Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem zaproszenie na biometrics na jednym druku, były wpisane oba numery spraw.

Jedno nie powinno mieć związku z drugim, ale biometrics ma się tylko jedno tak czy inaczej, więc jeśli uda ci sie do tego czasu wyjaśnić sprawę z pieniędzmi, to wtedy nic nie powinno być jeszcze stracone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ok ja mam kilka pytan bo juz totalnie sie zakrecilam w tym wszystkim.

1. W zeszlym tygodniu wyslalam papiery AoS. Czy mialam wyslac biometrics czy to robie jak dostane cos w skrzynce na listy ?

2. wiem ze zrealizowali czek ale nie dostalam jeszcze jakiegos odezwu, jak dlugo sie na to czeka?

3. Wiem ze na AP czeka sie 2-3 miesiace . Mialam napisac rowzniez list dlaczego to chce wiec im napisalam ze za miesiac rodzina mojego meza jedzie na krus na bahamy swietowac ich babci 85 urodziny, ze pewnie to juz beda jej ostatnie takie wyjazdowe i ze moja babcia umarla tydzien temu czyli 2 tyg od wlotu do stanow. Myslicie ze sie zlituja i da sie to jakos przyspieszyc czy mam juz od razu sie nastawic na 0 szans na ta wycieczke?

4. Czyli nie potrzebuej EAD jesli nie mam zamiaru pracowac do czasu kiedy dostane zielona karte? Teraz i tak tylko chodze do szkoly

1. Dostaniesz wezwanie na biometrics. Mozesz sprobowac zrobic walk on (czyli pojsc wczesniej niz wyznaczony termin) ale musisz miec wezwanie zeby w ogole Cie wpuscili.

2. Kilka dni - srednio tydzien.

3. AP dostaje sie rutynowo w Twoim przypadku i nikt nie bedzie czytal historii ktora tam napisalas - niestety oznacza to ze niczego to nie przyspieszy.

4. Nie potrzebujesz - jedyne do czego moze byc potrzebny - jak pisalem - to prawo jazdy.

W kopercie, którą dostałam, było skierowanie na biometrics oraz I-797C - rejection notice, ale ta forma dotyczy tylko I-765 - czy na I-485 przychodzi osobny papier? Wpisałam "receipt number" na stronie USCIS i status jest Acceptance, ale teraz się zastanawiam, czy jeśli "porzucę" sprawę EAD, to czy cała reszta będzie procedowana?

Dobre pytanie - nie wiem. Teoretycznie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden numer sprawy, zaczynający się od liter MSC... mignęło mi gdzieś, że tak oznaczane są sprawy, w których robi się jednocześnie I-485 i I-765. Stąd moja obawa, czy porzucenie jednego elementu nie spowoduje wstrzymania całości.

Edit: Przypomniało mi się lochraven jak pisałeś, że u Ciebie przeskoczyło z acceptance na initial review tuż po biometrics - ja mam biometrics za tydzień, więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Nie uwierzycie... przyznali się do błędu! Sprawdzili wszystko po kolei, jak najbardziej podlegam pod darmowe EAD. Mam podpisać dokument i załączyć wyjaśnienie, że złożyłam I-485 razem z employment, zapłaciłam 1070 dolarów, w związku z czym mój czek jest w porządku ;) Choć w toku naszej forumowej dyskusji wyszło, że EAD wcale nie jest mi potrzebne... to jednak mam satysfakcję, że udało się wyjaśnić sprawę. Jeszcze raz dzięki wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...