Skocz do zawartości

Wyjazd Do Nowego Jorku - Wakacje 2012


kamil0607

Rekomendowane odpowiedzi

NYC to nie Ameryka? A co? ;)

...Polska!

Nie wiem kto czyta jeszcze sługestie Mac'a Donald'a. Przecież to nie POLAK.

Nie wiem co złego jest w mieszance kulturowej. Zapewne dla człowieka, który większość swojego życia spędził z "takimi samymi jak on", to murzyn, żółty, żyd, będą jegomościa mierzić. I kto to jest "rasowy" amerykanin ? Redneck ? Przecież biali, czarni, żółci też emigrowali. I nie ma tu jasno zdefiniowanego terminu "amerykanin" pod tym względem. Więc taki ton schowaj to butonierki.

Był taki jeden co uważał SF za, cyt: "rynsztok" bo mu multikulti się nie podobało. Potem, od słowa do słowa, wyjaśniłem mu co nieco, tak jakby cichaczem przyznał mi rację, to zaczeło mu się nie podobać, że ludzie wybierają Apple a nie Nokie, Samsunga, etc. Nie wiem skąd się tacy biorą. Oznajmiłby jasno, że jest ksenofobem i rasistą, więc inności mu się nie podobają a nie owija w bawełnę...

Statuła wolności - pępek USA.

Mnie kuje np. nieład architektoniczny w Warszawie. Innym może się to podoba, ale mnie nie.

Więc gdzie jakiś konsensus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Mieszkalem 6 lat w NYC i nie uwazam aby to miasto bylo "zlym przykladem" ameryki. Jak sie jedzie w Pensylvanii to nawet jest taki napis przy drodze, "tu zaczyna sie prawdziwa ameryka", ale NYC tez jest fajne i raczej takie jak inne wielkie miasta usa. Na pewno nie mozna sie nudziec w NYC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zamiar wybrac sie do NYC we wrzesniu ale na troche dluzej .. :)) mam zamiar wyjechac jako au pair .. na rok potem przedluzyc na drugi rok .,.. i jak mi sie uda to isc na studia i zmienic wize na studencka ...

Ale sprobowalas sie zorientowac ile kosztuja studia w US czy jeszcze nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chętnie poznam ludzi, którzy w sierpniu lub wrześniu 2012 chcieliby wybrać się na 2-3 tygodnie do Nowego Jorku w celach turystycznych. Mam na myśli wspólne zwiedzanie i inne formy rekreacji w tym mieście ;)

Chętnych proszę o kontakt ;)

Chętnie poznam ludzi, którzy w sierpniu lub wrześniu 2012 chcieliby wybrać się na 2-3 tygodnie do Nowego Jorku w celach turystycznych. Mam na myśli wspólne zwiedzanie i inne formy rekreacji w tym mieście ;)

Chętnych proszę o kontakt ;)

Cześć. Widzę że post nie jest już aż taki aktualny, no ale napisze ^^. Ja osobiście bede przebywał w NYC od 14 sierpnia równy miesiąc ;) Wiec jak coś to można się zgadać na zwiedzanie ^^ Jestem jak najbardziej za hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...