Skocz do zawartości

Dv 2013 - Faq - Przeczytaj, Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrałam najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami, żeby użytkownicy nie musieli w kółko odpowiadać na to samo ;)

PYTANIE: Czy można używać polskich znaków przy wypełnianiu aplikacji w loterii zielonych kart?

ODPOWIEDŹ: Nie.

PYTANIE: Czy za udział w loterii trzeba coś płacić?

ODPOWIEDŹ: Nie. Koszty ponosi się dopiero po wylosowaniu i zaproszeniu na rozmowę.

PYTANIE: Czy jak jestem jeszcze w liceum, to mogę brać udział w loterii? Skończę je tuż po losowaniu.

ODPOWIEDŹ: Nie. W momencie składania aplikacji w loterii (główny aplikant) musi mieć co najmniej średnie wykształcenie. Można mieć również ukończoną jedynie szkołę zawodową, ale wtedy trzeba mieć przynajmniej dwa lata pracy w zawodzie (lista zawodów dostępna jest na stronie: http://www.onetonline.org/)

PYTANIE: Jak teraz jestem na drugim roku studiów, to co mam wpisać w wykształceniu?

ODPOWIEDŹ: Najwyższy ukończony stopień wykształcenia na dzień wypełniania aplikacji.

PYTANIE: Co zrobić, żeby wyjechać razem z partnerką/partnerem, w przypadku gdy tylko jedno z nas wylosowało zieloną kartę? A czy jeśli weźmiemy ślub, to czy moja żona/mój mąż automatycznie będzie dołączony do mojej zielonej karty?

ODPOWIEDŹ: Żeby wyjechać razem należy wziąć ślub w niedługim czasie po ogłoszeniu wyników loterii, aby w dokumentach odsyłanych umieścić już obie osoby. Każde zwlekanie ze ślubem i odesłaniem papierów może skutkować brakiem zaproszenia na rozmowę, nawet jeśli się wygrało w loterii. No i nic nie dzieje się automatycznie. Po wylosowaniu i otrzymaniu dokumentów do wypełnienia, należy w nich – przed wysyłką – wpisać żonę/męża.

PYTANIE: Czy przebywając nielegalnie w USA (przesiedziana wiza turystyczna, praca na wizie turystycznej) mogę wziąć udział w loterii.

ODPOWIEDŹ: Tak. Ale w momencie wylosowania zielonej karty otrzymanie jej jest niemożliwe. Trzeba mieć "czystą kartotekę" w Stanach. Osobom, które mają zakaz wjazdu do Stanów (z różnych powodów) udział w loterii też nic nie da, bo zakaz wjazdu nadal je obowiązuje.

PYTANIE: Jak szybko po przyznaniu wizy imigracyjnej (zielonej karty) muszę wylecieć do Stanów?

ODPOWIEDŹ: Do 180 dni od dnia rozmowy w ambasadzie. Po tym terminie wiza traci ważność.

PYTANIE: Co wpisać w polu "IN CARE OF"?

ODPOWIEDŹ: Nie trzeba nic wpisywać, a można podać imię i nazwisko osoby, która odbierze naszą pocztę (jeśli wiemy, że nie będziemy pod wskazanym adresem w okresie, kiedy będą rozsyłane dokumenty do wypełnienia).

PYTANIE: Jak wpisywać adres? Czy z "ul.", czy numer mieszkania "29/11", czy kod pocztowy z kreską, czy bez?

ODPOWIEDŹ: Nie ma sprecyzowanych wymagań, co do wpisywania adresu. Więc, jak kto chce ;) Ważne, żeby poczta polska nie miała problemów z dostarczeniem przesyłki.

Mam nadzieję, że udało mi się wszystko zebrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Q: Czemu nie mogę dodać zdjęć wszystkich członków mojej rodziny w pierwszej części formularza?

A. w pierwszej części formularza dołączamy tylko zdjęcie głównego aplikanta. Formularz zawiera dwie części, z tym, że część druga pojawia się tylko i wyłącznie w przypadku zaznaczenia w części pierwszej statusu : married i/lub wpisania ilości dzieci. Zdjęcia pozostałych członków rodziny dołączamy w części drugiej formularza w odpowiednich pozycjach (spouse/child1 etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej mam pytanie dotyczące loterii wizowej jak to wygląda teraz Jestem ja syn na moje nazwisko i narzeczona. Dzis wypełniałem wniosek na loterie u fotografa który dodatkowo wypełnia wnioski i zaznaczyliśmy że jestem niezamężny ale w polu dziecko trzeba było już wstawić 1 i jego zdjęcie (muszę teraz iść z dzieckiem 9 miesięcznym myślałem ze to prostsze) czy jeszcze będzie coś potrzebne może zdjęcie narzeczonej.

Przykładowo udało się i co teraz z moja narzeczoną

Jej nie ma w tym wniosku bo musiałem zaznaczyć unmarried

Gdybyśmy sie pobrali do maja to czy mogłaby z nami wyjechać

i druga wersja gdybyśmy się pobrali po rozmowie lub w ogóle nie pobrali to czy mogłaby z nami pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie dotyczące loterii wizowej jak to wygląda teraz Jestem ja syn na moje nazwisko i narzeczona. Dzis wypełniałem wniosek na loterie u fotografa który dodatkowo wypełnia wnioski i zaznaczyliśmy że jestem niezamężny

nadajesz sie kolego na emigranta w 100%

proponuje San Francisko ewentualnie Ki Lest

tam niezameznych facetow poszukuja najbardziej

p.s. pozdrowienia dla fotografa, ktory "dodatkowo wypelnia wnioski" - co byscie tam w polsce zrobili bez tej hameryki ....hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo udało się i co teraz z moja narzeczoną

Jej nie ma w tym wniosku bo musiałem zaznaczyć unmarried

Gdybyśmy sie pobrali do maja to czy mogłaby z nami wyjechać

i druga wersja gdybyśmy się pobrali po rozmowie lub w ogóle nie pobrali to czy mogłaby z nami pojechać

Odpowiedź na to pytanie jest w pierwszym poście w tym wątku. Wątek specjalnie zaczyna się "przeczytaj zanim zadasz pytanie", żeby nie zadawać pytań, na które są już odpowiedzi ;)

Mogę jedynie dodać, że co do drugiej wersji, czyli jak się nie pobierzecie (lub pobierzecie po rozmowie), to narzeczona z Wami nie wyjedzie. Bo niby dlaczego? Aplikację złożyłeś Ty (i syn). W papierach odsyłanych wpiszesz siebie i syna. Jeśli narzeczona nie będzie żoną, to nie będzie rodziną, więc nie będziesz mógł jej wpisać przed odesłaniem papierów. Nie będzie więc mogła z Wami wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...