Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jestem już po biometrics - wszystko w sumie sprawnie i bez problemów. W moim wypadku było to w Elizabeth, NJ. Wszedłem, najpierw pani na wejściu sprawdza NOA które przyniosłeś, potem się idzie do recepcjonisty który podpisuje nasze papiery i mówi gdzie się trzeba udać, potem samo pobieranie odcisków i fotka - 2-3 minuty jak się nie ma problemów z odciskami (pobierają wszystkie szczegółowo i widziałem niektóre osoby które zupełnie nie kumały jak te palce poukładać itd. i schodziło im 15 minut np.) i po krzyku. Czekam na EAD (z niecierpliwością ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, ja wysłałam swój pakiet wczoraj i chociaż sprawdzaliśmy wszystko trzy razy to i tak mam nerwa, że coś przeoczyliśmy, ale teraz pozostaje tylko czekać, nic więcej już nie mogę zrobić, kości zostały rzucone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znam to uczucie! Niedługo powinnaś dostać NOA i wtedy będziesz spokojna ;)

U mnie po biometrics status sprawy przeskoczył z 'acceptance' na 'initial rewiev' z takim opisem:

'On March 16, 2012, we transferred this case I485 APPLICATION TO REGISTER PERMANENT RESIDENCE OR TO ADJUST STATUS to another office for processing and sent you a notice explaining this action. Please follow any instructions provided on the notice. We will notify you by mail when a decision is made. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283.'

Mam nadzieję, że to taki standardowy opis, i nie wysłali moich papierów gdzieś indziej bo był z nimi problem tylko tak robią ze wszystkimi aplikacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta niepewność jest najgorsza - choć sprawa i intencje są czyste jak łza :) Swoją drogą Lochraven jestem ciekawa (to taki trochę OT, mam nadzieję, że admin wybaczy), czy Ameryka spełnia Twoje oczekiwania i jak widzisz swoją przyszłość tutaj - masz szanse na pracę w zawodzie czy musiałeś się "przebranżowić"? Tak mnie jakoś natchnęło, żeby się zapytać - może inni współuczestnicy "procesu K-1" też będą chcieli powiedzieć coś od siebie - aczkolwiek odpowiedź nie jest obowiązkowa, z góry przepraszam, że zahaczam o prywatny grunt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania nie były zbyt wygórowane, więc raczej nie jestem rozczarowany ;) Nie miałem specjalnej ochoty emigrować, ale czego się nie robi z miłości ;) W zasadzie studia skończyłem już w trakcie procedury, i to na takim kierunku, że nie wydaje mi się, żeby to coś dało. Dlatego pewnie zacznie się od jakiegoś sklepu/supermarketu, a potem będę się dokształcał on-line i próbował gdzieś załapać. No chyba, że uda mi się zatrudnić gdzieś przy komputerach w jakiejś pomocy technicznej czy coś, ale to się okaże. Generlanie jest ok, ale ja średnio wierzę w american dream, więc raczej nastawiam się na parę lat ciężkiej roboty i wyrzeczeń zanim się jakoś tam ustawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy więc w bardzo podobnej sytuacji - emigracja nie za chlebem, ale z miłości, skończone studia, ale takie, które tu za bardzo się nie przydadzą. Jakby nie patrzeć - trzeba zaczynać życie niemalże od nowa, co jest sporym wyzwaniem. Sama jestem ciekawa jak to się wszystko potoczy - na razie wizja szukania pracy powoduje u mnie lekki stres ;) ale Amerykę lubię, zawsze lubiłam - mimo wielu spraw, które mnie z różnych powodów denerwują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znam to uczucie! Niedługo powinnaś dostać NOA i wtedy będziesz spokojna ;)

U mnie po biometrics status sprawy przeskoczył z 'acceptance' na 'initial rewiev' z takim opisem:

'On March 16, 2012, we transferred this case I485 APPLICATION TO REGISTER PERMANENT RESIDENCE OR TO ADJUST STATUS to another office for processing and sent you a notice explaining this action. Please follow any instructions provided on the notice. We will notify you by mail when a decision is made. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283.'

Mam nadzieję, że to taki standardowy opis, i nie wysłali moich papierów gdzieś indziej bo był z nimi problem tylko tak robią ze wszystkimi aplikacjami :)

Wysłali najprawdopodobniej do CSC co oznacza że masz poważną szansę na uniknięcie interview - po prostu dostaniesz pocztą GC. Tak czasami robią jak kandydat wygląda "dobrze" i dzieje się tak tylko i wyłącznie przy AoS z K-1 (jako że tacy mieli już interview w ambasadzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lochraven jakbys poczytal dobrze forum to bys wiedzial ze juz pare dziewczyn z tego forum i chyba ostatnio Saka dostalo GC bez rozmowy i GC poczta :)

dla mnie to nie nowosc :)

takie cos bylo juz mozliwe z 2 lata temu jak mnie pamiec nie myli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...