Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

oni wiedzą o tym że tą osobę którą podałeś w formularzu to jest twój jak gdyby sponsor wiec oczywiste jest że jesteś na jego utrzymaniu

To bylo by zbyt proste jak zostalo to napisane ze wpisujac kogos ten ktos jest sponsorem,moze Nam uzyczyc adresu i tyle sie jego rola konczy

Gdy byłam u adwokata W usa w sprawie zielonej karty otrzymałam całkiem inną odpowiedź. Że osoba na formularzu w cele nie użycza Ci tylko adresu ale jest odpowiedzialna za Ciebie do 5 lat czyli do otrzymania obywatelstwa i dlatego ważne są dochody tej osoby na formularzu. coś tu jest z tym wszystkim nie halo

zastanawiam się w takim razie u jakiego adwokata byłaś. sponsor a osoba, na której adres ma być wysłana green card to dwie zupełnie inne osoby! jako adres pod który gc ma zostać przysłana możesz podać adres hotelu, w którym zamierzasz się zatrzymać lub jakiekolwiek inne (aczkolwiek sprawdzone) miejsce. affidavit of support czyli dokument, który wypełnia twój ewentualny sponsor to tak jakby zaświadczenie, że dana osoba bierze za ciebie całkowitą odpowiedzialność finansowa.

poza tym ty jako uczestnik loterii nie potrzebujsz sponsora (o ile masz środki na własne utrzymanie).

Jest moze na forum ktos kto obecnie przebywa w USA i wylosowal zielona karta i wlasnie w USA chce dokonczyc ten proces? ;-)

ja miałam zamiar robić adjustment of status ale ze względu na sytuację i po konsultacji z prawnikiem zdecydowłam się na consular processing. AOS wiazę sie z dłużysz czekaniem i jest większa niepewność, bo dokumenty powinno się wysłać wtedy gdy nasz case nuber jest current.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tą samą osobę jako sponsora oraz jako adresata do przesyłki GC i myślę że to nic złego! Dzś wysłałam zapytanie o zaświadczenie do MS - nie wiecie ile mają dni na odpowiedz?

no jasne, że to nic złego! ja tylko powiedziałam, że podanie adresu, na który ma zostać wysłana GC i osoby, która tam mieszka nie jest tożsame z podaniem sponsora i mogą to być dwie zupełnie inne persony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Police Record

Available.

If the Applicant is in Poland

Application should be made directly to the National Criminal Register (Krajowy Rejestr Karny), ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa. Applicant should furnish full name, any previously used (i.e. maiden) name, date and place of birth, nationality, personal identification number (PESEL) if applicable, full names of parents, and applicant's current address. It usually takes up to two weeks for the Ministry of Justice to process good conduct certificate requests, although an applicant who appears personally at the Ministry can often obtain a certificate the same day.

to tak odnośnie zaświadzczenia o niekaralności ze strony dla dv lottery selectee:

http://www.travel.state.gov/visa/fees/fees_5455.html?cid=9721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...