Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

rozmawiałam wczoraj z kcc w celu wyjasnienia wątpliwości dotyczących odrzuconych aplikacji. pani jasno i rzeczowo wyjaśniła mi, że nie ma takiego pojęcia jak "odrzucona/niezaakceptowana aplikacja". jeśli kcc ma jakiekolwiek wątpliwośc/braki itp. itd. informuje o tym zainteresowanego aplikanta via email. kwestia "received and approved" oznacza jedynie, że wszystkie wymagane dokumenty zostały otrzymane i są w systemie. kcc jedynie weryfikuje podane przez nas informacje, lustruje kandydata z góry do dołu i w momencie, gdy nasz cn jest current wysyła dokumenty do danej ambasady, tam konsul informuje nas o ewentualnym odmowie wizy imigracyjnej i podaje powod.

a ja chętnie usłyszę już po waszych spotkaniach w ambasadzie, jakąś miłą historię na pocieszenie, ze ktoś dostał GC mimo wcześniejszego przesiedzenia na wizie turystycznej...jeszcze mam cicha nadzieje, ze takim przebaczają..

wiec jeżeli komuś się uda i będzie się chciał podzielić ... może być na prv

no cóż nadzieją matką głupich

taka osoba ma szansę na wize emigracyjną o ile nie przesiedziała wizy dłużej niż 180 lub "odsiedziała" nalożony na nia zakaz wjazdu. w pzreciwnym wypadku pozostaje inadmissible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

rozmawiałam wczoraj z kcc w celu wyjasnienia wątpliwości dotyczących odrzuconych aplikacji. pani jasno i rzeczowo wyjaśniła mi, że nie ma takiego pojęcia jak "odrzucona/niezaakceptowana aplikacja". jeśli kcc ma jakiekolwiek wątpliwośc/braki itp. itd. informuje o tym zainteresowanego aplikanta via email. kwestia "received and approved" oznacza jedynie, że wszystkie wymagane dokumenty zostały otrzymane i są w systemie. kcc jedynie weryfikuje podane przez nas informacje, lustruje kandydata z góry do dołu i w momencie, gdy nasz cn jest current wysyła dokumenty do danej ambasady, tam konsul informuje nas o ewentualnym odmowie wizy imigracyjnej i podaje powod.

Gwoli uściślenia - na rozmowy nie są zapraszane osoby wobec których już na etapie weryfikacji przez KCC wiadomo, że nie otrzymają wizy, celem uniknięcia sytuacji ponoszenia przez te osoby bezzasadnych kosztów.

To albo ze mną jest coś nie tak, albo te dwa posty się wzajemnie wykluczają...

Bo wydawało mi się, że mówiliśmy o odrzuceniu/nie zaproszeniu na rozmowę właśnie wtedy, kiedy dana osoba nie przeszła pozytyenie weryfikacji. I że wtedy jej aplikacja jest niejako 'odrzucana', czy pomijana (znaczy, że nie dostanie zaproszenia na rozmowę). A nie dlatego, że aplikacja była niekompletna, bo ktoś zapomniał czegoś wysłać, czy coś w tym stylu...

chociaż tutaj są w porządku kasa zostaje w kieszeni...z drugiej strony strasznie są rygorystyczni, te karencje za przesiedzenie, naprawdę mogliby zrobić z tym porządek...

Ale według nich to jest porządek - przesiedziałeś, to musisz odpokutować.

Przecież nikt nikogo na siłę w Stanach nie trzyma. Zostaje się na własną odpowiedzialność i potem trzeba ponieść tego konsekwencje. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem uściślenia:

Osoba wylosowana spełniała wymogi do wzięcia udziału w loterii. - PRAWDA

Osoba wylosowana z automatu otrzymuje wizę imigracyjną - FAŁSZ

Wszyscy, którzy wysłali swoje dokumenty do KCC, zostaną zaproszeni na rozmowę. - FAŁSZ

Wszyscy, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę w Konsulacie, otrzymaja wizę imigracyjną - FAŁSZ

Osoba, która otrzymała wize imigracyjna w ramach loterii, może zostać niewpuszczona na teren USA - PRAWDA.

Irvinna

Widzę, że nie zrozumiałaś mojego postu albo bierzesz go zbyt dosłownie.

1. Nie napisałem, że osoba wylosowana dostaje z automatu wizę, tylko, że spodziewaną sytuacją jest to, że taka osoba automatycznie kwalifikuje się do otrzymania wizy (słowa pracownika ambasady USA w Warszawie, przeczytane przeze mnie w jednym z artykułów).

2. Nigdzie nie napisałem, że wszyscy którzy wysłali swoje dokumenty do KCC, zostaną zaproszeni na interview.

3. "Wszyscy, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę w Konsulacie, otrzymaja wizę imigracyjną". Tego również nie napisałem.

4. Prawdą jest, że osoba wylosowana w loterii wizowej może zostać nie wpuszczona na teren USA ale są to skrajne i rzadkie przypadki.

Całość swojego poprzedniego posta napisałem w optymistycznym tonie, ponieważ co niektórzy forumowicze podają suche przepisy czy wręcz nawet straszą a rzeczywistość wcale nie jest taka zła.

P.S.

Jeżeli to co napisałaś jest tylko i wyłącznie uściśleniem to nie ma tematu. Jednak wyszło to trochę tak jak byś wplatała w moją wypowiedź słowa i stwierdzenia których ja nie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...