Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Mój numer to 7xxx i na razie cisza. Pewnie bedzie to listopad/grudzień, jak dobrze pójdzie :P Wyjazd jak najszybciej.

Mam takie pytanie;jak szkoła amerykańska potraktuje mojego syna jeśli zacznie uczęszczać do nich od połowy roku szkolnego? tzn. zaliczy mu rok, czy bedzie musiał powtarzać cały ? (szkoła podstawowa)

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w Informatorze dla nowych emigrantów który podawał już Sly6. Rozdział "Edukacja i opieka nad dzieckiem" na stronie 35.

Link - http://www.uscis.gov...ts/M-618_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki za stronkę, ale niestety nie znalazłam tam nic na temat sytuacji, gdy dziecko dołączy do klasy po pierwszym semestrze. Prawdopodobnie, będzie musiał klasę powtórzyć, bo angielski mego syna jest znikomy (chociaż usilnie nad tym pracuję).

Może jednak ktoś spotkał się z taką sytuacją i mi coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z jednej strony zazdroszczę tym co już w październiku jadą na interview - już za dwa, czy trzy miesiące mogą lecieć do USA. Z drugiej jednak strony w moim przypadku lepiej będzie wyjechać na przyszłe wakacje. Mam tu na myśli głównie dzieci i przerywanie roku szkolnego. Nie wspomnę już o wszystkich sprawach w kraju, których nie da się załatwić z dnia na dzień (umowy, abonamenty, kredyty itp.). Jest jeszcze nasze forum i jego użytkownicy dzięki którym Ci z wyższymi numerami czytając posty kolegów mogą lepiej się przygotować do wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój numer to 7xxx i na razie cisza. Pewnie bedzie to listopad/grudzień, jak dobrze pójdzie :P Wyjazd jak najszybciej.

Mam takie pytanie;jak szkoła amerykańska potraktuje mojego syna jeśli zacznie uczęszczać do nich od połowy roku szkolnego? tzn. zaliczy mu rok, czy bedzie musiał powtarzać cały ? (szkoła podstawowa)

ja też mam 7XXX i juz jestem spokojniejsza, że ludzie już po dostawali zaproszenia my następne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lembryk mozna wleciec i zaraz wyleciec z USA aby cos dokonczyc..Pamietam ze kiedys mialem zakonczony rok szkolny na poczatku czerwca bo taka byla potrzeba i nikt w szkole nie robil problemow ;)

beataa to moze zaloz oddzielny temat o rok szkolny dla dzieci ,,bo w tym gaszczu postow mozesz nie dostac odpowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie ptanie czy ktos jedzie nie z polski i nie z uk.zastanawiam sie czy gra jest tego warta.moze lepiej w europie?ma ktos porownanie?nie bylem w usa nigdy , nie wiem jak tam jest.czesto mam do czynienia z ludzmi na zasilkach w de.maja bardzo dobre zycie, bezplatne leczenie, darmowe mieszkania socjalne.wszystko jest czyste zadbane,totalny luz, zero jakichkolwiek egzystencjalnych stresow, ciagle dostaja jakies doplaty, ci bogatsi tez dostaja a to na remont domu a to na sloneczne ogrzewanie a to na wymiane starego ogrzewania na nowe, nie ma ludzi glodnych i bezdomnnych, chyba ze chca , co do wyjazdu z pl to bym sie nie zastanawial cyrk to malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muminek

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Są zwolennicy zarówno Europy jak i USA. Co zrobisz? Poczekasz na wpisy i policzysz głosy za jednym i za drugim kierunkiem emigracji i na tej podstawie zdecydujesz? Szukaj informacji, porównuj różne kraje Starego Kontynentu do Stanów Zjednoczonych i wybierz to co odpowiada Ci bardziej. Jest tylko jedna zasadnicza różnica, Europę masz dostępną w każdej chwili, natomiast szansę na osiedlenie się w USA masz tylko jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...