Skocz do zawartości

Płatnosci Polska Karta


zieloo22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nastaw się jeszcze na drobną prowizję za każdą wypłate gotówki jaką będzie pobierać bankomat ok. 3$ za każdą transakcje.

Polskie karty debetowa, aby było śmieszniej, w sklepach działały mi jako kredytowe, wybierając funkcje debetową cały czas były odrzucane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIP-code jest potrzebny do tankowania, nasze polskie karty kredytowe nie działały na stacjach benzynowych. Owszem, można pójść do obsługi i też się da zapłacić. Myśmy mieli konto walutowe w CITY i braliśmy gotówkę bez opłat z bankomatów ale tylko CITY. Niewielkie kwoty czasami się przydają, ale WSZĘDZIE raczej można płacić kartą. Kwestię jaki kurs dolara przelicza bank oleliśmy. I tak wydaliśmy kupę kasy więc wsio ryba.

Prowizje mogą być dwie po wybraniu kasy z różnych bankomatów. Z obu banków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jeszcze coś podpowiem. Pisałam tutaj w kwietniu bo miałam też obawy co do karty. Mam konto walutowe w bzwbk i przed wyjazdem zadzwoniłam do banku i powiedziałam, że wyjeżdżam w takim a takim terminie do Stanów i stamtąd bedą płatności (to a propos tego, że mogą blokować kartę bo platności są gdzieś z zagranicy i kojarzą to np. z kradzieżą - to też wyczytałam na forum).

Pani w banku zaznaczyła to gdzieś łącznie z tereminami i dwoma miastami w których miałam być.

Karta w bzwbk jest kartą debetową, ale wypukłą i zawsze w USA pytają czy to jest debit or credit. ZAwsze mówiłam, ze credit bo tam wszyscy takie mają :D i spoko wszystko przechodziło. Natomiast jak powiedziałam, ze debit to musiałam podawać PIN przy płatności.

Z kolei w bankomacie nie mogłam wypłacić kasy jak podałam że to credit. Tam gdzie musiałam podawać zip code to podawałam ZIP code NY tam gdzie mieszkałam i było ok. CZęsto też babki w sklepie same wklepywały zip code sklepu po prostu. To chyba nie ma jakiegoś większego znaczenia ( no chyba, ze przy tej płatności na stacjach). Bank pobiera prowizję za wybranie pieniędzy ok. 3$, u mnie to była stała opłata.Za metro card w NY też często płaciłam kartą i wpisywałam ten kod i nie było nigdy problemu (dodam, że dwie koleżanki też miały tą samą kartę z bzwbk i nigdy nam nie odrzuciło nigdy transakcji po wisaniu tego kodu).

Gotówki w ręku miałam mało, zawsze starałam się płacić kartą bo to wygodniejsze. Tam idzie to błyskawicznie, tylko trzeba sobie ustawić większy limit dzienny.

Najlepiej chyba te wszystkie niepewności ustalić z bankiem bo wydaje mi się, ze co karta i bank to inaczej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacz pan, a ja zawsze biore!

Plus oplata w PL.

Po za spread`em walutowym to nie miałem dodatkowych opłat niż te jakie wymieniłem, ale przewalutowanie za bardzo mnie nie interesuje. Nie należę do ludzi co wszystko musi z kalkulatorem przeliczać na każdym wyjeździe za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe oplaty zaleza od banku - ja mam zawsze (Pekao SA).

To bardzo fajnie, ze nie musisz biegac z kalkulatorem, ale np. ja jestem srednio sytuowany i mnie to robi roznice, bo w czasie 3-4 tyg wakacji wydaje ok. 10 000$.
I gdybym mial placic spread, to tracilbym minimum 2000PLN.
Wiec WEDLUG MNIE, jest o co walczyc - ale jak wyzej - ja nie moge sobie pozwolic na taka rozrzutnosc, tym bardziej, ze czasem jestem 2 lub 3 w roku na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...