Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tymczasem dotarła do mnie zwrotka z USCIS - nie podpisałam I-765, darn it! ;) Wydawało mi się, że wszystkie dokumenty sprawdziłam trzy razy... ale widać trzeba sprawdzać sześć. Druga rzecz, że wygląda na to, że czek był na zbyt małą kwotę - tu nie wiem do końca, o co chodzi, bo doczytaliśmy, że jeśli robi się razem AoS i I-765 to za I-765 się nie płaci (generalnie czek był na tysiąc dolarów z kawałkiem i został przez USCIS zrealizowany, ale w zwrotce jest informacja, że albo go nie było, albo kwota była nieodpowiednia). Jutro będziemy wyjaśniać, gdzie jest pies pogrzebany, natomiast wraz ze zwrotką przyszło też "skierowanie" na biometrics - mam nadzieję, że to oznacza, że pozostałe papiery są w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nigella nie musisz nic zglaszac do USC i latac na starym paszporcie a miec karte na nowe nazwisko,,kupujesz aby bilet na nazwisko z paszportu a na granicy,pracownikowi linii lotniczych pokazujesz ze masz tez GC-ze mozesz leciec bez problemu do USA :) a juz w USA na granicy pokazujesz same GC

ale jesli chcesz miec porzadek w papierach i aby potem nie latac-wrazie czego i czegos nie zalatwiac z USC to zrobisz to pozniej troche ale wtedy musisz tez wymienic paszport-dowod osobisty wedle nowych przepisow bo uniewaznia Ci te dokumenty po pewnym czasie jak zglosisz ten fakt w USC .o tych przepisach poczytasz na forum oraz na stronach www..

jesli uwazasz ze nie bedziesz potrzebowac nowych dokumentow-bedziesz chciala nadal tak zyc to tak bedzie :) -zadnych spraw spadkowych w Polsce itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sly, zgłosić zgłoszę - ale z tego, co piszesz, wynika, że nie muszę się szczególnie spieszyć i dla mnie to ważna informacja. A tymczasem dzwoniłam przed chwilą do USCIS w mojej sprawie, to był mój pierwszy telefoniczny kontakt z tą instytucją i jestem w lekkim szoku ;) Spodziewałam się jasnej informacji, co dokładnie było nie tak z czekiem i co zrobić, żeby naprawić sytuację. W zamian wysłuchałam odczytanych z kartki formułek, odpowiedziałam na pytania typu "czy mieszkacie na wyspie Guam", ale w sprawie czeku nadal nie wiem nic... Pieniądze zostały ściągnięte, czeku w kopercie z "rejection" nie było, a ja nadal nie wiem o co chodzi. Dostałam co prawda kilka wskazówek, co mam sprawdzić (m.in. co było na czeku napisane i czy pieniądze nie wróciły na konto), ale nie rozumiem dlaczego czek został zrealizowany skoro coś było nie tak. Ech, biurokracja... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja tego nie rozumiem - popełniłam błąd, chcę go naprawić jak najszybciej - ale jak mogę go naprawić skoro nie wiem, co jest nie tak? Według USCIS czek był na zbyt małą sumę - więc nawet, jeśli był, oczekiwałam, że powiedzą mi: trzeba dopłacić tyle i tyle. Ale nie powiedzieli, więc jak mam skorygować ewentualną pomyłkę? Mam sprawdzić te rzeczy, o których pisałam w poprzednim poście, i zadzwonić jeszcze raz. Zalatuje Kafką :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, wertuję internet i - przed ponownym "starciem" telefonicznym z USCIS - szukam możliwych przyczyn, dlaczego nasz czek uznano za nieodpowiedni. Mam do Was dwa pytania - głównie do lochraven, bo jesteś dwa kroki przede mną :) Czy Twój czek dla USCIS opiewał jedynie na 1070 dolarów, czy uiszczałeś jeszcze jakąś opłatę za biometrics albo cokolwiek innego? Jaką kategorię (eligibility) wpisałeś? Zastanawiam się, czy nie zabrakło jakiegoś papierka, który dodatkowo poświadczałby, że robimy AOS razem z EAD, może czek został zrealizowany gdzie indziej, a EAD trafiło do innego "pokoju" i tam uznali, że pieniędzy brak... jeśli to brzmi absurdalnie to wybaczcie ;) ale głośno myślę, może akurat przyjdzie Wam do głowy coś konstruktywnego.

Edit: przyszło mi do głowy jeszcze coś. Może z jakichś powodów nie podlegam pod opcję darmowego I-765? Wpisałam w eligibility c9, ale teraz w instrukcji widzę, że w opcji "initial EAD" nie ma c9... ale nie ma też żadnej innej kategorii, pod która mogłabym podlegać, żeby mieć I-765 za darmo (c9 jest tylko w "renewal"). A jeśli, powiedzmy, nie podlegam, to czy EAD jest mi w ogóle potrzebne (w końcu to 380 dolarów), jeśli za jakiś czas i tak dostanę zieloną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$1070 zawiera oplate za biometrics - o ile dobrze pamietam. Kategoria powinna byc c9, EAD Ci potrzebny jest tylko i wylacznie wtedy kiedy chcesz pracowac zanim otrzymasz GC - czasam tez sie przydaje do wyrobienia prawa jazdy (rowniez zanim otrzymasz GC - pozniej juz jest do niczego niepotrzebny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...