Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, szczerze mówiąc podłamałam się... byłam przekonana, że o SSN mogę wystąpić dopiero po ślubie... Czyli rozumiem, że teraz do czasu otrzymania EAD nie mogę legalnie podjąć pracy? Jak długo czeka się na NOA1 (bo wizja deportacji jest lekko przerażająca). Ech... z K-1 poszło łatwo to teraz kłoda pod nogi, na własne życzenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A jak sobie wyobrazalas prace bez EAD ??? Sam SSN absolutnie nic nie daje w kwestii pracy (bez wzgledu na to co sie tu pisze) - mialabys na nim napisane "Valid with DHS approval only" a tym approvalem jest wlasnie EAD. Innej opcji nie ma po wjezdzie na K-1 - dopoki nie masz EAD, nie mozesz legalnie pracowac. Na NOA1 czeka sie tydzien-dwa od wyslania dokumentow - srednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie - człowiek niestety uczy się na błędach. Najciekawsze jest to, że nigdzie - czytając przed przylotem o zasadach K-1 - nie trafiłam na informację, że o SNN można wystąpić jeszcze przed ślubem i że czym szybciej tym lepiej. Ale cóż... może ktoś tu z forum skorzysta na moim doświadczeniu i nie popełni takiego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN w kwestii pracy by niewiele Ci dal, natomiast znaczaco ulatwia dopisanie do konta bankowego malzonka i tego podobne historie - ktore sa dosc istotne z punktu widzenia AOSu. Teoretycznie mozna otworzyc konto bez SSN, ale w praktyce nie jest to latwe. Podobnie z dopisywaniem do utility bills...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo pisane na forum ze jak ktos wlatuje na pewne lotnisko to moze dostac pozwolenie na prace

radze zobaczyc posty Saka ,KW ...Oni tam pisali o tym ,majac i wlatujac na wizie narzeczenskiej.

nie wiem czy nadal tak jest.

Nie jest -to tylko sie odbywalo na JFK i juz od jakiegos czasu jest nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co dalej po slubie...jesli ja jestem na wizie turystycznej i biore slub z NIE - obywatelem USa, ktory jest tam tylko na wizie pracujacej. Nie jest obywatelem Unii Eurpejskiej rowniez. Jesli wezmiemy slub, jak dlugo moge zostac z nim w USA legalnie. Jaki on bedzie mial status, jesli przyleci do mnie do Anglii, gdize obecnie mieszkam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostać tyle co na turystycznej dostałaś - możesz też ewentualnie starać się o H-4 ale nie wiem czy to jest możliwe w ogóle. Poza tym ewentualnym H-4 ślub z nie-obywatelem US i nie-rezydentem nie daje Ci absolutnie nic.

Co do UK to nie mam najmniejszego pojęcia, ale na pewno będzie musiał go uregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest -to tylko sie odbywalo na JFK i juz od jakiegos czasu jest nieaktualne.

Ja wlatywalem w 2009 roku i tez wiekszosc mowila, ze nie ma takiej mozliwosci, a znam jeszcze dwie osoby, ktore wlatywaly po mnie, bodajze rok pozniej i tez dostaly pieczatke, wiec warto sprawdzic. Jak dobrze pamietam, to ja musialem sie o pieczatke zapytac, bo automatycznie mi jej nie wbili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...