Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, płaciłem $1070 i to było wszystko.

Ale z eli. status to się trochę zakręciłem teraz. Bo sprawdzam w mojej książce, i mówi, że powinno być C9, ale patrzę w swoje kopie i ja tam mam a6. I teraz tak, jestem pewien, że był powód, że to było jednak a6. Coś mi się przypomina, że c9 to dla tych którzy składają i-130, a a6 dla tych z k-1 ale pewny nie jestem, muszę to dokładniej sprawdzić. W każdym razie na moim i-765 miałem eli. status (a)(6) i przeszło...

EDIT:

Ok, sprawdziłem instrukcje, i jest tak jak myślałem:

kategoria (a)(6) -

A. K-1 Nonimmigrant Fiance(e) of U.S. Citizen or K-2 Dependent--(a)(6). File Form I-765 if you are filing within 90 days from the date of entry. This EAD cannot be renewed. Any EAD application other than for a replacement must be based on your pending application for adjustment under c(9).

kategoria c(9) -

7. EAD Applicants Who Have Filed for Adjustment of Status

A. Adjustment Applicant--c(9). File Form I-765 with a copy of the receipt notice or other evidence that your Form I-485, Application for Permanent Residence or Adjust Status, is pending. You may file Form I-765 together with your Form I-485.

Nie do końca rozumiem różnicę, ale skoro jest odrębna kategoria dla osób na K-1 to ja wybrałem właśnie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm, ale ja nie podlegam już pod a6, bo te 90 dni dawno minęło, więc c9 było chyba dobrym wyborem - tyle że jak rozumiem w tym przypadku muszę jeszcze dopłacić 380 dolarów, żeby uzyskać EAD... a jaki jest sens "wywalania" prawie czterech stówek skoro za jakiś czas przyjdzie zielona karta, tym bardziej, że to wciąż nie koniec wydatków :/ Jeśli się mylę, poprawcie mnie.

Edit: Czyli Ty, lochraven, dostałeś EAD właściwie na moment, tak? A potem co - jak to jest w przerwie, gdy kończy się EAD, zanim przyjdzie GC, możesz legalnie pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale ja nie podlegam już pod a6, bo te 90 dni dawno minęło, więc c9 było chyba dobrym wyborem - tyle że jak rozumiem w tym przypadku muszę jeszcze dopłacić 380 dolarów, żeby uzyskać EAD... a jaki jest sens "wywalania" prawie czterech stówek skoro za jakiś czas przyjdzie zielona karta, tym bardziej, że to wciąż nie koniec wydatków :/ Jeśli się mylę, poprawcie mnie.

Edit: Czyli Ty, lochraven, dostałeś EAD właściwie na moment, tak? A potem co - jak to jest w przerwie, gdy kończy się EAD, zanim przyjdzie GC, możesz legalnie pracować?

c9 bylo dobry wyborem i w przypadku concurrent filing nie powinnas placic nic. Jezeli nie zalezy Ci na tym zeby moc natychmiast pracowac zanim dostaniesz GC, to bym to na Twoim miejscu calkowicie olal.

Lochraven nie dostal na moment (na moj gust) - wpisal zla kategorie ale dostal (pewnie) roczny EAD. Jezeli bym mial o ktory sie wystepuje podajac a(6) to nie moglby pracowac dopoki nie dostalby nowego o ktory moglby wystapic razem z I-485 - ten jest wazny przez rok i jezeli przez ten rok nie dostaniesz GC (bo z jakiegos powodu sie proces przedluza) to go przedluzaja zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jeśli składasz razem z AoS to nie powinnaś dodatkowo płacić, tak mi się wydaje.

Ja jeszcze karty fizycznie nie dostałem do ręki, ale tak, EAD będzie mi potrzebne pewnie przez miesiąc, półtora i potem już powinna być GC jeżeli nic dziwnego nie wyskoczy znowu w CSC (bo czytałem, że się zdarza).

Edit:

O, to jeszcze się okazuje, że miałem trochę szczęścia bo przymknęli na to oko. EAD będzie roczny, ale 'na moment' bo niedługo powinna przyjść GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja mam kilka pytan bo juz totalnie sie zakrecilam w tym wszystkim.

1. W zeszlym tygodniu wyslalam papiery AoS. Czy mialam wyslac biometrics czy to robie jak dostane cos w skrzynce na listy ?

2. wiem ze zrealizowali czek ale nie dostalam jeszcze jakiegos odezwu, jak dlugo sie na to czeka?

3. Wiem ze na AP czeka sie 2-3 miesiace . Mialam napisac rowzniez list dlaczego to chce wiec im napisalam ze za miesiac rodzina mojego meza jedzie na krus na bahamy swietowac ich babci 85 urodziny, ze pewnie to juz beda jej ostatnie takie wyjazdowe i ze moja babcia umarla tydzien temu czyli 2 tyg od wlotu do stanow. Myslicie ze sie zlituja i da sie to jakos przyspieszyc czy mam juz od razu sie nastawic na 0 szans na ta wycieczke?

4. Czyli nie potrzebuej EAD jesli nie mam zamiaru pracowac do czasu kiedy dostane zielona karte? Teraz i tak tylko chodze do szkoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ty im nic nie możesz wysłać, oni pobiorą Twoje odciski u siebie w placówce.

2. Czekasz na list z zaproszeniem na biometrics, u mnie to było dość szybko, kilka dni po NOA.

Aha, Nigella, jeszcze takie pytanie:

Dostałaś NOA z numerami spraw czy nie? Jeśli tak to jakie mają statusy na uscis.gov? Tkwią na acceptance, czy przeszły na initial review?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kopercie, którą dostałam, było skierowanie na biometrics oraz I-797C - rejection notice, ale ta forma dotyczy tylko I-765 - czy na I-485 przychodzi osobny papier? Wpisałam "receipt number" na stronie USCIS i status jest Acceptance, ale teraz się zastanawiam, czy jeśli "porzucę" sprawę EAD, to czy cała reszta będzie procedowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...