce nie znajdzie chyba ze papiery do wypelnienia ;)

teraz jak wyslemy zgloszenie dostaniemy specjany numer i ten numer nalezy zachowac do 1 maja 2012 ,wtedy tez kazdy wpisze swoj numer i zobaczy czy wygral :)

od takie zmiany sa w loterii :)

Tak ,wszyscy wiedzą że teraz powiadomień nie wysyłają do skrzynki.Ja opisałem tylko jak to wtedy było w moim przypadku ale nie pisałem aby teraz też czekac na powiadomienie przy skrzynce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...