Skocz do zawartości

Płatnosci Polska Karta


zieloo22

Rekomendowane odpowiedzi

Najdziwniejsza sytuacje mialem na stacji 200m od JFK - gosc nie chcial zrobic pre-pay, tylko kazal mi zostawic karte i pojsc tankowac. Nigdy i nikomu nie zostawiam swojej karty, ale tutaj nie bylo wyjscia, bo za chwile oddawalem auto do wypozyczalni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przy debetowce nie liczy sie ZIP bo system nie weryfikuje adresu, nie ma takiej mozliwosci. Przy kredytowce owszem, mam zawsze PITA z Arco, debetowki kanadyjskie przechodza, kredytowki ni cholery, trzbea isc do tellera i placic tam. I tak bardziej oplaca sie tam debit/cash, w ogole w wielu stacjach jest obecnie znizka z gotowke wiec warto popatrzec na to i nie napalac sie na platnosci karta.

Przynajmniej na zachodnim wybrzezu, bo nigdzie indziej u wielkiego brata nie bylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo mnie na zadnej stacji, gdzie byl wymagany ZIP nie udalo sie zaplacic w dystrybutorze - musialem isc do kasy i zrobic pre-pay.

Tu się zgodzę. Tam, gdzie się osiedlam, jest bardzo dużo różnych stacji. Dwie z nich, przy płaceniu przy pompie, wymagają ZIP code. Gdy korzystam z polskich kart, zawsze dostaję odmowę. Z zapłaceniem przy kasie nigdy nie ma problemu. Na innych stacjach, gdzie ZIPu nie podaję, również nie ma problemu. Jest zatem coś na rzeczy.

Pozdrawiam!

Wszystko jest powyzej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zip code to przecież kod pocztowy...

W Polsce też w niektórych sklepach przy płaceniu kartą proszą o podanie kodu pocztowego.

Do celów statystycznych - żeby zobaczyć, skąd mają nawięcej klientów ;)

Nie tylko kartą. Byłem rok temu w Krakowie-Bonarce (G.H.) i kupowałem ze znajomymi w Carrefourze albo w Realu, nie pamiętam bo się do kina spieszyliśmy i płaciłem gotówką, jak raz w życiu zapytała mnie kasjerka o kod pocztowy. Byłem zdziwiony, bo pierwszy raz takie pytanie przy kasie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu się zgodzę. Tam, gdzie się osiedlam, jest bardzo dużo różnych stacji. Dwie z nich, przy płaceniu przy pompie, wymagają ZIP code. Gdy korzystam z polskich kart, zawsze dostaję odmowę. Z zapłaceniem przy kasie nigdy nie ma problemu. Na innych stacjach, gdzie ZIPu nie podaję, również nie ma problemu. Jest zatem coś na rzeczy.

Pozdrawiam!

To jednak w Oregonie mamy lepiej, tu nie mozna tankowac samemu, pompiarz przychodzi, bierze karte i sam klepie w klawiature...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OR też tak jest? Myślałem, że tylko w NJ mają takie poronione prawo.

Mnie to pasuje, nie musze z auta wylazic i z pistoletem sie tarmosic tylko sobie spokojnie posiedze i poczekam. Dodatkowo - wielu ludzi ma z tego powodu prace, cudo to nie jest ale zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...