Skocz do zawartości

Waiver Do Usa 10 Letni Zakaz Wjazdu.


Katarzyna123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wpolska, moja sytuacja jest podobna tez zostałam nie wpuszczona do USA. Ja swoje formy + opis sytuacji z lotniska wyslalam do Ambasady w Warszawie i odpowiedział mi automat. Napisali, ze mam przyjsc i starac sie o wize :) jaką? na pewno nie turystyczną na nią nie mamy szans. Moja adwokat w USA powiedziala, zeby teraz sobie odpuscic cokolwiek, nie isc nigdzie nie wydawac kasy na nic na weivery itd bo to jest nie potrzebne bo sie nie dostanie na wyjazd turystyczny. Musisz odczekac kilka lat i dopiero wtedy starac sie o wize i o waiver na dany wyjazd.

Ja posłuchałam Karine, napisała do mojego postu tak: albo ktos chce usłyszeć prawde albo płacić za nadzieje :)

Jesli masz olej w głowie to zrozumiesz, ze owszem mozesz szukac i pytac adwokatów, niektorzy nawet Ci napisza ze Twoja sprawa jest do wygrania ale rzeczywistosc bywa okrutna. A najbardziej ta gdy ktos sie wzbogaca na czyims nieszczesciu czy przyslowiowej głupiej nadziei.

Wybór nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ja dostałem wize i wjechałem w zeszłym roku , i dopiero teraz w kwietniu jak wjezdzałem biznesowo z firmy na 11 dni -leciałem do texasu przez chicago i tam mnie drapneli i cofka , istny kabaret co maja w tych systemach , oni nie panuja na tym,

a Ty starasz sie waiver , ile lat juz czekasz?

nie ma gwarancji , ze jak odczekam jescze 5 lat to mi dadza nowa wize , a moze byc tak jak teraz dadza mi wize w ambasadzie a na granicy trafisz na jakies "super oficerka imigracyjnego " i cie nie wpusci, tak ze chyba ze trzeba dobrze sie popytac i cos kombinowac, moze na inny rodzaj wizy?

com mysliscie czy na jaka inna wize jest szansa, poparta jakimis dobrymi argumentami?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zakaz to zadna wiza Ci nie przejdzie ,,od tego zacznijmy

kolejna sprawa to jak pracowales nielegalnie i do tego sie przyznales ?,bo to jest tak samo wazne ..

nawet ruch bezwizowy nic tutaj nie pomoze.

I nie mysle aby Ci wize dali w Ambasadzie..byl tutaj przypadek podobny i dziewczyna dostala odpowiedz ze musi starac sie o pewne papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpolska, zejdz na ziemie, ja tez bylam rozgoryczona jak mnie w lutym nie wpuscili. Przeszło mi troche choc nie moge do konca sie z tym pogodzic bo mam tam własny dom Matke ktora jest obywatelem USA (czy jest to wystarczający HARDSHIP? )i nie moge do niej jechac.

W swietle prawa amerykańskiego, jestesmy nielegalnymi emigrantami. Mamy "narobione" w papierach, ze bylismy tam n ielegalnie nie wazne czy tak jak Ty 5 lat czy tak jak ja 30 dni. Jedziemy na tym samym wózku. I teraz aby ponownie tam wjechac musimy miec super hiper ważny powód. Nie jest nim na pewno konferencja czy zwiedzanie bo to jest bzdura i nie warto sie osmieszac jeszcze bardziej. Zreszta radze Ci ochłonnąć zanim pojdziesz np do Ambasady bo oni zauwazą jak bardzo Ci zalezy na tym aby tam wrócić i jak myslisz co sobie pomyslą, ze tak Ci zalezy zeby pospacerowac po Central Parku?? Anyway jesli jednak poczynisz jakies kroki to daj znac sama jestem ciekawa odpowiedzi placówki konsularnej.

Jesli chodzi o "bajzel" w ich papierach, to jak sam sie przekonałes i ja tez mają z dnia na dzien coraz mniejszy. Wiec teraz z naszymi odciskami palców zdjetymi na granicy mozemy sobie pomarzyc ze cos zostanie przeoczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

jestem ogolnie sokojny, tylko nie łatwo sie poddaje :) i szukam roznych rozwiazan

a co jak np minie kolejne 5 lat i to juz bedzie 10 czyli od mojego overstaya, czya jak np pojde po nowa wize do ambasady, co mam napisac w formularzu?

ze wczesniej miałem wize i przesiedziałem itd czy nic nie pisac przeciez minie 10 lat , i kara ze mnie zejdzie chociaz w rekordzie usa bedzie?

czy miał ktos taki przypadek?

albo jakbym dzisiaj znalazł sobie amerykanska firme w polsce i po pewnym czasie oni by mnie chcieli wysłac do Usa , a mnie nie minie 10 lat bana , czy wtedy potzrbuje Waivera?

wiem ze kazdy przypadek jest inny i moze cos na to mozna wymyslic?przeciez sa ludzi co dostaja waivery nawet na wizie turystycznej , trudniej je uzyskac ale dostaja , wiec jak? napiszcie jak oni swoje overstay argumentuja?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy od dobrych argumentacji oraz dobrego prawnika...i tez zalezy po co lecisz turystycznie,aby zwiedzac czy odwiedzic matke chora,pamietasz co pisala Karina?

Firma moze chcec Cie ale bez waiver zadnej wizy nie otrzymasz ..masz zakaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

jestem ogolnie sokojny, tylko nie łatwo sie poddaje :) i szukam roznych rozwiazan

a co jak np minie kolejne 5 lat i to juz bedzie 10 czyli od mojego overstaya, czya jak np pojde po nowa wize do ambasady, co mam napisac w formularzu?

ze wczesniej miałem wize i przesiedziałem itd czy nic nie pisac przeciez minie 10 lat , i kara ze mnie zejdzie chociaz w rekordzie usa bedzie?

czy miał ktos taki przypadek?

albo jakbym dzisiaj znalazł sobie amerykanska firme w polsce i po pewnym czasie oni by mnie chcieli wysłac do Usa , a mnie nie minie 10 lat bana , czy wtedy potzrbuje Waivera?

wiem ze kazdy przypadek jest inny i moze cos na to mozna wymyslic?przeciez sa ludzi co dostaja waivery nawet na wizie turystycznej , trudniej je uzyskac ale dostaja , wiec jak? napiszcie jak oni swoje overstay argumentuja?

dzieki

Jeżeli pójdziesz do ambasady i nie przyznasz się że kiedykolwiek miałeś overstay to dostaniesz dożywotni ban za material misreprentation. Na absolutnie każdy wyjazd potrzebujesz waiver w momencie jak masz bana - zarówno do pracodawcy jak i do żony-obywatelki (w którym do przypadku najłatwiej udokumentować hardship).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pójdziesz do ambasady i nie przyznasz się że kiedykolwiek miałeś overstay to dostaniesz dożywotni ban za material misreprentation. Na absolutnie każdy wyjazd potrzebujesz waiver w momencie jak masz bana - zarówno do pracodawcy jak i do żony-obywatelki (w którym do przypadku najłatwiej udokumentować hardship).

a czy potrzebuje waiver jak minie 10 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...