Skocz do zawartości

Zawody


Mila90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczywiście, że ciężko.

Bo pracodawca będzie musiał udowodnić, że na miejscu nie ma nikogo, kto mógłby wykonywać Twoją pracę, a potem sfinansować całą zabawę w wizę pracowniczą, która do najtańszych nie należy.

Dlatego odpowiedz sobie na pytanie - czy Twoje wykształcenie/umiejętności/doświadczenie są aż tak unikalne, że w Stanach nie ma ludzi, którzy je posiadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karina pisala wczesniej, ze z jej perspektywy, coraz mniej pracodawcow zatrudnia pracownikow przez wize praczownicza H1B. Wymagania sie zaostrzyly, rzad sprawdza wnioski dokladnie, itp - wszytko dlatego ze poniewaz tu jest recesja, nacisk jest zeby zatrudniac tutuejszych a nie sprowadzac pracownikow z za granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego zacznijmy czy Mila kwalifikuje sie na H1B.

A teraz jesli tak chcesz wyjechac to chyba zaczniesz od lektury tego forum i zobaczysz jak jest

troche tych postow oraz tematow jest ale od tego zacznij ..

ja kiedys tak zaczynalem,zamiast sie pytac-czekac kupowalem rozne publikacje,szukalem po roznych zrodlach itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja szkoliłem sie jeszcze w systemie starym jako operato przechodzilem szkolenie od podstaw czyli od podawacza poprrzez smarowacza a potem pomocnika i na koncu zdalem egzamin panstwowy tak szkolil sie tata i tak on mnie wyszkolil bo obecne szkolenie wyglada ze gosci chodzi na kilka godzin wykladow wykuje pare regolek i zda egzamin a jak wchodzi do sprzetu to wogole nie wie do czego co sluzy... dlatego mysle ze moje umiejetnosci oraz doswiadczenie sa unikatowe po poprostu zostałem gruntownie przeszkolony od wykopow ziemnych po wiercenia az pod wszelkiej masci prace budowlane. A to przeciez jakby sfinansowal to moglby podpisac kontrakt ze mna ze by mi z pensji zabieral tam jakas czesc za te wnioski no ja nie widze problemu. a ztego co sie tu zorientowalem to szkolenie wyglada na podobnym poziomie co u nas obecnie bez praktyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to masz duze doswiadczenie>1 rok czy tez 2 lata?

moze komus to wystarczy lub tez nie/

Mowisz o sciaganiu kasy ale wiesz o tym ze moze taki ktos uciec i co wtedy?

ale moze od tego zacznij-jesli tak umiesz jezyk to poszukaj ofert pracy,popisz do pracodawcow..zobaczysz co Ci odpowiedza na to

moze cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako samodzielny operator 1 rok ale taki szkolony to bedzie o od 16 roku zycia to juz jakos 5 lat bedzie bo jako niepełnoletnia osoba nie moglem pracowac na maszynie to przechodzilem szkolenie poczatkowe. no ale wg dokumentow sie umowe spisuje ?? ja moge nawet przez polska ambasade nie stosuje zasady zeby kopnac kogos w 4 litery szczegolnie jak wyciagnol mi pomocna dłon. narazie to bede czytal dzialy wizowe ;) a gazety np jakie ? kwestia tego ze bym musial sie slownictwa budowlanego nauczyc amerykanskiego skale metryke itp w tym tylko nie wiem jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...