Skocz do zawartości

Jaka Jest Philadelphia ?


karlos23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Za miesiąc wyjeżdżam turystycznie do Usa . Będzie to wycieczka objazdowa zaczynając na Miami , przez NY kończąc na Chicago . Stąd moje pytanie : jakim miastem jest Philadelphia ? Pytam bo będę tam przejazdem i jak mi się tam spodoba to kiedyś tam wyemigruję . Jaka tam jest sytuacja z pracą , zakwaterowaniem (wynajem) i słyszałem , że jest to bardzo niebezpieczne miasto . Czekam na wasze odpowiedzi .

Jeśli dział zły to przepraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia jest dopiero na 53 miejscu, ja mieszkam niedaleko Baltimore, ktore jest na 25 miejscu i jakos szczegolnie zagrożona sie tam nie czułam. Wyatrczy nie zapuszczac sie w jakies slumsy, podejrzanie wygladajace dzielnice, a bedzie ok ;)

http://www.neighborhoodscout.com/neighborhoods/crime-rates/top100dangerous/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turystyczne jak najbardziej można się wybrać, jest to w sumie miasto bardzo silnie powiązane z historią USA, więc jest tam co zobaczyć: jakiś dzwon chyba tam jest i fontanna z takich bardziej znanych.

Co do emigracji, to niektórym może przeszkadzać dość duża liczba afro-amerykanów, ale jest też polakowo dośc duże. To w sumie tez niektórym może przeszkadzać, ale ma swoje plusy jak ciężko zacząć. Sporo osób pracuje w Philadelphii, a mieszka w NJ, np. w Cherry Hill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

A ja w temacie Phila, otóż we wrześniu przeprowadzamy się do tego miasta mając GC. Wybraliśmy na początek to miasto bo mąż był tam kilka razy i ma tam znajomych którzy pomogą na początek. Moje pytanie jest odnośnie elementary school. Szukamy mieszkanie koło znajomych na razie, ich dzieci chodzą do high school, natomiast elementary school kończyły w innym rejonie i nie maja zdania w tym temacie. Moje pytanie jest odnośnie elementary school. Czy ktoś wie jakie dobre Elementary school jest w pobliżu kodu pocztowego 19096? Nasze dzieci mają 8 i 5 lat i zależy mi na dobrej publicznej szkole. Syn w Polsce chodzi do szkoły sportowej więc tez chciałabym temat sportu ciągnąć dalej. Mam program który po wybraniu domu do wynajęcia pokazuje szkoły w pobliżu i jej zasięg. Tylko jest jeden problem nie rozumiem podziału szkół podstawowych - rangi 1-4 elementary school; rangi 1-5; rangi 1-6 i rangi 1-7. Doczytałam już że w zależności od wyboru rangi różna jest długość nauki w elemantary school i po skończeniu dziecko idzie do innych szkół: Middle school, Secondary school lub Junior high school. Czy ktoś może mi pomóc o co w tym wszystkim chodzi? :blink::o Jak jest z poziomem nauki w zależności od rangi i późniejszych szkołach? Jak jest później ze studiami? Z góry dziękuje za wszelkie uwagi. Zatroskana mama :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mieszkam w Philly ale mniej wiecej sie orientuję w temacie szkół no i z tego co widzę na swojej mapie to pod tym kodem szkoły sa bardzo dobre

nie wiem o jakie rangi chodzi :/ 5 lat idzie do kindergarten a pozniej jest elementary do 4 klasy chyba a pozniej 5 i 6 klasa to jakas inna nazwa ale najczesciej w tym samym budynku, 7 i 8 to middle no i 9-12 high.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie kierowala wyborem szkoly na zasadzie gdzie dziecko bedzie potem uczeszczalo: wiec jezeli chodzi o szkole podstawowa, to jakie sa mozliwosci na gimnazjum/na high school? Wybieraj najlepsze LO, i tym decyduj o gimnazjum i podstawowke. Ale Felicjio faktycznie wyglada ze bedziecie w rejonie gdzie publiczne szkoly sa bardzo dobre. A to jest szalenie wazne, wiec gratuluje.

Jezeli chodzi o sport, to troche zalezy jaki sport - ale generalnie w tych dosyc zamoznych miasteczkach jest duzo mozliwosci. Naprzyklad prawie wszystkie dzieciaki tu - dziewczynki tez - graja w pilke nozna w druzynach organizowanych przez miasto/community recreation, itp. Sporty sa dobrze organizowane w szkolach - moje dzieci graly w pilke nozna, lacrossa, biegaly na dluzsze dystansy - wszystko za male pieniadze lokalnie lub w szkolach publicznych.

Studia to zupelnie inna - i bardzo skomplikowana - bajka gdzie glownie pytanie jest "ile masz pieniedzy?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia, bardzo dziękuje za odpowiedź. Nasz syn z nauka nie ma problemu. Chętnie się uczy i lubi matematykę, zresztą ma to przełożenie na jego zainteresowania, lubi rysować i konstruować różne rzeczy i uwielbia oglądać Discovery - bardziej niż bajki. W szczególności "Jak to jest zrobione", "Pogromcy mitów" i wszystkie inne podobne programy. Dlatego zależy mi na szkole w której są klasy kierunkowe. Czy w USA w ogóle coś takiego jest? Bo w naszej podstawówce jest w klasie w której wychowawczyni prowadzi kółko matematyczne a z maluchami małe koło matematyczne do którego syn uczęszcza bardzo chętnie. A córka papuguje za nim i też chce się uczyć, bez naszej pomocy sama bierze elementarz Falskiego taki z którego my się uczyliśmy i czyta. Dlatego próbuje znaleźć elementarny school na wysokim poziomie, żeby później skończył dobre szkoły i nie zaprzepaścić pozytywnego podejścia dzieci do nauki. I tu problem jak wybrać najlepsza podstawówkę? Jak klikam na szkołę w dzielnicy to pokazuje mi się elementarny school Grades K-5, na inna Grades PK - 8, a na szkołę obok i wyskakuje "obłoczek" : Elementarny school Grades K-12. I jak to wszystko ugryźć ?????? :( :( :( :( :( :( :( :( o co tu chodzi? Nadal potrzebuje pomocy. Czy ten Grades ma znaczenie na poziom nauki? Boje się że do września osiwieje z wyborem szkoły. :wacko::huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...