Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wydrukowałaś zapytanie, zapłaciłaś opłatę (50zł) i wysłałaś do Warszawy tak?

tak dokładnie zrobiłam

W punkcie 11 nie wpisujesz nic, jeżeli składasz w swoim imieniu. W punkcie 13 ja nie wpisałem nic i było OK.

Pozdrawiam!

Ja wpisałam w 11 punkcie że zaświadczenie chcę przedstawić w ambasadzie a w 13 dane o karalności {gdzieś w necie znalazłam że można coś takiego wpisać} mam nadzieję że źle nie zrobiłam, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie informacje są na stronie ambasady... A link do tego, co kto powinien mieć podany był kilka postów temu, na poprzedniej stronie...

http://polish.poland...ecklist_dv.html

Zaświadczenia o niekaralności:

Każda osoba, która ma ukończone 16 lat w dniu rozmowy z konsulem musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności.

Badania lekarskie:

http://polish.poland...dical_exam.html

Osoby poniżej 15. roku życia nie muszą wykonywać ani zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej, ani badania krwi, natomiast powinny zgłosić się na ogólne badanie lekarskie. Osoby, które ukończyły 15. rok życia muszą przynieść na badanie ogólne duże zdjęcie klatki piersiowej i wyniki badań laboratoryjnych wykonanych w jednym z podanych niżej miejsc. Badanie krwi (testy kiłowe) obowiązuje wszystkie osoby powyżej 15. roku życia. Każda osoba poniżej 16. roku życia powinna przynieść swoją "Książeczkę Zdrowia Dziecka" (Child's Health Book). Dzieciom poniżej 14. roku życia powinno towarzyszyć przynamniej jedno z rodziców lub opiekun. Duże zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej lub jego zapis na dyskietce lub płycie CD należy zabrać ze sobą do Stanów Zjednoczonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już pisałem wcześniej żona wylosowała GC. Z racji wysokiego numeru mamy jeszcze sporo czasu do rozmowy z konsulem. Oboje mamy wizy turystyczne i już kilka razy byliśmy w USA u rodziny. Teraz też nadarza nam się taki wyjazd. Jak myślicie, czy to, że teraz wyjedziemy turystycznie i będziemy np. szukali pracy na przyszły legalny pobyt nie będzie miało wpływu na decyzję konsula? Mam na myśli oczywiście nie łamanie prawa poprzez pracę a jedynie zdobycie dokumentów od pracodawcy potwierdzających chęć przyszłego zatrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno to być jakimkolwiek problemem ale skoro piszesz, że macie wysoki numer to po co Wam oferta pracy jak samo interview możecie mieć najwcześniej przykładowo za pół roku? Natomiast dokument od pracodawcy wyrażający chęć zatrudnienia potencjalnego kandydata do GC może się bardzo przydać, zwłaszcza jeśli taka osoba ma mało pieniędzy na start w USA.

Generalnie jednak nie ma się co stresować, większość osób która spełnia wymogi (wykształcenie, niekaralność itd.) przejdzie interview bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...