Skocz do zawartości

Płatnosci Polska Karta


zieloo22

Rekomendowane odpowiedzi

Kzielu,

Jezeli Ci sie udalo tak zrobic, to chyba dobrze. Tzn. mozesz korzystac z polskiej karty kredytowej w Stanach nic nie podpisujac i w ogole jej nie okazujac. Ja probowalam uzyc swojej karty Chase Debit/Credit z innym zip code i nic ztego. Nie znam sie na polskich kartach, wiec nie wiem jaki to prawidlowy pin, a jaki nie. Nigdy nie mialam polskiej karty, wyjechalam jeszcze za czasow komuny. Myslalam, ze pin to 4 wybrane cyfry? Czy pay at pump to tak, ze wkladasz karte przy samej pompie i wystukjesz odpowiedzie numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Agata ja pisalem konkretnie o stacjach pay at pump - placilem polska karta (bedac jeszcze wtedy tutaj na L-1B) i podalem zip z West Chester, OH - wielokrotnie przechodzilo - bo jaki jest prawidlowy pin dla polskiej karty ? Zaden...

Sam napisales o pinie, a odpowiedzialam. Jak wyzej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za dotychczasowe informacje!

Moja corka dorabia sobie jako kelnerka, i uwierz mi, w niektorych miejscach placa $5 lub $3.50 na godzine, w niektorych nic. Wszystko opiera sie na napiwkach.

Tak sie domyslałem własnie. Zapytałem z ciekawości czy to jest aż tak 'obowiazkowe', bo przecież serwis to serwis. Bywa różny :)

Z tymi kartami troche mi juz namieszaliscie. Mam kredytowa bzwbk (złotówkowa) i debetowa walutowa w USD (rzekomo czyta ja jak kredytówke bo tyż wypukła). W zwiazku z tym na stacji zapytaja mnei o PIN/ podpis czy ten ZIP CODE? Jesli zip-code to skad mam taki wynaleźć przeciez polski zapewne nie wejdzie...jesli mozna wstukać pin (a tak mam w PL zabezpieczone karty) to problemów miec nie powinienem. Czy płatnosci gotówka rozumiem ze zechca zapłaty z góry prawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, chciałam się włączyć w dyskusję gdyż też mam podobny problem.

Potrzebuję coś kupić przez internet (chodzi o dostęp do pewnych zasobów) i w opcji płatność oczywiście nie przechodzi mi żadna Polska karta debetowa a wszystkie amerykańskie konta pozamykałam przed powrotem do Polski :( Myślałam o zaopatrzeniu się w kartę BZWBK i napełnieniu jej w USD ale problem w tym że większości stron internetowych w płatnościach online wymaga zip code oczywiście i jak już Agata to wyżej napisała z czym zgadzam się w 100% to nie może być kod zmyślony bo karta nie przejdzie. Na potwierdzenie tego dodam że jak ja byłam w stanach i np opłacałam rachunek za prąd albo za telefon to łączyłam się z automatyczną sekretarką która wyrywkowo pytała mnie o różne dane z karty ale też zip code mojego miejsca zamieszkania a nawet spotkałam się z prośba o zip code banku w którym wyrabiałam kartę! O.o

W każdym razie mam spory problem i nie wiem jak go rozwiązać...jeśli ktoś może wie jak jeszcze można dokonywać płatności tutaj z polski na stronach amerykańskich będę dozgonnie wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą radę ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz płacić paypalem?

Kartami debetowymi nie zapłacisz. To muszą być karty, którymi można płacić przez internet, a polskie karty debetowe (przynajmniej w moim banku) nie mają takiej opcji.

A zip code to kod pocztowy. Więc jak sobie wyrobisz nową kartę, to przecież będziesz pamiętała, na jaki adres (łącznie z kodem pocztowym) ją wyrabiałaś i podasz go, prawda?

Nie rozumiem skąd te problemy... Ja mam kartę kredytową PKO BP, wcześniej miałam kredytówkę Citi Banku (obie w złotówkach), podpinałam obie do paypala i nie miałam żadnych problemów z płatnościami, czy to przez internet (zarówno paypalem, jak i bezpośrednio kartą), czy to za zakupy w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca tak prosto z zip codem - ja pisalem o stacji benzynowej gdzie pytanie o zip to prymitywna weryfikacja. W platnosciach on-line adres musi sie zgadzac , a tam gdzie wymagany jest adres US (np sklep on line Adobe z tych ktorych uzywalem), nie ma obejscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna ma racje co do PayPal, nie pomyslalam o tym wczesniej. Jest najlepszy do zakupow internetowych. Niedawno moja 16-letnia corka poprosila mnie abym jej kupla cos do gry internetowej. Urzylam PayPal. Gra byla w funtach, ja placilam w dolarach. Pare minut po tranzakcji otrzymalam telefon od PayPal'a. Chcieli mojego potwierdzenia, czy wyrazam zgode, dla kogo to bylo itp. Gdy robie zakupy na e-bay, tez zawsze korzystam z PayPal'a.

W dalszym ciagu jednak nie wiem jak placic na stacji benzynowej karta z Polski. Moze po prostu urzyc pinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...