Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie boję się tego, że ambasada się nie wyrobi, raczej tego że zabraknie wiz. Co do dodatkowego losowania - krążą plotki że po prostu nie chcieli powiedzieć wprost, że ich system może znowu dać ciała, a jakoś trzeba było zachęcić ludzi do trzymania swoich numerów.

Mi chodzi dokładnie o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

lembryk a wiesz o tym ze nie kazdy wysyla papiery,formularze jak zostanie wylosowany ,nawet na tym forum pewna osoba zrezygnowala z wyslaniem formularzy a ile bedzie takich co powiedza NIE<wysla ale nie stawia sie na rozmowe..Ile takich ze dowiedza sie teraz ze maja zakaz wjazdu na teren USA i wtedy wizy zostaja.

co do tego 1 roku to tyle trwa to lub jak sie wizy skoncza,czasami to jest koniec i w polowie roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem dlaczego, ale wszyscy którzy mają numery powyżej 20 tyś. panicznie się boją, że nie załapią się na interview? Ja sam zaliczam się do osób z wysokim CN i śledząc wszystkie posty od 1 maja również i mi udzieliły się te obawy. Nie wiem czy są one zasadne bo na rozpatrzenie wszystkich spraw ambasada ma cały rok. Podczas DV 2012 - w którym co prawda Polska nie brała udziału - rozmowy dla Europy zakończyły się w maju z numerem 40000 tyś. Poza tym skoro mieli by się nie załapać na rozmowę wszyscy wylosowani to po co ogłaszano by dolosowywanie w październiku? Może ktoś mądrzejszy rozwieje moje i innych wątpliwości?

Hey,

aby uściślić to "rozmowy dla Europy" dla osób wylosowanych w DV2012 się nie skończyły, a obsługiwane są WSZYSTKIE wylosowane osoby (vide Visa Bulletin). Nie mniej jednak nie należy sugerować się poprzednią edycją loterii ponieważ duża część osób po sprawdzeniu na początku maja 2011 swojego negatywnego wyniku po prostu wyrzuciła numery i teraz, nawet po otrzymaniu maila z KCC, nie jest w stanie zweryfikować swojego pozytywnego statusu.

Wiz jest 50 tys., dla tej edycji loterii wylosowanych jest ok 106 tys. osób, ale porónaj sobie biuletyny wizowe za lata ubiegłe (miesiąc wrzesień - końcówka obsługi osób wylosowanych w loteriach wizowych) - od 2006 dla EU są wszędzie CURRENT (w 2005 r - zakończono na numerze 20500). Co to znaczy? A tylko (albo AŻ) tyle, że wszystkie osoby wylosowane z naszego regionu, które przeszły pozytywną weryfikację na poziomie KCC, zostały zaproszone na rozmowę.

Czyli - nawet posiadając "wysoki" CN, w przypadku pozytywnej weryfikacji w KCC, można spodziewać się zaproszenia na rozmowę.

a tak na marginesie - przeglądając różne fora poświęcone tematyce DVLottery - nie natknąłem się nigdzie na osobę posiadającą w tej edycji loterii numeru CN wyższego niż 27 tys. (i wypowiadającą się na forum ofc). W poprzednich edycjach wizy otrzymywały osoby z numerami CN np 45 tys i wyższymi.

edit: poprawka do ostatniego akapitu - na innym forum znalazłem osoby z regionu AF posiadające numery CN ok 70 tys. (jest to jedyny taki wyski numer... może chłopak się pomylił w ilości zer po 7? ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze wsparcie!! Postanowiłem ze pójdę na rozmowę, a potem samo się okaże co będzie :)

I już wczoraj wziąłem się za dokumenty tzn

-Zaświadczenie o niekaralności wysłane (ciekawe za ile dostane z powrotem)

No i od razu mam pytanko do zaświadczenia Nie dołączyłem do niego http://photos.state....eb 22_ 2012.pdf :( Tylko napisałem na komputerze prośbe o wystawienie zaświadczenia ale nie wspomniałem nic ze to bedzie przełożone w USA Embassy :( co robić?

-Odpis zupełny aktu urodzenia już mam (BTW trzeba z tego miasta co się urodziło, ciekawe co z tymi co urodzili się poza polską)

@SuperTraveller

ciekawe na ile bym musial wyjechać żeby pozałatwiac wszystko, z tego co czytałem blog "GC i zycie w bay area" Keyser Soze zajeło mu to chyba ok 2 miechy bo tyle czekał od przyjazdu do San Francisco a tam właśnie bym sie wybierał!

@Joanna30

Advance Parole -we wczesniejszych postach podałas link do tego i poczytałem troche ale nie do konca to jeszcze rozumiem co i jak.

@sly6

a jak to jest z przesunieciem rozmowy do kogo trzeba sie zglosci( moze jakies pismo?) i o ile by mozna było przesunac styczen, marzec 2013? bo ta data by mi juz bardziej pasowala liczy sie kazdy miesiac Powodem było by to miedzy innymi ze uczęszczam do szkoły i chciałbym ja skonczyc

@maciopa

GC jest tylko na mnie nie mam żony jeszcze, Żeby dostac "reentry permit/biały paszport" trzeba miec jakies podstawy? np nieskonczona szkoła coś takiego?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariano85

Dwa miesiące na otrzymanie plastikowej GC, wyrobienie SSN i załatwienie niektórych formalności w USA powinno wystarczyć ale nie ma na to reguły, były takie przypadki, że ktoś czekał wiele tygodni na samą GC. Warto też, abyś szybko postarał się o prawo jazdy, tam wykorzystywane jest tak jak u nas dowód osobisty.

Odnośnie "Białego Paszportu" możesz dowiedzieć się więcej pod tym linkiem - https://zielonalinia...spx?docId=14868 Jeżeli planujesz dłuższy pobyt w Polsce to będzie to dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Przesunięcie rozmowy w ambasadzie lepiej sobie odpuść, będziesz miał pewność, że Twoje miejsce w jakiś sposób nie przepadnie a poza tym od interview będziesz miał 6 miesięcy na wjazd do USA co powinno pozwolić na zamknięcie niektórych spraw w kraju.

elekte

Na forum są osoby z numerami ponad 20 tys. Twój mąż jak najbardziej ma szansę na rozmowę, ten numer nie jest aż tak strasznie wysoki jak na Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mój mąż ma szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę jeżeli jego numer to 194xx? Jeśli tak, to kiedy możemy orientacyjnie spodziewać się spotkania? z góry dziękuję

Powiedzialabym, ze Wasza rozmowa moze miec miejsce gdzies w marcu/kwietniu. W dv2012 byl w marcu ale cut off na pazdziernik na obecna dv jest dosc niski wiec wszystko moze sie troche przesunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...