Skocz do zawartości

Nielegalny Pobyt Po F1 A Ponowny Wjazd


ewnj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wyjechalam na wizie J1, nastepnie zmienilam ja na F1 (zapisalam sie do szkoly jezykowej). Po pierwszym semestrze zostalam nielegalnie- nie przedluzylam F1. W tym czasie caly czas pracowalam na czek u pracodawcy, do którego wyjechalam na J1. W styczniu wrociłam do Polski jednak nie wyobrażam sobie życia tutaj. Bardzo chciałabym wrócić do stanów, żeby zostać na zawsze i spróbowac ułożyć sobie życie.

Slyszalam ze osoby po przesiedzeniu J1 i F1 nie maja zakazu wjazdu do ameryki. Ja mam caly czas w paszporcie wize turystyczna wazna jeszcze kilka lat. Nie wiem co robic? Czy probowac wjechac z nia do usa? Czy myślicie ze mam jakieś szanse na wjazd? Czy beda wiedzieli na lotnisku ze przesiedzialam f1? Co mowic na lotnisku? A może w ogole przestać się łudzić? :( Przy wylocie do Polski oddalam moj I94 na ktorym wjechalam na poczatku z wiza J1.

Blagam wszystkie osoby, które mają więdzę na ten temat o wypowiedzenie się. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Linie lotnicze każdorazowo mają obowiązek władzom amerykańskim przesłać listę pasażerów lecących do USA zanim samolot wystartuje. Wszystkie informacje o każdym kto był w USA służby imigracyjne posiadają w swoich komputerach .Przy odrobinie szczęścia jeszcze zanim wsiądziesz do samolotu w Warszawie obsługa może Cię poinformować ,że nie jest wskazane abyś leciała bo możesz zostać niewpuszczona ( dostają takie informacje od Amerykanów). Jeżeli nie będziesz miała tego szczęścia to zawrócą Cię dopiero z lotniska w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalas na czek ale na swoj numer SSN?

bo tutaj jest duzyyy problem i jak wyjdzie taka praca nielegalna to bez waiver mozesz juz nie zobaczyc USA

tak jest cos takiego jak piszesz ale kazdorazowo podejmuje decyzje urzednik czy Cie wpuscic i jak zobaczy nawet ze nie masz zakazu wjazdu ale wyjdzie ze pracowalas nielegalnie to wiesz co sie stanie ?

poczytaj posty Kariny o tym

ps piszesz w dziale emigracja a masz wize turystyczna..wiec co chcesz,,na tej wizie juz zostac nielegalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zadalam pytanie, czy na lotnisku mogą mieć jakiekolwiek info na ten temat. Nie wiem czy to prawda ale slyszalam ze urzad imigracyjny ma sie nijak do informacji o placeniu podatkow, wiec nie jestem pewna czy posiadaja taka informacje na lotnisku o mojej pracy.

Kzielu Tak, zgadzam sie ze moja wiza turyst to jedynie naklejka aczkolwiek slyszalam o przypadkach ze niektorym osobom udalo sie wjechac na takiej "naklejce". Nie wiem czy lepiej nie sprobowac wjechac na naklejce ? bo wydaje mi sie ze do warszawy nie mam po co jechac, tam sie wyda wszystko jak na dloni, a na lotnisku w usa moze i jest ziarenko nadzieji....

ps. oczywiscie pracowalam na swoj ssn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybanie tutaj chyba nic nie da .Musisz po prostu kupić bilet do Stanów i się przekonać na własnej skórze. Pomyłki oczywiście się zdarzają wszędzie i może tak być ,że zostaniesz wpuszczona pomimo nieważnej wizy.Może jakiś leniwy urzędnik na lotnisku nie sprawdzi Cię dokładnie w komputerze i wpuści .Trzeba liczyć na cud.Jeżeli masz bana na 10 lat to po tym terminie możesz starać się o nową wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...