Skocz do zawartości

Wniosek (Forma, Formularz) 600K


Confused

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie ma, będzie miał jak mu to załatwię składając w odpowiednim czasie odpowiednie formy. Jeżeli to zaniedbam zanim ukończy 18 lat, to stracone:

The 18th birthday cut-off.

The entire naturalization procedure must be finished prior to the child's 18th birthday; children who reach their 18th birthdays without having already completed the USCIS naturalization procedure lose their eligibility to become US citizens under Section 322 -- even if the application has been submitted but not fully adjudicated and even if the delay is the fault of the USCIS! Parents of children who are eligible and who will turn 18 in the next 12 months should contact USCIS headquarters immediately at the above address. The USCIS is making an effort to expedite the process for children in this situation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jackie, spójrz na swój poprzedni post Please. Jak wół stoi:

"on już ma obywatelstwo"

powtórzę, nie ma, nie ma. Widzę, że w formalnych sprawach jestem lepiej zorientowany, więc wrócè do mojego pierwszego pytania i poproszę o odpowiedź osoby, które maiały w praktyce doczynienia ze składaniem n600K o opisanie ich doświadczeń.

Dzięki, pozdro, C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, spójrz na swój poprzedni post Please. Jak wół stoi:

"on już ma obywatelstwo"

Jeśli są spełnione pewne warunki, o on już ma obywatelstwo i może dostać paszport od ręki, nie musi starać się najpierw o certyfikat obywatelstwa. Z jakiegoś powodu wszyscy w tym wątku założyli, że te warunki są spelnione. Co do spełnionych warunków - tego nie wiemy. Jeśli sądzisz że wiesz - powodzenia.

powtórzę, nie ma, nie ma. Widzę, że w formalnych sprawach jestem lepiej zorientowany, więc wrócè do mojego pierwszego pytania i poproszę o odpowiedź osoby, które maiały w praktyce doczynienia ze składaniem n600K o opisanie ich doświadczeń.

Moje dzieci podlegały pod prawo zezwalające się starać o N 600K. Nie złożyłam papierów, od razy dostaly paszporty w konsulacie. Ale nie wiemy jakie warunki twój syn spelnia/nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że ma obywatelstwo.

Niekoniecznie. Jest to możliwe jesli są spełnione pewne warunki. Jak napisałam wyżej, wszyscy z góry założyliśmy że są spełnione :D

Jest dziesiątki czynników mających wpływ na to, czy dziecko się kwalifikuje - posiadanie GC, obecność na terenie USA, to czy rodzic służy w US army itp. Jest również sporo czynników mających wpływ na to, czy dziecko się w ogóle kwalifikuje do naturalizacji poprzez rodzica.

Niechcący strzeliłam byka w jednym z postów powyżej - moje dzieci kwalifikowały się do obywatelstwa od urodzenia, chodzilo mi o inną formę niż N 600k. Sorry za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzimy co i jak, w poniedziałek syn pomaszeruje do ambasady USA w Warszawie.

Powiem tak - mogą powiedzieć coś sensownego, mogą i nie powiedzieć niczego sensownego. Przerabiałam to na własnej skórze. W konsulacie dowiedziałam się, że muszę na dzieci składać papiery o GC. Dopiero dzięki pomocy Kariny dowiedziłam się, że kwalifikują się do automatycznego obywatelstwa. Wypełniłam dokumenty, zebrałam dowody, wydrukowałam stosowne przepisy, bo pani w konsulacie nie chciala mi wierzyć! :D

W świetle tego co napisaliście to czy można przeżyć życie w USA posługując się tylko w razie potrzeby paszportem? Nie trzeba wyrabiać aktu "citizenship"?

Jak najbardziej.

co pisala o certyfikacie Karina

http://forum.usa.inf...acie-obywatelu/

To jest calkiem inna sprawa, dziecko miało GC i było na terenie USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, to czytałem zanim zamieściłem pierwszy post, ale ta jej sytuacja z tymi nazwiskami była tak zagmatwana, że w którymś momencie sobie odpuściłem. Z niecierpliwością czekam do poniedziałku. Gdyby się udało to byłoby super, niemniej jednak nawet wtedy będę chciał żeby syn przyleciał na rozmowę i ślubowanie, tak "na wszelki wypadek"

C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...