Skocz do zawartości

Przesiedzenie Wizy Rodzica, Sponsorowanie Go Przez Obywatela


izza

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ja jestem w bardzo podobnej sytuacji moja mama jest od 2006 roku w usa nielegalnie teraz moja siostra otrzymala obywatelstwo amerykanskie . W tym miesiacu ma zaczac ja sponorowac, niby ma to trwac od 2 do 6 miesiacy ale niewiem czy jest to mozliwe i jak wyglada sprawa z tym ze teraz ma 10letni zakaz wjazdu do usa? Mam nadzieje ze darady to w miare szybko zalatwic, bo chcialabym zeby mama zaczela mnie sponorowac? Czy wiecie jak dlugo trzeba czekac na GC jezeli mama zaczelaby mnie sponsorowac jak samaby uzyskala GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciężko powiedzieć, bo nie napisałaś, ile masz lat, a to determinuje, pod którą kategorię będziesz podlegać (zakładając, że mama otrzyma zieloną kartę i spełni wszystkie warunki do sponsorowania Ciebie).

F2A - Spouses and Children of Permanent Residents

F2B - Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents

Obecnie a kategorii F2A są rozpatrywane petycje złożone przed 1. czerwca 2010, a w kategorii F2B 15. września 2004.

Nie jestem tez pewna, ale wiek chyba nie jest "zatrzymywany" w przypadku sponsorowania przez posiadacza GC.

Ale to niech może się wypowie ktoś bardziej zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja jestem w bardzo podobnej sytuacji moja mama jest od 2006 roku w usa nielegalnie teraz moja siostra otrzymala obywatelstwo amerykanskie . W tym miesiacu ma zaczac ja sponorowac, niby ma to trwac od 2 do 6 miesiacy ale niewiem czy jest to mozliwe i jak wyglada sprawa z tym ze teraz ma 10letni zakaz wjazdu do usa? Mam nadzieje ze darady to w miare szybko zalatwic, bo chcialabym zeby mama zaczela mnie sponorowac? Czy wiecie jak dlugo trzeba czekac na GC jezeli mama zaczelaby mnie sponsorowac jak samaby uzyskala GC?

2 miesiace to jest nierealne aby dostala green card w tak krotkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. Mialabym jeszcze takie pytanie poniewaz moj partner 6 lat temu wrocil z usa byl tam 5 lat nielegalnie a teraz chcielibysmy tam wyjechac. Prawnik powiedzial ze jedynym wyjsciem jest wiver. Ale co do tego niejestem pewna poniewaz za 3 miesiace uzyska paszport brytyjski dzieki czemu moze podrozowac bezwizowo. Chcialam zaznaczyc ze nieposiadaja jedo odciskow palcow. Moje pytanie jest czy powinnien skladac ten waiver czy probowac wyjechac na paszport brytyjski i czy jako anglik moze sie starac o jakiekolwiek zalegalizowanie pobytu tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj pisal ze ktos mial obywatelstwo Kanadyjskie i wyszlo cos z waiver ale nalezy znalesc dobrego adwokata na to

Majac nawet i 10 paszportow to nadal na tym czlowieku jest ban i teraz wyobraz sobie ze leci taka osoba do USA,legalizuje pobyt i dostaje GC ale miedzy czasie urzad dowiaduje sie ze taka osoba nie powinna dostac GC i wiesz co jest?a no nie ma juz ten ktos GC i nie ma tlumaczenia ze dali wiec dlaczego odbieraja,to samo z obywatelstwem USA

oczywiscie niech kazdy robi jak chce ale takie jest prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...