Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytasz o samo rozpatrzenie wniosku wizowego czy o wszystkie możliwe opłaty? Rozpatrzenie wniosku kosztuje obecnie $440. Natomiast dochodzą jeszcze koszty badań medycznych, ewentualne szczepienia, zdjęcia, dojazdy do Warszawy i do miasta w którym możesz wykonać badania, bilet do USA, pieniądze na start w nowym kraju itd. Generalnie dobrze mieć przynajmniej 15 tys. PLN na osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala pomylka z oplata za wize,pisalem juz o tym-nie tylko ja

bylo cos kolo 890 dol za osobe,w lutym oplata spadla do tych 440 dol a od 13 kwietnia jest 330 dol us od osoby

I taka jest cena do dnia dziejszego :)

oplaty za wizy

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/oplaty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala pomylka z oplata za wize,pisalem juz o tym-nie tylko ja

bylo cos kolo 890 dol za osobe,w lutym oplata spadla do tych 440 dol a od 13 kwietnia jest 330 dol us od osoby

I taka jest cena do dnia dziejszego :)

oplaty za wizy

http://polish.poland...izy/oplaty.html

Masz rację, naprawdę często to zmieniają w ostatnich czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o samo rozpatrzenie wniosku wizowego czy o wszystkie możliwe opłaty? Rozpatrzenie wniosku kosztuje obecnie $440. Natomiast dochodzą jeszcze koszty badań medycznych, ewentualne szczepienia, zdjęcia, dojazdy do Warszawy i do miasta w którym możesz wykonać badania, bilet do USA, pieniądze na start w nowym kraju itd. Generalnie dobrze mieć przynajmniej 15 tys. PLN na osobę.

Chyba troszeczkę przesadzone sa te wyliczenia; 330$ -ok. 1100+ bilet - ok.3 tys.(mysle , że to taka górna granica)+badania ok.800zl+300zł (jakieś zaświadczenia)+dojazdy 500zł. Wyszło mi prawie 6 tys. na osobę, w zaokrągleniu w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszeczkę przesadzone sa te wyliczenia; 330$ -ok. 1100+ bilet - ok.3 tys.(mysle , że to taka górna granica)+badania ok.800zl+300zł (jakieś zaświadczenia)+dojazdy 500zł. Wyszło mi prawie 6 tys. na osobę, w zaokrągleniu w górę.

SuperTraveller podał jeszcze jakiś zapas, który trzeba mieć na sam start życia za oceanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście wyliczenia na zagranicznych forach ...?

poza standardowymi wydatkami wymienionymi powyżej, sugerowana kasa 'na nowe życie' to kwota na utrzymanie się przez kolejne 6 mcy skromnego życia --> 1,5 - 2 k usd * 6 mcy = 9 - 12 k usd --> ~ 30- 40 k pln ....

szczęśliwy ten, kto jedzie na gotowe (czyt. ma pracę), lub ma na miejscu rodzinę u której się zatrzyma.

co o tym myślicie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...