Skocz do zawartości

Dv 2013 Koszt, Procedura


Piotrek1979

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wciąż mam problem z tematem meldunku, jest to dość hipotetyczne jednak spędza sen z powiek. Obecnie przeglądam formularze, które należy wypełnić w przypadku wygranej w losowaniu loterii wizowej. I tak kolejno, w formularzu DS-230 część pierwsza punkt 10; Stały adres w Stanach Zjednoczonych, pod którym zamierza Pan/i mieszkać,jeśli znany (ulica, numer domu i lokalu, miejscowość i kod pocztowy). Należy podać imię i nazwisko osoby, która obecnie tam mieszka. Co oznacza "jeśli znany"? Czy można nie podawać tego adresu w ogóle, czy mamy tam wpisać pierwszy lepszy adres z mieszkaniem do wynajmu? Jeśli się kłamie na początku wiadomo jak to się skończy. Druga sprawa czy osoba wynajmująca mieszkanie pozwoli na podanie adresu skoro wynajmuje mieszkanie "na czarno". Wydaje się mi to dość istotne tym bardziej że kolejne pytanie (11) wiąże się z poprzednim, a brzmi ono tak: Adres w Stanach Zjednoczonych, na który chce Pan/i otrzymać Kartę Stałego Rezydenta ("zieloną kartę"), jeśli jest on inny niż podany w punkcie 10. Należy podać imię i nazwisko osoby, która tam obecnie mieszka. I tu jest sedno sprawy. Ponieważ dokumenty należy odesłać do Kentucky jak najszybciej, może to być naprawdę sporo miesięcy przed rozmową z konsulem, więc skąd mamy wiedzieć gdzie uda się wynająć mieszkanie za pół roku a może później. Przecież nie ma sensu wynajem pustego mieszkania na tyle miesięcy z góry. Proszę o wytłumaczenie, bo niestety ale czeka to większość osób które zostaną wylosowane a nie mają w USA rodziny, bądź przyjaciół. Poza tym raczej nikt nie zgodzi się mi trzymać pustego mieszkania przez kilka miesięcy, kiedy może znaleźć lokatora - każdy chce zarobić. Dlatego raz jeszcze proszę o wnikliwe rozpatrzenie problemu, jak sobie z tym poradzić bo moja wyobraźnia wysiada?

również dla mnie jest to bardzo istotna sprawa

bo jeśli poda się adres na który ma przyjść gc np hotel to ok

ale co do tego punktu w ktorym mamy podac adres zamieszkania w stanach? pierwsze miesiące są trudne trzeba wszystko zorganizować więc kiedy i gdzie podajemy ten adres zamieszkania jesli juz bedziemy znac?prosze nie mylic adresu na ktory ma przyjsc gc z adresem zamieszkania

i druga sprawa można prosic o link do tych wszystkich formularzy ? z gory dzieki

jeszcze jedna wazna dla mnie sprawa to czy trzeba posiadac jakies fundusze i udokumentowac je konsulowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Podaje się adres do doręczenia GC ,SSN. Może to być adres kogoś kto potem te dokumenty przekaże ( znajomi lub ktoś z rodziny) .Nie musi to być adres pod którym zainteresowany będzie później mieszkał. Nie wiem czy można podać adres hotelu jeśli nie będzie się w nim mieszkać w momencie gdy korespondencja będzie przychodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest ten minus ze moze przyjsc poczta z GC czy tez numerem SSN a Nas w hotelu nie bedzie a na GC mozna czekac i ponad 1 miesiac czasu,,ale to juz opisane co mozna zrobic jak w czasie 1 tygodnia sie zmienia adres-nalezy to zglosic do urzedu taka zmiane adresu i karta powinna przyjsc na nowy adres.

co do srodkow to roznie z tym bywa ,jednych sie pyta o takie sprawy a innych nie

ale warto cos tam pokazac ze sie ma na koncie i ze bedzie sie mialo na wynajecie mieszkania i zycie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli nie ma się nikogo znajomych/rodziny ? co wtedy ?

sly6 masz racje w hotelu moze nie byc mnie.

moge prosic o linka gdzie jest opisana procedura jak zmienia sie adres wciagu 1 tygodnia ? dzieki

Sytuacja jest bardziej skomplikowana jeśli nie posiada się adresu i raczej za wszelką cenę trzeba go zdobyć.Na podany adres w ciągu około 14 dni od przylotu przyjdzie SSN a w ciągu 30 dni GC ( plastikowa zielona karta) . Osoby które zupełnie nikogo nie mają znajomego w USA kto mógłby udostępnić swojego adresu często korzystają z usług agencji w Polsce które zajmują się pomocą właśnie dla osób w podobnej sytuacji ( oczywiście odpłatnie) .Posiadają kontakty w Stanach i załatwienie adresu do korespondencji nie jest dla nich problemem. Biura takie można znaleźć w Warszawie i słyszałem o jakimś biurze w Łodzi.Oferują również pomoc w znalezieniu mieszkania w konkretnym mieście w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...