Skocz do zawartości

Waiver Do Usa 10 Letni Zakaz Wjazdu.


Katarzyna123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bottom line - jak pisalem wczesniej - niech poszuka innego kraju do podrozowania bo szanse na to ze kiedykolwiek wjedzie do US sa znikome...

Swoja droga jak sie motywuje waiver w takich przypadkach ? Rozumiem hardship to US citizen, ale waiver na wjazd turystyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bottom line - jak pisalem wczesniej - niech poszuka innego kraju do podrozowania bo szanse na to ze kiedykolwiek wjedzie do US sa znikome...

Swoja droga jak sie motywuje waiver w takich przypadkach ? Rozumiem hardship to US citizen, ale waiver na wjazd turystyczny ?

Dobre pytanie. Nawet bardzo dobre. Otoz taki waiver, bardzo ciezki do dostania zreszta, mozesz uzyskac np. na wize L-1, H-1B itp. I teraz mialam sprawy gdzie taki waiver dostala dziewczyna, ktora chciala wleciec na H-4, bo maz mial H-1B - tutaj jeszcze da sie cos wymyslic.. Sporo osob na wizach L dostaje takowy waiver i znikoma garsta ludzi na turystycznej. Powody? Najczesciej to choroba kogos bardzo bliskiego, mialam lekarza, ktory chcial tu leciec na konferencje dot. czegos tam, mialam dziewczyne, ktorej dziadek dostal wylew i chciala go zobaczyc itd. Generalnie ciezko jest dostac waiver aby zobaczyc NYC. Dlatego tak jak pisalam kiedys - waiver dot. wizy nieimigracyjnej w teorii jest, ale w praktyce dostaje go niewiele osob, i sa to ludzie, ktorzy maja powody by tu wjechac.

To znaczy, że jeszcze do tego pracowałeś i się do tego przyznałeś? No to tu masz jeszcze dodatkowo narobione...

tak, masz racje i tu moze byc jeszcze jeden punkt zaczepienia - ok, w konsulacie napisal, ze byl poza limitem wyznaczonym na I-94, a powiedzial, ze pracowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzieki za info...

ale zescie mnie zakrecili , co ja wiec teraz mam zrobic?

przeciez miałem pyatnie :

form I -867 A

Do you understand that your visa ..... is canceled and you need to obtain a new visa and waiver for your charges prior to any further application for admission to the USA- moja odp.YES

Do you wish to withdraw your application at this time . moja odp.YES

Did you tell the Embassy that you were illegally in the usa for 5 years. moja odp.YES I DID

mam napisane ze jestem inadmissible to the USA per section 212 a 7 i 1,

pytali mnie czy pracowałem w tym okresie w usa prze 5 lat no bo jak zyc, odp. ze tak temporary jobs,

nic specjalnego w tych papierach nie mam, nic o zakazie na 5 lat-- you may be immediately

removed from this country, and if so, barred from reentry for a period of 5 years or

longer-- nic TAKIEGO NIE MAM

zreszta inny oficer twz mi mowił tam ze ja potzrebuje waiver zeby wjechac do usa

WIEC TO TERAZ MAM ZROBIC ????

ZŁOŻYC PO NOWA WIZE I CO DALEJ?

JAKI W KONCU WAIVER W MOJEJ SPRAWIE JEST POTRZEBNY?

DZIEKI

wiec Karina co jam teraz zrobic?

isc po nowa wize i prosic o waiver?

thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Karina wyraźnie napisała, że waiver w przypadku wiz turystycznych teoretycznie jest, ale w praktyce uzyskać go bardzo trudno.

Odpowiedz sobie na pytanie - do czego ten waiver jest Ci potrzebny? Do zwiedzania NYC? To sobie odpuść, bo to żaden powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja moge gdzies wysłąc jakis list /ambasada/urzad emigracyjny z zapytaniem o moja sytuacje?

jesli tak ,prosze podajcie mi jakis adres

dzieki

hej

dzieki za info...

ale zescie mnie zakrecili , co ja wiec teraz mam zrobic?

przeciez miałem pyatnie :

form I -867 A

Do you understand that your visa ..... is canceled and you need to obtain a new visa and waiver for your charges prior to any further application for admission to the USA- moja odp.YES

Do you wish to withdraw your application at this time . moja odp.YES

Did you tell the Embassy that you were illegally in the usa for 5 years. moja odp.YES I DID

mam napisane ze jestem inadmissible to the USA per section 212 a 7 i 1,

pytali mnie czy pracowałem w tym okresie w usa prze 5 lat no bo jak zyc, odp. ze tak temporary jobs,

nic specjalnego w tych papierach nie mam, nic o zakazie na 5 lat-- you may be immediately

removed from this country, and if so, barred from reentry for a period of 5 years or

longer-- nic TAKIEGO NIE MAM

zreszta inny oficer twz mi mowił tam ze ja potzrebuje waiver zeby wjechac do usa

WIEC TO TERAZ MAM ZROBIC ????

ZŁOŻYC PO NOWA WIZE I CO DALEJ?

JAKI W KONCU WAIVER W MOJEJ SPRAWIE JEST POTRZEBNY?

DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja moge gdzies wysłąc jakis list /ambasada/urzad emigracyjny z zapytaniem o moja sytuacje?

jesli tak ,prosze podajcie mi jakis adres

dzieki

Zaden urzad - czy to konsulat czy ambasada, nie bedzie analizowal Twojej sytuacji ani podpowiadal Ci co masz zrobic, bo oni od tego nie sa. Jesli chcesz sprobowac, mozesz sie udac do konsula i zobaczysz co bedzie. Zaplacisz oplate za starania sie o wize i poznasz opinie konsula. Albo, skontaktuj sie z kims, kto spojrzy na Twoja sprawe i powie Ci co i jak i jak to widzi. Jednak licz sie z tym, ze watpliwe zeby jakis prawnik poswiecal swoj wolny czas na rozmowy z kims plus na sprawdzanie dokumentow i analizowanie sytuacji za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...