Skocz do zawartości

Nielegalny Pobyt Po F1 A Ponowny Wjazd


ewnj

Rekomendowane odpowiedzi

ja Ci chyba juz napisalem ze nie masz zakazu wjazdu to raz,czytalas tez posty Kariny wiec Twoj problem nie jest zakaz wjazdu a praca nielegalna a tutaj musi juz pogadac z dobrym prawnikiem

Pisz do Kariny,jak znajdzie czas to moze Ci odpisze

lepiej odczekac jakis czas i miec cos podane prawnie niz teraz leciec..i potem na miejscu cos szukac i czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a dlaczego ma byc nie wazna ;)

prosze mi to wytlumaczyc ,,bo pisze na stronie ze jak sie wlatuje na wizie turystycznej i ma sie taki pobyt a zostaje sie choc 1 dzien dluzej to ta wiza jest nie wazna a Ona wleciala na innej wizie ,,mozna miec 2 wizy a wleciec np na J-1,takie potem ma sie zasady pobytu ,postepowania a nie jak przy wizie turystycznej ktora tak samo sie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turystyczna jest wazna do 2015 roku.... z tym ze jak wykryja na lotnisku ze przesiedzialam poprzednia F1, to automatycznie anuluja mi turystyczna. Chociaz slyszalam o przypadkach ze niektorym udalo sie wleciec na takich "atrapach". Fajnie by było żeby Pani Karina wypowiedziała się na ten temat.... nie ma to jak rada specjalisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turystyczna jest wazna do 2015 roku.... z tym ze jak wykryja na lotnisku ze przesiedzialam poprzednia F1, to automatycznie anuluja mi turystyczna. Chociaz slyszalam o przypadkach ze niektorym udalo sie wleciec na takich "atrapach". Fajnie by było żeby Pani Karina wypowiedziała się na ten temat.... nie ma to jak rada specjalisty

Twój problem de facto nie polega na tym że możesz mieć problem z wjazdem do USA - co najwyżej Cię cofną z powrotem. Wjedżasz na wize turystycznej, moga się przyczepić do przesiedzianego pobytu który w Twoim przypadku NIE JEST przestepstwem imigracyjnym, ale urzędnik będzie mógł podejrzewać (NIE MUSI) że skoro raz przesiedzialas pobyt, to będziesz chciała powtórzyć ten numer i Cię nie wpuścić. W każdym razie, szanse na wpuszczenie do USA masz.

Ale piszesz że chcesz mieszkac w USA na stałe (zgaduję że masz jakies mozliwości, np. narzeczonego). W momencie legalizowania stałego pobytu nie ma co liczyć na to że nielegalna praca nie wyjdzie na jaw. A wówczas USCIS może uznać że nie możesz dostać stałego pobytu, bo nie powinnaś była w ogóle mieć mozliwość wjazdu do USA (byłaś tzw. inadmissible). I zaczną się schody.

Nie zmienia to faktu że osobiście znam ludzi którzy byli inadmissible i dostali potem GC, ale zawsze jest ryzyko że mogą byc problemy - a trzeba od razu napisać że w razie tego konkretnego problemu będzie duży problem (piękne masło maślane mi wyszło ;) ) I kosztowny, bez gwarancji na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dziewczyna wyjdzie z obywatela w usa, to nielegalna praca I pobyt zosyana darowane I dostanie gc o ile w poprzedniej j1 nie miala 2 letniego nakazu

Jackie dokładnie wytłumaczyła, na czym polega problem załozycielki wątku, więc nie będzie tak prosto, jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bardzo dobra kolezanka wyszla za maz dla papierów, przed slubem byla nielegalnie kilka lat i rozliczala sie z podatkow na swój SSN. Nie miala z tego powodu zadnych problemów, przeszla inteview po slubie bez problemu i posiada juz tymczasową GC. Takze udalo sie jej :) Oczywiscie jest to duze ryzyko i wcale nie oznacza ze kazdemu tak przejdzie plazem, aczkolwiek chce tutaj podkrelic, ze wszystko jest mozliwe ;) i do przejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...