Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

-Zaświadczenie o niekaralności wysłane (ciekawe za ile dostane z powrotem)

No i od razu mam pytanko do zaświadczenia Nie dołączyłem do niego http://photos.state....eb 22_ 2012.pdf :( Tylko napisałem na komputerze prośbe o wystawienie zaświadczenia ale nie wspomniałem nic ze to bedzie przełożone w USA Embassy :( co robić?

Ja wysłałem samo zapytanie, nie pisałem żadnej prośby ani nie dołączyłem tego formularzu, nawet zapomniałem napisać na odwrocie koperty mojego adresu, pomimo tego nie czekałem nawet tygodnia i zaświadczenie już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

forum czytam od dłuższego czasu ale jak widzę niezbyt uważnie .. ;) Mam dosłownie jedno pytanie od czego zależy wysokość tego numeru CN? Jest to liczba całkowicie losowo przypisywana do danej osoby? Czy może zależy od czasu w którym wyśle się zgłoszenie.

To może przy okazji zapytam o czas składania zgłoszeń. Uważać tylko na to by nie składać na sam koniec (zamulenie serwerów) czy jest jeszcze coś na co należy zwrócić uwagę?

Z góry dziękuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, numer mojej sprawy to CN 4***. Otóż nie dostałem jeszcze żadnego zaproszenia na październikową rozmowę, pomimo, że się "łapię" w numerze. Dodam, iż dokumenty były wysłane w czerwcu, miesiąc po ogłoszeniu wyników. Czy to może mieć wpływ na małe opóźnienie z ich strony? Czy osoby, które mają już termin, mogą napisać kiedy wysyłały papiery, tak orientacyjnie.

Czy śladem poprzedniej edycji loterii terminy interview będą też dostepne na stronie Ambasady USA w zakładce wizy imigracyjne - terminarz spotkań, czy tylko na stronie na której sprawdza się wyniki loterii? Jak wygląda taka informacja o terminie, może ktoś wkleić ten tekst. Ja mam cały czas tylko info, że wylosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, i czy są jeszcze jakieś osoby na tym forum, które łapią się ze swoim CN na pażdziernik, a pomimo to nie dostały jeszcze zaproszenia na rozmowę. Kilka postów wcześniej widziałem że są takie osoby, czy mogłóby się ktoś z takich osób wypowiedzieć na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, numer mojej sprawy to CN 4***. Otóż nie dostałem jeszcze żadnego zaproszenia na październikową rozmowę, pomimo, że się "łapię" w numerze. Dodam, iż dokumenty były wysłane w czerwcu, miesiąc po ogłoszeniu wyników. Czy to może mieć wpływ na małe opóźnienie z ich strony? Czy osoby, które mają już termin, mogą napisać kiedy wysyłały papiery, tak orientacyjnie.

Czy śladem poprzedniej edycji loterii terminy interview będą też dostepne na stronie Ambasady USA w zakładce wizy imigracyjne - terminarz spotkań, czy tylko na stronie na której sprawdza się wyniki loterii? Jak wygląda taka informacja o terminie, może ktoś wkleić ten tekst. Ja mam cały czas tylko info, że wylosowałem.

Hey,

celem uściślenia - nie wszystkie osoby, które wysłały swoje dokumenty do KCC zostaną zaproszone na rozmowę - zaprasza się tylko tych, którzy zostaną pozytywnie zweryfikowani przez KCC. M.in. dla tego własnie losuje się więcej osób niż jest wiz.

"(...)

After all of your forms have been received and approved by the Kentucky Consular Center (KCC), based on visa availability, you may receive an interview appointment letter indicating the date, time, and location of your visa interview.

(...)".

Nie mniej jednak może być tak, że akurat Twoje dokumenty są przetwarzane dłużej/później doszły/później trafiły do obróbki lub być może nigdy tam nie dotarły? Czy otrzymałeś od KCC potwierdzenie otrzymania Twoich dokumentów?

Być może termin Twojego spotkania przewidziany został na ostatnie dnie października - więc jeszcze masz prawie 8 tygodni a standardowo powiadomienie otrzymuje się 4-6 tyg przed rozmową.

Więc głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

celem uściślenia - nie wszystkie osoby, które wysłały swoje dokumenty do KCC zostaną zaproszone na rozmowę - zaprasza się tylko tych, którzy zostaną pozytywnie zweryfikowani przez KCC. M.in. dla tego własnie losuje się więcej osób niż jest wiz.

"(...)

After all of your forms have been received and approved by the Kentucky Consular Center (KCC), based on visa availability, you may receive an interview appointment letter indicating the date, time, and location of your visa interview.

(...)".

)

Tak gwoli scislosci. Jesli z aplikacja wyslana do KCC byloby cos nie tak, brakowalo by jakichs informacji to KCC wysyla maila z prosba o uzupelnienie/wyjasnienie. Jesli nie dostajemy takiej informacji oznacza to, ze aplikacja najprawdopodobniej zostala zweryfikowana pozytywnie. Jesli masz watpliosci najlepiej do nich zadzwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem samo zapytanie, nie pisałem żadnej prośby ani nie dołączyłem tego formularzu, nawet zapomniałem napisać na odwrocie koperty mojego adresu, pomimo tego nie czekałem nawet tygodnia i zaświadczenie już mam.

To dobrze bo juz się bałem ze jeszcze raz będe musiał wysyłać "zapytanie" A jest na tym dokumencie co dostałeś coś gdzie to ma być przedłożone np. "usa embassy in warsaw" czy tylko to ze jestes niekarany?

Jak tylko dostane to zaświadczenie, to odrazu dzwonie i umawiam się na wizyte do lekarza w wawie BTW dzwoniłem do niej dzisiaj z zapytaniem jakie mam szczepionki zrobić a ona spytała sie mnie o wiek (mam 26) i powiedziała ze zadnej bo prawdopodobnie na wszystko miałem ?!? hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze bo juz się bałem ze jeszcze raz będe musiał wysyłać "zapytanie" A jest na tym dokumencie co dostałeś coś gdzie to ma być przedłożone np. "usa embassy in warsaw" czy tylko to ze jestes niekarany?

Jak tylko dostane to zaświadczenie, to odrazu dzwonie i umawiam się na wizyte do lekarza w wawie BTW dzwoniłem do niej dzisiaj z zapytaniem jakie mam szczepionki zrobić a ona spytała sie mnie o wiek (mam 26) i powiedziała ze zadnej bo prawdopodobnie na wszystko miałem ?!? hmm

Wiesz przybili mi tam dwie pieczątki, że nie figuruje w kartotece karnej, pieczątkę ministerstwa sprawiedliwości i jeszcze jakieś dwie, ogólnie odsyłają Ci zapytanie które do nich wysłałeś z tymi wspomnianymi pieczątkami. Właśnie też myślałem, że coś trzeba wspomnieć że to dla ambasady więc napisałem meila z zapytaniem czy zaświadczenie o niekaralności wygląda różnie dla poszczególnych instytucji czy np. ambasady USA, odpisała mi babeczka że zaświadczenie jest tylko w jednej formie dla wszystkich, czyli powinno być okej.

Jeśli chodzi o szczepionki to najlepiej idź ze swoją kartą szczepień do punktu szczepień czy do lekarza i zapytaj czy masz te potrzebne. Ja jedną mam ważną, a jedną musiałem zrobić (mam 22 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...