Skocz do zawartości

Zielona Karta - Sponsorowanie Przez Pracodawcę.


Rekomendowane odpowiedzi

jak sie prawo nie zmieni,nie podpadacie pod pewna sekcje to nic nie zrobicie i nikt Wam nie pomoze

Pamietaj tez ze mozesz uslyszec wiele odpowiedzi ale jedna jest prawdziwa i ta co napisal kzielu ..nielegalny pobyt i nic sie nie da zrobic

jest wyjscie takie ze albo sie prawo zmieni lub tez sluby z obywatelami USA..

ps ciekawie piszesz o tym pracodawcy ze jest jak 2 Tata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to nie jest to co chcielismy usłyszeć:( ale cóż, tak się porobiło. Małżeństwo nie wchodzi w grę, z oczywistych względów. Czy ktoś w ogóle sądzi, że kiedyś prawo się zmieni na tyle korzystnie dla nas, że będzie można coś wykombinować i postarać się o zalegalizowanie pobytu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, prawo sie szybko nie zmieni.... popatrz jak bardzo Obama byl krytykowany na to ze daje pewne prawa dla mlodych ludzi ktorzy przyjechali tu nielegalnie jako male dzieci. Na bardziej agresywne prawa nie ma prawie szansy, bo spoleczenstwo jest po prostu bardzo negatywnie nastawione na nielegalna imigracje.

Swoja droga, czy waszy pracodawca zdaje sobie sprawa ze sam moze miec problemy z prawem kiedy wladze dowiedza sie ze zatrudnil nielegalnych? To tez jest istotne, i sadze ze jak zda sobie sprawe ze sam moze wyladowac w ciupie, to chec pomocy wam nagle zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to nie jest to co chcielismy usłyszeć :( ale cóż, tak się porobiło. Małżeństwo nie wchodzi w grę, z oczywistych względów. Czy ktoś w ogóle sądzi, że kiedyś prawo się zmieni na tyle korzystnie dla nas, że będzie można coś wykombinować i postarać się o zalegalizowanie pobytu?

Pozdrawiam

Nawet jak się zmieni to nie dla osób które świadomie popełniły przestępstwo imigracyjne. W ten spósób zamknęliście sobię drogę do potencjalnego legalnego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tak nie dołował, i miał nadzieję wg to co jeszcze ostatnio było nie do pomyslenia w USA dzisiaj jest na porządku dziennym. Obama juz przekracza wszelkie granice w nastepnych wyborach nastepny demokrata będzie miał pomysły typu ....zalegalizujmy wszystko i wszystkich... ba już w tych prawyborach republikanów Newt Gingrich chciał legalizowac wszystkich co siedza nielegalnie w usa ponad 20 lat i chodza do kościoła i udzielaja sie społecznie i mają dzieci i wnuki itd...słyszałem na własne uszy w debacie republikanów na cnn...jak Mitt powiedział że jest przeciwny temu to cała sala buczała jak nie wiem co...także spokojnie za 10 lat bedziecie w trakcie załatwiania sobie legalnego pobytu...

a może już bedzie mozna do tego czasu żenić sie ze zwierzetami i takie małżeństwo np z koniem będzie legalizowało pobyt...kto wie...dzisiaj mamy ciekawe czasy.... :D

a za kilka- kilkanaście lat liczba dzieci-urodzonych juz tam, wnuków nielegalnych imigrantow których rodzice, dziadkowie obawiają sie jakos deportacji bedzie tak duża, że jeden z kandydatów co nie bedzie miał wiekszych szans na wygraną czy to republikanin czy demokrata- predzej ten drugi chlapnie wreszcie że on zalegalizuje takich nielegalne rodziny obywateli usa nielegalnych rodziców lub dziadków bo w związku z tym dramat przezywa obywatel usa a obywatel amerykanski nie moze cierpieć i jakas część nielegalnych zostanie zalegalizowana....wszystkie pieniadze stawiam ze tak bedzie i to na pewno w ciagu maksymalnie 20 lat....dziadek nie zaglosuje ale dzieci wnuki ich zony, kochanki krewni i wszyscy urodzeni tam juz tak właśnie Newt gingrich miał pomysł- żeby zalegalizowac takich co mają juz dorosłe dzieci lub wnuki - wiedział co mówi. jak juz republikanie sięgają po takie głosy to co dopiero zrobią demokraci za kilka lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co weszło teraz nijak się ma do zostania obywatelem USA.

Jedynie można przez dwa lata legalnie pracować, ale nie przybliża to ani trochę do zielonej karty, ani tym bardziej do obywatelstwa.

Poza tym jest obwarowane kilkoma ważnymi uwarunkowaniami.

narazie nie ma żadnej mozliwości legalizacji ale jak pisałem jestem gotów sie założyc ze będzie takowa (nie dla wszystkich nielegalnych) w jakiejs formie...natomiast predko to nie nastapi...

A tak przy okazji jeżeli ktos nielegalnie wkroczy do usa nie majac wczesniej wizy ani pozwolenia na wjazd to nawet małżenstwo mu nie pomoze i nie ma dla niego ratunku, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...